HACCP - Etkin Patent HACCP gıda güvenliği risklerinin yönetimi ile ilgili uluslararası tanınan bir sistemdir ve gıda maddeleri üretimi ile dağıtımını yapan tüm firmalar için zorunludur.
HACCP - Etkin Patent
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul


HACCP


HACCP

HACCP gıda güvenliği risklerinin yönetimi ile ilgili uluslararası tanınan bir sistemdir ve gıda maddeleri üretimi ile dağıtımını yapan tüm firmalar için zorunlu hale gelmektedir. Bu sistemin uygulanması, tüketicilerin tükettikleri ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduğundan emin olmalarını sağlar.

 

 Gıda maddelerinin, kaynakları ve proses teknikleri sürekli olarak değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak gıdaların üretiminde değişik aşamalarda ortaya çıkan tehlikeler, sektörün tümünü ciddi olarak etkileyebilir. HACCP, risklerin belirlenmesi ve ilgili önlemlerin alınması için sistematik bir yaklaşımdır. Diğer yönetim sistemleriyle birlikte de uygulanabilir.

 

İlk olarak 1959-1960 da NASA Tarafından Astronotlar için güvenli gıda üretmek amacıyla ortaya çıkan HACCP?in daha sonra 1963 yılında Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve CAC (Codecs Allimentarius Commısıon) tarafından prensipleri yayınlanmıştır. Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) güvenli bir gıda yönetim sisteminin gerekliliklerini tanımlayan bir yaklaşımdır.


HACCP sistemi kuruluşların, gıda güvenliğini etkileyen tehlikelerin analizine ; gıda üretim sürecinde kritik kontrol noktalarında kritik kontrol limitlerinin sistematik olarak tanımlanması ve uygulanmasına odaklanmalarını sağlamaktadır.

 


HACCP 7 İLKE VE 12 UYGULAMA AŞAMASI ÇERÇEVESİNDE İNŞA EDİLMİŞTİR:

HACCP 7 İLKE VE 12 UYGULAMA AŞAMASI ÇERÇEVESİNDE İNŞA EDİLMİŞTİR:1.Tehlike analizinin yapılması

2.Kritik kontrol noktalarının belirlenmesi

3.Kritik limitlerin oluşturulması

4.Kritik kontrol noktalarının izlenmesi için sistemin kurulması

5.Kontrol altında olmayan noktaların izlenmesi ve varsa düzeltici faaliyetlerin oluşturulması

6.Sistemin etkili bir şekilde işlemesinin denetlenmesi için kontrol prosedürlerinin oluşturulması

7.Bu ilkelerin uygulanması için prosedür ve kayıtları kapsayan dökümantasyon sisteminin oluşturulması,


Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺1.525  
BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


ETKİN UYGULANAN HACCP İLE KURULUŞUN KAZANDIKLARI:


Müşteri güveninin artmasını sağlar.
Tüketicilerin gıda olarak aldıkları ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduklarından emin olmalarını sağlar.
Önleyici yaklaşım ilkesine uygun çalışarak ; imha , tekrar işleme ve ürün geri çağırmaları ortadan kaldırır.
Tüketici sağlığını riske sokabilecek kritik noktaları kontrol altına alarak , ürün kalitesini yükseltir.
Güvenilir Gıda Üretme / Satma Taahhüdünüzü Ortaya Koyar.
Tüketici/müşteri, perakendeci ve hükümet organlarının güvenini arttırır.
Markanızı / kurum imajınızı güçlendirir.
Düzenleme Makamları / Diger Gözetmenlerce Denetime Maruz Kaldığınızda Yardımcı Olur.
Yeni pazar / yeni müşteri beklentilerinizi arttırır.
Etkin bir oto-kontrol sisteminin uygulanmasını saglar.
Müşteri talebine uygunlugu saglar.
Yasal mevzuata uygunlugu saglar.


Tekli Tasarım Tescil Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺650
HİZMET ÜCRETİ ₺944= TOPLAM ₺1.594

HEMEN ARAYINIZ
(TASARIM TESCİL ÜCRETİ)

0536 580 3757


ETKİN UYGULANAN HACCP İLE KURULUŞUN KAZANDIKLARI:
HACCP (TS 13001) İLE İLGİLİ BAZI TANIMLAR:

HACCP (TS 13001) İLE İLGİLİ BAZI TANIMLAR:


(H&S)  Sağlık Ve Güvenlik Prosedürleri : Genelikle sağlık ve mesleki sağlık sistemleri için tehlikeli maddelerin kontrolunu içerir.


Akış Şeması: Belirli bir gıda maddesinin üretiminde uygulanan sıranın ve basamaklar veya işlemler arasındaki ilşikinin şematik gösterimi.


Gıda Güvenliği: Gıda ürünlerinin amaçlanan şekilde işlenmesi ve/veya tüketimesi halinde, tüketiciye zarar vermeyeceğinin güvencesi.


GMP(iyi üretim uygulamaları): ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilşkin koruyucu önlemler.


HACCP Kontrolu: Doğru prosedürlerin izlendiği ve kritik sınırların aşılmadığı durum.


HACCP Planı: HACCP Yönetim Sistemi kapsamındaki ilgili tehlikelerin kontrolünü sağlamak için, HACCP prensiplerine uygun olarak hazırlanan doküman.


Kritik Sınır: Kabul edilebilirlik ile kabul edilemezliği birbirinden ayıran değer/ölçüt.
Tehlike: Tüketilmesi sırasında gıda maddesinde bulunduğunda, gıda maddesinin güvenli olmamasına sebep olabilen kimyasal, biyolojik veya fiziksel madde/organizma.


Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺2.460
HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


HACCP (TS 13001) STANDARDI ŞU BÖLÜMLERDEN OLUŞMAKTADIR:


 

1.Kapsam
2.Atıf Yapılan Standard Ve/Veya Dokümanlar
3.Terimler Ve Tarifler
4.Haccp İçin Ön Koşullar
5.Tesisler
6.Tedarikçi Kontrolü
7.Teknik Özellikler
8.Üretim Donanımı
9.Temizlik Ve Hijyen
10.Kişisel Hijyen
11.Eğitim
12.Kimyasal Maddelerin Kontrolü
13.Teslim Alma, Depolama Ve Taşıma
14.İzlenebilirlik Ve Geri Çağırma
15.Zararlıların Kontrolü
16.Haccp Sistemi Kuralları
17.Yönetim Sorumluluğu
18.Sistem Kuralları
19.Doküman Kontrolü
20.Haccp Çalışması Ve Planlaması
21. İlgili Tehlikelerin Kontrolü
22.Gmp Önlemleri
23.Haccp Sisteminin İşleyişi
24.Haccp Yönetim Sisteminin Sürekliliğinin Sağlanması


Gıda güvenliği alanıında her türlü soru ve sorunlarınız ve danışma için lütefn bilgi @ etkinpatent com adresimizden veya ETKİN PATENT iletişim formu ile irtibat kurunuz..


Marka Devir Ücreti Ücreti (KDV DAHİL)

RESMİ ÜCRET ₺1.640
HİZMET ÜCRETİ ₺1.180= TOPLAM ₺2.820

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


HACCP (TS 13001) STANDARDI ŞU BÖLÜMLERDEN OLUŞMAKTADIR:

ONLİNE TESCİL


Etkin Patent yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.


İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR


Marka Tescil Tasarım Tescil

DİĞER HİZMETLER

Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.


ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, etkili bir yönetim sisteminin nasıl kurulabileceğini, dökümante ve sürdürebileceğini göz önüne seren yönetim sistemidir.

Bilgi Güvenliği

Gizlilik, bütünlük, erişilebilirlik, kimlik kanıtlama, inkar edememe, sorumluluk, erişim denetimi , güvenilirlik ve emniyet bilgi güvenirliği unsurlarıdır.

CE Belgesi

Avrupa Birliğinde satılacak bir ürünün, Avrupa Birliği Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa CE Markasını taşıması yasal zorunluluktur.


ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Bu standart, gıdanın tüketimi anında güvenli olmasını sağlamak için gerekli olan ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemine ait şartları kapsar.

Hizmet Yeterlilik Belgesi

Resmi Gazetede yayınlanan TRKGM-2001/7 sayılı tebliğe göre sanayi malı üreten işletmeler satış Sonrası Servis Hizmetleri Yeterlilik Belgesi almak zorundadırlar.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri

İşletmenin iş sağlığı ve güvenliği durumunun hazırlık yönelimine ihtiyaç vardır. Bu iş sağlığı ve güvenliği yönetimi aşağıdaki aşamaları içermektedir.


Kalite Nedir?

Kalite Nedir? kavramı, net bir tanıma sahip değildir Ancak bakış açılarına göre pek çok tanımı yapılmaktadır Bunlardan bazıları şöyledir.

Kaizen Nedir ve Kaizen Felsefesi

Kaizen Japoncadaki kai değişim ve zen daha iyi anlamına gelen kelimelerin birleşimi ile oluşan, sürekli iyileştirme anlamına gelir.

Çevre Yönetimi

TS-EN-ISO 14001 çevre yönetim sistem standartları, hangi kuruluşlarca uygulanabilir hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

HACCP HACCP gıda güvenliği risklerinin yönetimi ile ilgili uluslararası tanınan bir sistemdir ve gıda maddeleri üretimi ile dağıtımını yapan tüm firmalar için zorunludur. Kalite 13-02-2022
HACCP HACCP gıda güvenliği risklerinin yönetimi ile ilgili uluslararası tanınan bir sistemdir ve gıda maddeleri üretimi ile dağıtımını yapan tüm firmalar için zorunlu hale gelmektedir. Bu sistemin uygulanması, tüketicilerin tükettikleri ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduğundan emin olmalarını sağlar.    Gıda maddelerinin, kaynakları ve proses teknikleri sürekli olarak değişim göstermektedir. Buna bağlı olarak gıdaların üretiminde değişik aşamalarda ortaya çıkan tehlikeler, sektörün tümünü ciddi olarak etkileyebilir. HACCP, risklerin belirlenmesi ve ilgili önlemlerin alınması için sistematik bir yaklaşımdır. Diğer yönetim sistemleriyle birlikte de uygulanabilir.   İlk olarak 1959-1960 da NASA Tarafından Astronotlar için güvenli gıda üretmek amacıyla ortaya çıkan HACCP?in daha sonra 1963 yılında Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve CAC (Codecs Allimentarius Commısıon) tarafından prensipleri yayınlanmıştır. Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları (HACCP) güvenli bir gıda yönetim sisteminin gerekliliklerini tanımlayan bir yaklaşımdır. HACCP sistemi kuruluşların, gıda güvenliğini etkileyen tehlikelerin analizine ; gıda üretim sürecinde kritik kontrol noktalarında kritik kontrol limitlerinin sistematik olarak tanımlanması ve uygulanmasına odaklanmalarını sağlamaktadır.   Hepsini Göster Menu HACCP 7 ilke ve 12 uygulama aşaması çerçevesinde inşa edilmiştir Etkin uygulanan HACCP ile kuruluşun kazandıkları HACCP (TS 13001) İle İlgili Bazı Tanımlar HACCP (TS 13001) standardı şu bölümlerden oluşmaktadır Online Marka Tescil Diğer Hizmetler HACCP 7 İLKE VE 12 UYGULAMA AŞAMASI ÇERÇEVESİNDE İNŞA EDİLMİŞTİR: 1.Tehlike analizinin yapılması2.Kritik kontrol noktalarının belirlenmesi3.Kritik limitlerin oluşturulması4.Kritik kontrol noktalarının izlenmesi için sistemin kurulması5.Kontrol altında olmayan noktaların izlenmesi ve varsa düzeltici faaliyetlerin oluşturulması6.Sistemin etkili bir şekilde işlemesinin denetlenmesi için kontrol prosedürlerinin oluşturulması7.Bu ilkelerin uygulanması için prosedür ve kayıtları kapsayan dökümantasyon sisteminin oluşturulması, Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺1.525  BELGE ₺2.720= TOPLAM ₺4.245 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Kalite Nedir ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ISO Nedir ISO 9001 Kalite Danışmanlık Diğer İlgili Konular Kaizen Nedir ve Kaizen Felsefesi 6 Sigma Nedir Bilgi Güvenliği Nedir Bilgi Güvenliği Tek Sınıflı Marka Başvuru Ücreti İki Sınıflı Marka Başvuru Ücreti ETKİN UYGULANAN HACCP İLE KURULUŞUN KAZANDIKLARI: Müşteri güveninin artmasını sağlar.Tüketicilerin gıda olarak aldıkları ürünlerin sağlıklı ve güvenli olduklarından emin olmalarını sağlar.Önleyici yaklaşım ilkesine uygun çalışarak ; imha , tekrar işleme ve ürün geri çağırmaları ortadan kaldırır.Tüketici sağlığını riske sokabilecek kritik noktaları kontrol altına alarak , ürün kalitesini yükseltir.Güvenilir Gıda Üretme / Satma Taahhüdünüzü Ortaya Koyar.Tüketici/müşteri, perakendeci ve hükümet organlarının güvenini arttırır.Markanızı / kurum imajınızı güçlendirir.Düzenleme Makamları / Diger Gözetmenlerce Denetime Maruz Kaldığınızda Yardımcı Olur.Yeni pazar / yeni müşteri beklentilerinizi arttırır.Etkin bir oto-kontrol sisteminin uygulanmasını saglar.Müşteri talebine uygunlugu saglar.Yasal mevzuata uygunlugu saglar. Tekli Tasarım Tescil Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺650HİZMET ÜCRETİ ₺944= TOPLAM ₺1.594 HEMEN ARAYINIZ (TASARIM TESCİL ÜCRETİ) 0536 580 3757 İlgili Konular CE Belgesi Gıda Güvenliği İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri Çevre Yönetimi Diğer İlgili Konular CE Belgesi Yönetmelikleri Hizmet Yeterlilik Belgesi Barkod Garanti Belgesi Tekli Tasarım Tescil ÜcretiBeşli Tasarım Tescil Ücreti Ücreti HACCP (TS 13001) İLE İLGİLİ BAZI TANIMLAR: (H&S)  Sağlık Ve Güvenlik Prosedürleri : Genelikle sağlık ve mesleki sağlık sistemleri için tehlikeli maddelerin kontrolunu içerir. Akış Şeması: Belirli bir gıda maddesinin üretiminde uygulanan sıranın ve basamaklar veya işlemler arasındaki ilşikinin şematik gösterimi. Gıda Güvenliği: Gıda ürünlerinin amaçlanan şekilde işlenmesi ve/veya tüketimesi halinde, tüketiciye zarar vermeyeceğinin güvencesi. GMP(iyi üretim uygulamaları): ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartlara ilşkin koruyucu önlemler. HACCP Kontrolu: Doğru prosedürlerin izlendiği ve kritik sınırların aşılmadığı durum. HACCP Planı: HACCP Yönetim Sistemi kapsamındaki ilgili tehlikelerin kontrolünü sağlamak için, HACCP prensiplerine uygun olarak hazırlanan doküman. Kritik Sınır: Kabul edilebilirlik ile kabul edilemezliği birbirinden ayıran değer/ölçüt.Tehlike: Tüketilmesi sırasında gıda maddesinde bulunduğunda, gıda maddesinin güvenli olmamasına sebep olabilen kimyasal, biyolojik veya fiziksel madde/organizma. Marka Yenileme Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺2.460HİZMET ÜCRETİ ₺545= TOPLAM ₺3.103 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular HACCP Organik Tarım Helal Gıda Belgesi BRC Global Diğer İlgili Konular Globalgap EN ISO IEC 17025 TS 16949 SA 8000 Marka Tescil Yenileme ÜcretiMarka Devir Ücreti HACCP (TS 13001) STANDARDI ŞU BÖLÜMLERDEN OLUŞMAKTADIR:   1.Kapsam2.Atıf Yapılan Standard Ve/Veya Dokümanlar3.Terimler Ve Tarifler4.Haccp İçin Ön Koşullar5.Tesisler6.Tedarikçi Kontrolü7.Teknik Özellikler8.Üretim Donanımı9.Temizlik Ve Hijyen10.Kişisel Hijyen11.Eğitim12.Kimyasal Maddelerin Kontrolü13.Teslim Alma, Depolama Ve Taşıma14.İzlenebilirlik Ve Geri Çağırma15.Zararlıların Kontrolü16.Haccp Sistemi Kuralları17.Yönetim Sorumluluğu18.Sistem Kuralları19.Doküman Kontrolü20.Haccp Çalışması Ve Planlaması21. İlgili Tehlikelerin Kontrolü22.Gmp Önlemleri23.Haccp Sisteminin İşleyişi24.Haccp Yönetim Sisteminin Sürekliliğinin Sağlanması Gıda güvenliği alanıında her türlü soru ve sorunlarınız ve danışma için lütefn bilgi @ etkinpatent com adresimizden veya ETKİN PATENT iletişim formu ile irtibat kurunuz.. Marka Devir Ücreti Ücreti (KDV DAHİL) RESMİ ÜCRET ₺1.640HİZMET ÜCRETİ ₺1.180= TOPLAM ₺2.820 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular TL 9000 AS EN 9100 STANDARD IFS INTERNATIONAL FOOD STANDARTS ISO 9001 Eğitimi Diğer İlgili Konular Bilgi Güvenliği Eğitimi ISO 22000 Eğitimi CE Uygunluk İşaretinin Kullanılmasına Dair Yönetmenlik Onaylanmış Kuruluşlara Dair Yönetmenlik Marka İtiraza Karşı GörüşTÜRKPATENT Kararlarına İtiraz ONLİNE TESCİL Etkin Patent yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz. İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR Marka Tescil Tasarım Tescil DİĞER HİZMETLER Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, etkili bir yönetim sisteminin nasıl kurulabileceğini, dökümante ve sürdürebileceğini göz önüne seren yönetim sistemidir. Bilgi Güvenliği Gizlilik, bütünlük, erişilebilirlik, kimlik kanıtlama, inkar edememe, sorumluluk, erişim denetimi , güvenilirlik ve emniyet bilgi güvenirliği unsurlarıdır. CE Belgesi Avrupa Birliğinde satılacak bir ürünün, Avrupa Birliği Direktiflerinden birinin veya birkaçının kapsamına giriyorsa CE Markasını taşıması yasal zorunluluktur. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Bu standart, gıdanın tüketimi anında güvenli olmasını sağlamak için gerekli olan ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemine ait şartları kapsar. Hizmet Yeterlilik Belgesi Resmi Gazetede yayınlanan TRKGM-2001/7 sayılı tebliğe göre sanayi malı üreten işletmeler satış Sonrası Servis Hizmetleri Yeterlilik Belgesi almak zorundadırlar. İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri İşletmenin iş sağlığı ve güvenliği durumunun hazırlık yönelimine ihtiyaç vardır. Bu iş sağlığı ve güvenliği yönetimi aşağıdaki aşamaları içermektedir. Kalite Nedir? Kalite Nedir? kavramı, net bir tanıma sahip değildir Ancak bakış açılarına göre pek çok tanımı yapılmaktadır Bunlardan bazıları şöyledir. Kaizen Nedir ve Kaizen Felsefesi Kaizen Japoncadaki kai değişim ve zen daha iyi anlamına gelen kelimelerin birleşimi ile oluşan, sürekli iyileştirme anlamına gelir. Çevre Yönetimi TS-EN-ISO 14001 çevre yönetim sistem standartları, hangi kuruluşlarca uygulanabilir hakkında bilgileri bulabilirsiniz.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo