Googledan ucuz cep telefonu » Etkin Patent İnternet devi Google, 33 ortağıyla birlikte ucuz cep telefonlarını piyasaya çıkacağını açıkladı.
Googledan ucuz cep telefonu

Googledan ucuz cep telefonu

Googledan ucuz cep telefonu İnternet devi Google, 33 ortağıyla birlikte ucuz cep telefonlarını piyasaya çıkacağını açıkladı.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  22.10.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

İnternet devi Google, 33 ortağıyla birlikte cep telefonları için "açık" bir sistem hazırlığında olduğunu ve bu sistem ile çalışan ucuz telefonların gelecek yılın yarısında piyasaya çıkacağını açıkladı. 


Google grubundan yapılan açıklamada, "Android" adı verilen bu platformun, bir işletim sistemi, bir ara yüz ile programlardan oluştuğu belirtilerek, bu sistemin Linux gibi açık kaynaklı yazılım teknolojileri üreten diğer şirketlere de "açık" olduğu kaydedildi. 

Google'ın bu alanda ortaklık yaptığı şirketler arasında Motorola, Samsung ve HTC gibi cep telefonu üreticileri, Alman Deutsche Telekom'un yan kuruluşu Amerikan T-Mobile ve Sprint Nextel, Japon NTT DoCoMo, Çin China Mobile ve Europe Telecom Italia ile Telefonica gibi operatörlerin yanı sıra eBay ile Intel ve Qualcomm gibi bilişim devleri bulunuyor. 

Bu sistem, Google'a internetin arama, Gmail elektronik postaları, kartlar, YouTube ve anında mesaj gibi tüm fonksiyonlarına uygun özel cihazlara sahip bulunmak ve 5 yıl sonra patlama yapması beklenen mobil telefonlarda reklam alanında büyük bir pay sahibi olmak imkanı tanıyacak. Sabah

Googledan ucuz cep telefonu

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Asus'un yeni model ürünü Eee PC, 7 inçlik ekranı ve 1 kilogramdan az ağırlığının yanı sıra, kolay kullanılabilen arayüzü ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.&
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu