Facebook Fotoğrafın İlk çekeni görecek sistemin patentini aldı » Etkin Patent FACEBOOK fotoğrafın hangi kamera ile çekildiğini, lensteki çizikleri, ölü pikselleri ve buna benzer özellikleri inceleyerek bulan sistemin patentini aldığı ortaya çıktı.
Facebook Fotoğrafın İlk çekeni görecek sistemin patentini aldı

Facebook Fotoğrafın İlk çekeni görecek sistemin patentini aldı

Facebook Fotoğrafın İlk çekeni görecek sistemin patentini aldı FACEBOOK fotoğrafın hangi kamera ile çekildiğini, lensteki çizikleri, ölü pikselleri ve buna benzer özellikleri inceleyerek bulan sistemin patentini aldığı ortaya çıktı.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  29.3.2017       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

/uploads/facebook-fotografin-ilk-cekeni-gorcek-sistem-patentini-aldi.jpg

FACEBOOK'un sitede yayınlanan bir fotoğrafın hangi kamera ile çekildiğini, lensteki çizikleri, ölü pikselleri ve buna benzer birçok özelliği inceleyerek bulan bir sistemin patentini aldığı ortaya çıktı.


Daily Mail gazetesi Facebook'un bu yeni özellik ile ilgili patent başvurusunu Ocak ayında Los Angeles'ta yaptığını duyurdu. Yeni sistem başka bir kullanıcının sayfasına yüklenmiş olsa bile bir fotoğrafın aslında hangi Facebook kullanıcısı tarafından çekildiğini belirleyebilecek.

 

Facebook bu sistem sayesinde birden fazla hesap sahibi olan kullanıcıları ve sahte hesapları tespit etmeyi umuyor.

 

Kaynak: Hürriyet

Facebook Fotoğrafın İlk çekeni görecek sistemin patentini aldı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Köpüksü yapıya sahip süper maddenin “mucize yapıtaşı" olarak da bilinen grafen tüplerinin elmas kadar kararlı bir hücresel yapıya dönüştürülmesiyle ortaya çıktı
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu