Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri » Etkin Patent Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri, başvuru ve tescil kriterleri, marka karşılaştırma ve inceleme kriterlerini buradan inceleyebilirsiniz.
Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri

Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri

Marka Makale Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri, başvuru ve tescil kriterleri, marka karşılaştırma ve inceleme kriterlerini buradan inceleyebilirsiniz.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Makale  Tarih :  6.8.2017       Google Plus      
Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri

Etkinlik adından/isminden oluşan markalar, büyük çaplı organizasyonlar, yarışma-müsabaka vb. faaliyetlerin sponsorlarına söz konusu etkinliğin ismini ticari olarak münhasıran kullanma hakkını verir. Ayırt edicilik niteliğinin değerlendirilmesi açısından bu tür markalara uygulanan kriter, diğer marka türlerinde aranan koşullardan daha az ya da daha fazla olmamaktadır.


Eğer etkinlik markası tüketici zihninde, talep edilen mal /hizmet ile etkinlik arasında tanımlayıcı bir bağ kuruyor veya ilişkilendirme yapıyorsa, söz konusu marka tanımlayıcı nitelikte ve ayırt edicilikten yoksun olduğu kabul edilmektedir.

Marka isim ve işaretlerin tescil kriterlerini Marka tescili başlıklı yazımızdan, başvuru yapacağınız marka araştırmaları ve kriterlerini Marka Sorgulama başlıklı yazımızdan, firma, şirket  ve marka isimlerini bulma yol ve yöntemleri Marka İsmi Bulma başlıklı yazımızdan ve en ucuz marka tescil başvuru, marka devir ve  marka yenileme fiyatlarını Marka Tescil Ücreti başlıklı yazılarımızdan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik adından oluşan markaların tescil inceleme ve değerlendirilmesinde, bileşke marka bir bütün olarak tüketicide marka algısı oluşturuyorsa veya ürünün veya hizmetin kaynağına işaret etme işlevini ifa ediyorsa ayırt edici nitelikte olduğu ve tanımlayıcı olmadığı kabul edilerek marka tescil edilir.

 

ÖNEMLİ NOT: Tescil kriterlerine sahp olmayan tanımlayıcı (jenerik vb.isimler) ibarelere tescil kriterleri kazandırılması ve marka tescili için deneyimli uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. 

Marka Makale

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Harf ve Sayıların Marka Tescili nedir nasıl yapılır, harf veya sayıların tek başına veya bunların kombinasyonundan oluşan marka tescil koşullarını inceleyebilirsiniz.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu