Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa kalite örgütüne kabul edildi DEÜ, Avrupa Kalite Örgütüne üye olan Avrupada üçüncü, Türkiyede ise ilk üniversite oldu.
Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa kalite örgütüne kabul edildi
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa kalite örgütüne kabul edildi

Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa kalite örgütüne kabul edildi DEÜ, Avrupa Kalite Örgütüne üye olan Avrupada üçüncü, Türkiyede ise ilk üniversite oldu. ISO Belgelendirme Haberleri 11-07-2021
DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlıkta Kalite Geliştirme ve Akreditasyon Anabilim Dalı, Pragda düzenlenen 51inci Uluslararası Kalite Örgütü Toplantısından alınan kararla, Avrupa Kalite Örgütüne kabul edildi. DEÜ, Avrupa Kalite Örgütüne üye olan Avrupada üçüncü, Türkiyede ise ilk üniversite oldu. Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özkan Tütüncü bu üyelik için 4 yıllık bir çalışma süreci geçirdiklerini, bu süreçte özellikle DEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde kalite yönünde yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi. Tütüncü, hastanede pilot uygulama için seçilen birimlerin uluslararası standartlara uygun sağlık hizmeti verdiğini ve bu birimlerin ISO sertifikasyonlarını sağladıklarını, seçilen yeni birimlerde de uluslararası kalite sertifikasyon çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Kaliteyle ilgili çalışmalarının özellikle hastanede başarıyla sürdüğünü de vurgulayan Tütüncü, "Diyet ve Beslenme Bölümü ISO 22000 Gıda Güvenliği ve Yönetimi sertifikasını alarak dünyada bu belgeye sahip ilk birimlerden oldu" dedi. Tütüncü şu bilgileri verdi: "Merkezi Sterilizasyon Ünitesi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alarak, ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına başladı. Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Tıp Fakültesi ISO 9001 belgelerini aldı. Hemşirelik Yüksekokulu da Eylül ayı içinde belgesini alacak. Hastanemizde Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve Hemodiyaliz Birimleri de kalite çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl içinde ISO 9001 belgelerini alacaklar. Bütün bu çalışmalar ışığında ve lisansüstü öğrencilerimizin Pragdaki toplantıda yaptığı sözlü sunumlar sonrası, Avrupa Kalite Örgütüne üye olduk.  Sağlık Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla bu örgüte kabul edilen ilk Türk üniversitesiyiz. Avrupa Kalite Örgütü kar amacı gütmeyen, sosyal sorumluluğu önde tutan bir örgüt. Örgüte üye olmakla, dünyadaki gelişmelerden haberdar olurken aynı zamanda orada temsil gücümüz de oldu. Uluslararası kalite çalışmalarının yayılımında söz sahibi olmamız sağlandı. Örgütün uluslararası standartlar ile ilgili eğitimlerinin ülkemizde verilebilmesi konusunda önemli aşamalar kaydedildi. Avrupa Kalite Örgütü sağlık sektöründe akredite eğitim vermeye de yetkili tek örgüt. Anabilim dalımız da bu örgüte üye olarak artık sağlıkta kalite üzerine akredite sertifikalı eğitimler verme yolunda adımlarını attı. TSE ile ortaklaşa olarak ülkemiz çapında ilgili eğitimlere bu yılın sonunda başlanması planlanıyor." Hürriyet  
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


Dokuz Eylül Üniversitesi Avrupa kalite örgütüne kabul edildi

DOKUZ Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlıkta Kalite Geliştirme ve Akreditasyon Anabilim Dalı, Pragda düzenlenen 51inci Uluslararası Kalite Örgütü Toplantısından alınan kararla, Avrupa Kalite Örgütüne kabul edildi. DEÜ, Avrupa Kalite Örgütüne üye olan Avrupada üçüncü, Türkiyede ise ilk üniversite oldu. 

Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özkan Tütüncü bu üyelik için 4 yıllık bir çalışma süreci geçirdiklerini, bu süreçte özellikle DEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde kalite yönünde yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi. Tütüncü, hastanede pilot uygulama için seçilen birimlerin uluslararası standartlara uygun sağlık hizmeti verdiğini ve bu birimlerin ISO sertifikasyonlarını sağladıklarını, seçilen yeni birimlerde de uluslararası kalite sertifikasyon çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. 


Kaliteyle ilgili çalışmalarının özellikle hastanede başarıyla sürdüğünü de vurgulayan Tütüncü, "Diyet ve Beslenme Bölümü ISO 22000 Gıda Güvenliği ve Yönetimi sertifikasını alarak dünyada bu belgeye sahip ilk birimlerden oldu" dedi. Tütüncü şu bilgileri verdi: "Merkezi Sterilizasyon Ünitesi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alarak, ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarına başladı. Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Tıp Fakültesi ISO 9001 belgelerini aldı.


 Hemşirelik Yüksekokulu da Eylül ayı içinde belgesini alacak. Hastanemizde Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve Hemodiyaliz Birimleri de kalite çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl içinde ISO 9001 belgelerini alacaklar. Bütün bu çalışmalar ışığında ve lisansüstü öğrencilerimizin Pragdaki toplantıda yaptığı sözlü sunumlar sonrası, Avrupa Kalite Örgütüne üye olduk.  Sağlık Bilimleri Enstitüsü aracılığıyla bu örgüte kabul edilen ilk Türk üniversitesiyiz. Avrupa Kalite Örgütü kar amacı gütmeyen, sosyal sorumluluğu önde tutan bir örgüt. 


Örgüte üye olmakla, dünyadaki gelişmelerden haberdar olurken aynı zamanda orada temsil gücümüz de oldu. Uluslararası kalite çalışmalarının yayılımında söz sahibi olmamız sağlandı. Örgütün uluslararası standartlar ile ilgili eğitimlerinin ülkemizde verilebilmesi konusunda önemli aşamalar kaydedildi. Avrupa Kalite Örgütü sağlık sektöründe akredite eğitim vermeye de yetkili tek örgüt. Anabilim dalımız da bu örgüte üye olarak artık sağlıkta kalite üzerine akredite sertifikalı eğitimler verme yolunda adımlarını attı. TSE ile ortaklaşa olarak ülkemiz çapında ilgili eğitimlere bu yılın sonunda başlanması planlanıyor." Hürriyet  


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz  Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

  Kategoriler

  Müşterilerimiz Ne Diyor

  Uluslararası markalaşmaya önem veren ve ihracat hedefleri her yıl artan bir firma olarak, markalarımızın takip edilmesi, haklarımızın korunması ve yeni marka başvurularımızda da hızlı bir hizmet alabilmek için Etkin Patent ile çalışıyoruz. Başvuru aşamasından belgeye bağlanma aşamasına kadar tüm süreçlerde bize güven veren Etkin Patent’e ANGELS NEVER DIE ailesi olarak teşekkür ederiz.

  Ferat BARITÇITaksim Tekstil Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.

  HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

  Bülent Aydın
  Bülent Aydın
  Marka Danışmanı
  Yayınlama Tarihi: 11-07-2021

  2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

  Takip Edin