Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile patent süreçlerinde işbirliği yapacak » Etkin Patent Boğaziçi Üniversitesi, 6 milyar dolar ile dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile teknolojik çalışmalarda patent süreçlerinde işbirliği yapmak üzere anlaştı.
Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile patent süreçlerinde işbirliği yapacak

Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile patent süreçlerinde işbirliği yapacak

  • Anasayfa
  • Blog
  • Marka Haberleri
  • Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile patent süreçlerinde işbirliği yapacak
Marka Haberleri Boğaziçi Üniversitesi, 6 milyar dolar ile dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile teknolojik çalışmalarda patent süreçlerinde işbirliği yapmak üzere anlaştı.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  29.3.2017       Google Plus      
Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile patent süreçlerinde işbirliği yapacak
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile patent süreçlerinde işbirliği yapacak » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

/uploads/bogazici-universitesi-intellectual-ventures-patent-isbirligi.jpg

 

Boğaziçi Üniversitesi, 6 milyar dolar ile dünyanın en büyük patent fonu Intellectual Ventures ile teknolojik çalışmalarda patent süreçlerinde işbirliği yapmak üzere anlaştı. Buna göre, Intellectual Ventures çatısı altında yer alan IDMC ve Intellectual Property Solutions, üniversitedeki teknoloji projelerinin gerçekleştirilmesi ve bu konudaki patent çalışmaları için stratejik işbirliği yapacak.


Boğaziçi Üniversitesi, 6 milyar dolar ile dünyanın en büyük patent fonu olan Intellectual Ventures'in (IV) bünyesinde yer alan Invention Development Management Company (IDMC) ve Intellectual Property Solutions ile üniversitede projelendirilen teknoloji çalışmalarının patent ve araştırmaları konusunda stratejik işbirliği anlaşması için mutabakat zaptı imzaladı.


Anlaşmaya göre, Intellectual Ventures çatısı altında yer alan IDMC ve Intellectual Property Solutions, üniversitedeki teknoloji projelerinin gerçekleştirilmesi ve bu konudaki patent çalışmaları için stratejik işbirliği yapacak.


Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu imza töreni sırasında yaptığı açıklamada, son yıllarda ülkemizde inovasyon, teknoloji ve ürün geliştirme alanında hızlı ve önemli bir dönüşüm yaşandığını belirtti. Barbarosoğlu, Boğaziçi Üniversitesi olarak IV ile işbirliğinin bu alanda ülke için yeni bir pencere açacağını ifade ederken, Intellectual Ventures'ın Kurucusu ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı olan Edward Jung da özellikle genç eğitimli nüfusu ve tarihi kültürel birikimiyle Türkiye'nin coğrafi olarak dünyanın yeni inovasyon merkezi olacağına inandığını söyledi.


İşbirliği çerçevesine göre; Boğaziçi Üniversitesi ile araştırmacı-öğretim üyesi değişimi, ortak bilimsel çalışmalar, bilimsel ve teknik bilgi paylaşımı gerçekleştirecek olan taraflar, ayrıca, üniversiteden ve Silikon Vadisi'nden gelen akademisyenlerin, bilim insanlarının, araştırmacıların, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin çeşitli zamanlarda geliştirilecek bireysel ve ortak projelere katılımlarını koordine edecek. Bilimsel çalışmalar konusunda ortak seminer, konferans ve diğer profesyonel toplantıların gerçekleştirilmesini öngören anlaşmaya göre öncelikli olarak, yaşam bilimleri, temiz teknolojiler, mali teknolojiler, bilişim iletişim teknolojileri (BİT) ve çevre kimyası konusundaki çalışmalar desteklenecek.


Intellectual Ventures


Inovasyona 2.4 milyar dolarlık yapmış olan Intellectual Ventures (IV) 2000'de Edward Jung tarafından kuruldu. IV, 6 milyar dolar tutarındaki sermayesi ve fikri mülkiyetine sahip olduğu 40 bini aşkın patent ile dünyanın en hızlı gelişen fikri mülkiyet portfolyösünü elinde bulunduruyor. IV yatırımcıları arasında Fortune 500 listesindeki şirketlerin yanı sıra, şahıs ve kurumlar da bulunuyor.


Kaynak: Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Türkiye’nin yerli otomobil üretimi için ilk etapta ödediği 40 milyon euro, batık durumdaki Çinli NEVS’a can suyu oldu
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu