Bilim adamları tüm vücudu kontrol eden beyni kontrol etmeyi başardı » Etkin Patent Bilim adamları insan beynin gizemlerini halen tam olarak çözebilmiş değiller. Fakat bu onları denemekten alı koymuyor.
Bilim adamları tüm vücudu kontrol eden beyni kontrol etmeyi başardı

Bilim adamları tüm vücudu kontrol eden beyni kontrol etmeyi başardı

Patent Haberleri Bilim adamları insan beynin gizemlerini halen tam olarak çözebilmiş değiller. Fakat bu onları denemekten alı koymuyor.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Bilim adamları tüm vücudu kontrol eden beyni kontrol etmeyi başardı
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Bilim adamları tüm vücudu kontrol eden beyni kontrol etmeyi başardı » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Bilim adamları insan beynin gizemlerini halen tam olarak çözebilmiş değiller. Fakat bu onları denemekten alı koymuyor. Bir grup bilim adamı beyni ve beyin aktivitelerini daha yakından inceleyebilmek için ilginç bir deney yaptılar. Bir farenin kafatasında ufak bir delik açarak, beynine fiber optik kablolar bağladılar. Daha sonra bu fiber optik kablolardan farenin beynine mavi bir ışık huzmesi gönderdiler. O ana kadar gayet sakin olan fare bir anda tüm gücüyle saat yönünün tersi istikametine daireler çizerek koşmaya başladı. Farede hiç bir sağlık sorunu meydana gelmemiş olması, bilim adamları için deneyin önemli bir başarısıydı. Bilim adamları beyne sadece ışık göndererek farklı tepkiler elde edebildikleri keşfettikten sonra çalışmalarını sürdürdüler. Fakat beynin son derece karmaşık yapısı, beyne gönderilecek ışık ile tam olarak arzu edilen tepkinin alınmasını oldukça zor hale getiriyor. Buna rağmen fareler üzerinde yapılan deneylerde Parkinson hastalığı benzeri durumların, bu yöntem ile belli bir oranda tedavi edilebildiğini tespit ettiler. Bu konuda fiber optik kabloların alternatifi olan elektro şok tedavilerinin aksine, herhangi bir hafıza kaybı durumuna rastlanmamış olması, bu yöntemin geliştirilerek yan etkileri en aza indirilmiş tedavi yöntemlerinin geliştirilmesinin mümkün olduğunu ortaya koyuyor. Kaynak:Hürriyet

Patent Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Yokohoma City Üniversitesinden Kenji Ohsihe ve takımının geliştirdiği algoritma, kendi iddialarına göre birini kısa bir süre dinleyerek ölüp ölmeyeceğine karar verebiliyor.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu