Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma » Etkin Patent ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor.
Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma

Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma

Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 
ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor. Teksastaki Rice Üniversitesi araştırmacılarının bu konudaki çalışmaları nihayet olumlu sonuçlar verdi ve bellek devriminin başlaması yönünde çok  Önemli adımlar atıldı. Projenin başında bulunan James Tour adlı  bir kimya profesörünün büyük katkılarıyla geliştirilen proje kurşun kalemlerde de kullanılan grafin maddesinin daha gelişmiş Flash bellekler üretimi için kullanılmasına olanak verecek hale geldi. Grafin temelli Flash belleklerin pek çok avantajı arasında en dikkat çekeni, daha düşük voltaj ihtiyacı duyması ve bu sayede okuma ve yazma işlemlerini çok daha hızlı gerçekleştirebilmesi. Bu konuda çok önemli adımlar atılmış olmasına rağmen yine de Tour, henüz tüm testlerin tamamlanmadığını ve bu teknik ile kaydedilen verilerin ne kadar uzun ömürlü olabileceklerinin araştırılmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Bilim adamları insan beynin gizemlerini halen tam olarak çözebilmiş değiller. Fakat bu onları denemekten alı koymuyor.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu