Başbakanın Davostaki One Minute çıkışından para kazanma hayali suya düştü » Etkin Patent Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtanın oğlu Abdullah Unakıtanın şirketi A.B. Gıda Sanayi’nin başlattığı “One Minute” markası yaratma furyasına Patent Enstitüsü’nden fren geldi.
Başbakanın Davostaki One Minute çıkışından para kazanma hayali suya düştü

Başbakanın Davostaki One Minute çıkışından para kazanma hayali suya düştü

Marka Haberleri Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtanın oğlu Abdullah Unakıtanın şirketi A.B. Gıda Sanayi’nin başlattığı “One Minute” markası yaratma furyasına Patent Enstitüsü’nden fren geldi.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Başbakanın Davostaki One Minute çıkışından para kazanma hayali suya düştü
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Başbakanın Davostaki One Minute çıkışından para kazanma hayali suya düştü » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtanın oğlu Abdullah Unakıtanın şirketi A.B. Gıda Sanayi'nin başlattığı "One Minute" markası yaratma furyasına Patent Enstitüsü'nden fren geldi. Başbakan Tayyip Erdoğanın Davos Zirvesinde yaptığı tarihi "One Minute" çıkışını ticari fırsata çevirme girişimini ilk Abdullah Unakıtan yapmıştı. Unakıtan, "One Minute"ü marka olarak tescil ettirmek için 5 Şubatta Türk Patent Enstitüsüne başvurmuştu. Unakıtan'ın ardından farklı sektörlerde iş yapan 3 girişimci de başvuruda bulunmuştu. Ancak Unakıtan hiçbir açıklama yapmadan Mart 2009'da "One Minute" markasını Mehmet Elmas'a devretti. Devirden 6 ay sonra Türk Patent Enstitüsü, 12 Ağustos 2009 tarihli kararı ile daha önce marka kullanım hakkı verdiği tüm "One Minute"leri iptal etti. Böylece "One Minute" markası, 10'un üzerindeki sahibinin elinden alındı. Daha önce, "One Minute" için, "Akıllıca bir marka, çünkü bedavadan reklamı yapılmış" yorumunu yapan Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanı Kutay Kumbasar'ın kurumu ilgili kanundaki 7'nci maddeye dayanarak başvuruları iptal etti. Bu maddeye göre bir başvurunun reddedilebilmesi için "Kamu düzenine ve genel ahlaka" aykırı olması gerekiyor. Ancak Enstitü'den ayrıntılı bir açıklama yapılmadığı için gerekçenin ne olduğu anlaşılamadı. Levent Patentten Av. Levent Yaralı başvuru sahiplerinin ret kararına itiraz için 2 aylık süresi var. İtirazı bir üst kurul olan Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu değerlendirecek. Yaralı, üst kurulun da ret kararını haklı görmesi başvuru sahibinin dava açması gerektiğini vurguladı. Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
‘NUDE’ (Çıplak) markasının isim hakkı için ünlü moda tasarımcısı Stella McCartney ile mahkemelik olan Hewson, kaybeden taraf oldu.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu