Appleın son aldığı fare patentlerine bakılırsa tek tuşlu fare Mighty Mouse fare-üstü bir hal kazanacak » Etkin Patent Apple'ın sevgili faresi Mighty Mouse, Apple'ın yakın zamanda aldığı patentlere göre de bazı çoklu dokunuş ve hareket algılama yetenekleri kazanacak.
Appleın son aldığı fare patentlerine bakılırsa tek tuşlu fare Mighty Mouse fare-üstü bir hal kazanacak

Appleın son aldığı fare patentlerine bakılırsa tek tuşlu fare Mighty Mouse fare-üstü bir hal kazanacak

Patent Haberleri Apple'ın sevgili faresi Mighty Mouse, Apple'ın yakın zamanda aldığı patentlere göre de bazı çoklu dokunuş ve hareket algılama yetenekleri kazanacak.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Appleın son aldığı fare patentlerine bakılırsa tek tuşlu fare Mighty Mouse fare-üstü bir hal kazanacak
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Appleın son aldığı fare patentlerine bakılırsa tek tuşlu fare Mighty Mouse fare-üstü bir hal kazanacak » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Apple'ın sevgili faresi Mighty Mouse, Apple'ın yakın zamanda aldığı patentlere göre de bazı çoklu dokunuş ve hareket algılama yetenekleri kazanacak. Şekli de MacBlogz'un hayal ettiği biçime gelirse, cidden fare-üstü bir hal alabilir. Apple'ın 2007'de aldığı bir patent, kavranarak kullanılan, kullanıcının hareketlerini tespit etmek için konum algılama ve çoklu dokunuş kullanan, bilgisayara bağlı bir cihazı (günlük dile çevirecek olursak, fareyi) kapsıyor. Kullanıcı, sayfaları aşağı-yukarı, sağa-sola kaydırma işlemlerini, farenin bölünmemiş yüzeyinde parmağını gezdirerek yapıyor. Ayrıca fare, kendisiyle yapılan çeşitli hareketleri algılayıp bu hareketleri bilgisayarın değişik işlevlerine (örneğin ses açıp kapamak, ekranı yaklaştırıp uzaklaştırmak, metin ve dosya ekleyip silmek, arayüzlerdeki sanal düğmelere basmak, kolları çevirmek vb.) atayabiliyor. MacBlogz'un hayallerinde ise tasarım olarak daha yassı, ince bir hal alacak olan Mighty Mouse, bu şekilde ele daha iyi oturacağa benziyor. Ön üst tarafı da, kullanıcının parmak hareketlerinin görülebilmesi için camdan yapılabilir.

Patent Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Nokia geçtiğimiz günlerde yeni bir patent başvurusu yaptı. 20080313857 numarasıyla kaydedilen başvuru, Nokia'nın oldukça ilginç bir cihaz geliştirme
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu