Apple ve Samsung arasındaki iMessage davası » Etkin Patent Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi.
Apple ve Samsung arasındaki iMessage davası

Apple ve Samsung arasındaki iMessage davası

Apple ve Samsung arasındaki iMessage davası Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  22.10.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

/uploads/apple-ve-samsung-arasindaki-imesage-patent-davasi-sonuclandi.jpg

 

Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi.


Apple ve Samsung arasındaki patent davasına da bakan hakim Lucy Koh, Apple'ın iMessage sohbetlerini engelleyerek Android kullanıcılarına ulaşmasının yolunu kapattığı iddialarının doğru olmadığına karar verdi.
Kararda davanın neden reddedildiğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.


Sorunun Apple'ın iMessage'ları kontrol edip engellemesinden değil, firmanın iPhone'unu iMessage'ı devre dışı bırakmadan terk eden kullanıcılara bu mesajları ulaştıracak bir yol bulamamasından kaynaklandığı anlaşılıyor.
Taşındığınızı ve postacının mektuplarınızı eski evinize getirdiğini düşünün - yeni adresinizi bildirmediğiniz sürece postacı, eski evinizde bulunduğunuzu sanacaktır. Bunlar, iOS'u terk edenlerin sorununu çözmek için geçerli bir mazeret olmayabilir ancak davanın pek şansının olmadığı anlaşılıyor.


Kaynak : Hürriyet

Apple ve Samsung arasındaki iMessage davası

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
ilk kez hoverboard patenti alan Chen, patentinin onaylanmasından sonra geliştirdiği Hovertrax markalı ilk ürünü kitlesel fonlama sitesi Kickstarter’da tanıttı
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu