Apple ve New York Belediyesi elmalogosu için mahkemelik oldu » Etkin Patent Apple ile New York Belediyesi "elma" yüzünden mahkemelik oldu. Apple, belediyenin çevre kampanyasında Apple'ın logosunun kullanıldığını iddia etti..
Apple ve New York Belediyesi elmalogosu için mahkemelik oldu

Apple ve New York Belediyesi elmalogosu için mahkemelik oldu

Marka Haberleri Apple ile New York Belediyesi "elma" yüzünden mahkemelik oldu. Apple, belediyenin çevre kampanyasında Apple'ın logosunun kullanıldığını iddia etti..
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Apple ve New York Belediyesi elmalogosu için mahkemelik oldu
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Apple ve New York Belediyesi elmalogosu için mahkemelik oldu » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Apple ile New York Belediyesi "elma" yüzünden mahkemelik oldu. Apple, belediyenin çevre kampanyasında Apple'ın logosunun kullanıldığını iddia etti..   New York Belediyesi başlattığı yeni çevre kampanyası nedeniyle teknoloji şirketi Apple ile mahkemelik oldu. Belediyenin, şehrin takma adı olan "Big Apple"dan (büyük elma) yola çıkarak kampanyanın logosu olarak elmayı seçmesi Apple'ı harekete geçirdi. Şirket yetkilileri kampanya logosunun kendi marka logolarına çok benzediğini ileri sürerek bunun tüketici üzerinde yanıltıcı etkisinin olacağını söyledi. Belediye yetkilileri ise kullandıkları logonun Apple'ın logosu ile hiçbir benzerlik taşımadığını belirterek, "Bizim logomuz sonsuzluğu ifade eden matematiksel bir işaretin elmaya olan uyarlamasıdır ve bu anlamda tamamen benzersizdir" açıklamasını yaptı. Apple ise New York Belediyesi'nin 1977 yılından beri kullanmakta olduğu logolarını kopyaladığı konusunda ısrarlı. Konunun önümüzdeki günlerde mahkemede görüşülmeye başlanacağı belirtildi. Ancak tarih ile ilgili açıklama yapılmadı. Belediye, "Greenyc" adını verdiği kampanya ile başta enerji kullanımında tasarruf olmak üzere New Yorkluları çevreye duyarlı olma konusunda teşvik etmeyi amaçlıyor. 'Bizden izin alınmalıydı' Apple yetkilileri, New York Belediyesi'nin başlattığı çevreye duyarlılık kampanyasında kullanılan logonun kendi logolarına çok benzediğini belirterek, "Logonun kullanımı için bizden izin alınmalıydı. Hakkımızı mahkemede arayacağız" açıklamasında bulundu. Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
‘BrandZ Top 100 En Güçlü Markalar’ sıralamasında yeni ekonomi devi Google 86.1 milyar dolarlık marka değeriyle birinci oldu.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu