Apple, Samsungu iPhone ve iPadi kopyalamakla suçluyor » Etkin Patent Apple, Güney Koreli teknoloji şirketi Samsungun Galaxy serisi akıllı telefonlarında ve tablet bilgisayarlarında, iPad ve iPhoneu kopyaladığını iddia ediyor.
Apple, Samsungu iPhone ve iPadi kopyalamakla suçluyor

Apple, Samsungu iPhone ve iPadi kopyalamakla suçluyor

Marka Haberleri Apple, Güney Koreli teknoloji şirketi Samsungun Galaxy serisi akıllı telefonlarında ve tablet bilgisayarlarında, iPad ve iPhoneu kopyaladığını iddia ediyor.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Apple, Samsungu iPhone ve iPadi kopyalamakla suçluyor
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Apple, Samsungu iPhone ve iPadi kopyalamakla suçluyor » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Apple, Güney Koreli teknoloji şirketi Samsungun Galaxy serisi akıllı telefonlarında ve tablet bilgisayarlarında, iPad ve iPhoneu kopyaladığını iddia ediyor. ABD Bölge Mahkemesinde açılan davada, Galaxy ürünlerinin dizaynlarında, kullanıcı arayüzlerinde ve ambalajlanmasında Appleın ürünlerini kopyaladığı ileri sürüldü. Kaliforniya merkezli Apple, çeşitli patent ve marka ihlallerinin yanı sıra belirtilmemiş zararlarının da engellemesi için mahkeme kararı alınmasını talep ediyor. Apple Sözcüsü Kristin Huguet, yaptığı açıklamada, bu şekilde açık bir kopyalamanın yanlış olduğunu belirtti. Samsung Sözcüsü ise şirketin ürünlerinin kendi araştırma ve geliştirme çalışmalarının sonucu üretildiğini, Samsungun kendini Appleın açtığı davada savunmayı düşündüğünü belirtti. Googleın Android işletim sistemini kullanan Galaxy ürünleri, Appleın kullandığı işletim sistemiyle de rekabet ediyor. Aralarındaki rekabete karşın Samsung, Appleın ürünlerinde kullanılan "A4" ve "A5" gibi mikroçipleri, MacBook Pro bilgisayarlar için hafıza kartları üretiyor. Samsungdan bu konuda yapılan son açıklama ise şöyle: "Başarımızın devam etmesinde çekirdek teknolojiler geliştirmemiz ve fikri mülkiyet hakkına sahip olduğumuz ürün ve çözüm portföyümüzü güçlendirmemiz çok büyük rol oynuyor. Samsung fikri mülkiyet hakkını korumak için uygun yasal tedbirleri alarak bize karşı başlatılan yasal girişime bilfiil karşılık verecektir. " A.A/Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia, Apple ile girdiği bütün patent davalarında uzlaşmaya karar verdiğini açıkladı.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu