Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları » Etkin Patent TEKNOLOJİ devleri Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları yeniden başlıyor. Patent davalarının tazminat miktarı son davada 2 milyar dolara kadar yükselmişti.
Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları

Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları

Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları TEKNOLOJİ devleri Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları yeniden başlıyor. Patent davalarının tazminat miktarı son davada 2 milyar dolara kadar yükselmişti.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  24.10.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

TEKNOLOJİ devleri Apple ile Samsung arasındaki patent savaşları yeniden başlıyor. iki yıl önce Apple'ın Samsung'a karşı galibiyetiyle sonuçlanan patent davalarının tazminat miktarı son davada 2 milyar dolara kadar yükselmişti. Apple'ın iddialarına göre Samsung, 2010-2012 arasında ABD'de satılan Galaxy akıllı telefon ve tabletlerinde 5 adet patent ihlâli yapmış bulunuyor. Apple'ın patent ihlâli yaptığını iddia ettiği Samsung cihazları, Admire, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note II, Galaxy SII, Galaxy SII Epic 4G Touch, Galaxy SII Skyrocket, Galaxy SIII, Galaxy Tab II 10.1 ve Stratosphere olduğu belirtiliyor.   KALİFORNİYA DAVASI   Samsung'un iddialarına göre ise Apple, iPhone ve iPad üstünde 2 patent ihlâli gerçekleştiğini iddia ediyor. İki firma arasında uzun süredir devam eden davaların son parçası olan yeni dava, 2012'deki dava gibi Kaliforniyalı hâkim Lucy Koh tarafından yönetilecek. Jüri seçimi bugün başlayacak ve iki tarafın da 25 saatlik süresi olacak. Apple'ın kazanan olarak ayrılması durumunda, şirketin başka Android üreticilerine de açabileceği davalar olduğu ifade ediliyor.   Patent davalarında ilk tazminat ödeyen şirket Samsung olmuştu. Kaliforniya'da görülen davada jüri, Samsung, çok sayıda Apple patentini ihlal etmesinden dolayı rakibine 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Samsung'un patent ihlali iddiaları ise haklı görülmeyerek Apple'a herhangi bir tazminat cezası çıkmamıştı. Davada Apple Samsung'dan 2.5 milyar dolar, Samsung ise Apple'dan 519 milyon dolar talep ediyordu. Samsung'un ise Apple'a ödemesi gereken 1 milyar doları 5 centlik bozuk paralarla ödediği iddia edilmişti.   Kaynak: Hürriyet

Patent Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Türk mucitler, Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarı'nda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazandı
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu