Apple artırılmış gerçeklik kullanan projektör patenti aldı » Etkin Patent Apple artırılmış gerçeklik (zenginleştirilmiş gerçeklik) teknolojisini kullanan bir projektör için patent aldı.
Apple artırılmış gerçeklik kullanan projektör patenti aldı

Apple artırılmış gerçeklik kullanan projektör patenti aldı

Patent Haberleri Apple artırılmış gerçeklik (zenginleştirilmiş gerçeklik) teknolojisini kullanan bir projektör için patent aldı.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  11.2.2018       Google Plus      
Apple artırılmış gerçeklik kullanan projektör patenti aldı
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Apple artırılmış gerçeklik kullanan projektör patenti aldı » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

/uploads/apple-artirilmis-gerceklik-kullanan-projektor-patenti-aldi.jpg

Apple'ın artırılmış gerçeklik projektör teknolojisinin iki kilit noktası bulunuyor. Oda ya da ofis gibi bir ortamı tarayan bir kamerası bulunuyor. Taradığı alanın dijital modelini oluşturuyor ve bu görüntüleri üzerine yansıtabileceği yüzeyleri algılıyor. Teknolojinin ikinci kilit parçası ise kullanıcının görüşünü değiştiren projektör.

/uploads/apple-zenginlestirilmis-gerceklik-patenti.jpg

Bu Apple'ın artırılmış gerçeklik projektör alanında ilk patenti değil zira şirket Ekim ayında benzer bir projektör için bir patent daha almıştı.

Uzmanlar burada artırılmış gerçeklik (augmented reality-AR) ile sanal gerçeklik (virtual reality-VR) arasındaki farka dikkat çekiyor. Sanal gerçeklik tamamen yeni bir dünya yaratıyor ama artırılmış gerçeklik var olan ortamı alıyor ve onu değiştiriyor.

/uploads/apple-artirilmis-gerceklik-projektor-patenti.jpg

Apple'ın artırılmış gerçeklik projektörü için patent alması şirketin bu ürünü hemen piyasaya süreceği anlamına gelmiyor. Şirket bu patentleri aynı zamanda bir pazarlama aracı olarak kullanıyor. 


Apple'ın yeni patenti e-kitap veya film gibi dijital içeriklerin yüzeylere yansıtılarak gerçek dünyaya aktarılabilmesini sağlayan bir sistemin uygulamaya geçirilebileceğini gösteriyor.

 

Kaynak: Habertürk

 

 

 

Patent Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
patent sahiplerinin, patente ihtiyaç duyan yatırımcılarla işlem yapmasını sağlamayı amaçlayan fikri mülkiyet pazarının gelecek yıl borsa bünyesinde kurulması hedefleniyor
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu