Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı Hacettepe Teknokent’te yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı (İHA) ve elektrikli otomobilin prototipleri üretildi.
Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Yüzde 100 Türk Tasarımı İnsansız Hava Aracı

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı Hacettepe Teknokent’te yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı (İHA) ve elektrikli otomobilin prototipleri üretildi. Patent Haberleri
  TEO adı verilen  elektrikli Otomobil ve AVIPOD adı verilen İHA'nın testlerine başlandı. hacettepe Teknokent'ten yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK'ın koordinatörlüğünü üstlendiği Uluslararası Liderlik Akademisi'nin Ankara ayağındaki bilim ve teknoloji etkinliğinde konuşan Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Abdurrahman Güngör, elektrikli otomobil prototipini ürettiklerini  belirtti. Deneme sürüşlerinin devam ettiğini belirten Güngör, “Projeyi kendi öz sermayemizle yapıyoruz. Mühendis arkadaşlar yoğun bir tempo ile çalıştılar, güzel bir ürün ortaya koydular” ifadelerini kullandı.   220 şirket çalışıyor‘Teknosfer' adını verdikleri teknokentte çok iyi bir teknoloji atmosferi oluşturduklarını aktaran Güngör, şu bilgileri verdi: “Teknokentte, savunma sanayi, enerji, biyomedikal ve medikal alanında  çalışan firmalara ev sahipliği yapıyoruz. Yeni kurulmuş şirketlerden yıllık 100 milyon dolar satış yapana kadar çeşitli büyüklükte 220 şirket var. Şirketlerin  yüzde 60'nı yazılım ve teknoloji firmaları oluşturuyor.”
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

TEO adı verilen  elektrikli Otomobil ve AVIPOD adı verilen İHA'nın testlerine başlandı. hacettepe Teknokent'ten yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK'ın koordinatörlüğünü üstlendiği Uluslararası Liderlik Akademisi'nin Ankara ayağındaki bilim ve teknoloji etkinliğinde konuşan Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Abdurrahman Güngör, elektrikli otomobil prototipini ürettiklerini  belirtti. Deneme sürüşlerinin devam ettiğini belirten Güngör, “Projeyi kendi öz sermayemizle yapıyoruz. Mühendis arkadaşlar yoğun bir tempo ile çalıştılar, güzel bir ürün ortaya koydular” ifadelerini kullandı. 

 
220 şirket çalışıyor
‘Teknosfer' adını verdikleri teknokentte çok iyi bir teknoloji atmosferi oluşturduklarını aktaran Güngör, şu bilgileri verdi: 
“Teknokentte, savunma sanayi, enerji, biyomedikal ve medikal alanında  çalışan firmalara ev sahipliği yapıyoruz. Yeni kurulmuş şirketlerden yıllık 100 milyon dolar satış yapana kadar çeşitli büyüklükte 220 şirket var. Şirketlerin  yüzde 60'nı yazılım ve teknoloji firmaları oluşturuyor.”