yeni Google Glass nasıl görünecek? Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek?
yeni Google Glass nasıl görünecek?
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Yeni Google Glass Nasıl Görünecek?

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Yeni Google Glass nasıl görünecek? Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek? Patent Haberleri
 Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek?Google Glass, mobil bilgisayarları giyilebilir hale getirdiği için oldukça önemli bir adımdı. Ancak çoğu teknolojinin ilk neslinde olduğu gibi Google Glass da pek şık ve ince görünmüyor.Google'ın 2012'de yaptığı, henüz yayınlanan bir patent başvurusu ise bildiğimiz Google Glass'ın yanında gözlüğü daha çok andıran bir çizim içeriyor. Patent buna ilave olarak bir de yukarıda gördüğünüz, tek kulağa takılan bir cihaza yer veriyor.Patente göre cihazın kolu, şakağınıza ve kulağınızın üzerine oturacak şekilde ayarlanabiliyor. Kol içerisinde elektronik bileşenler, önde ise tanıdık gelen ekran yer alıyor. Patent bundan sonra kamera, touchpad ve fazlasıyla ilgili detaylara giriyor.Patentteki çizimde yer alan bu cihazın bir sonraki nesil Google Glass olma ihtimali var.Bugüne kadarki söylentiler, Google Glass 2'nin standart gözlüklere takılabilen bir aksesuar olarak karşımıza çıkabileceğini söylüyordu. Umarız Google bu kez daha iyi bir tasarımla karşımıza çıkar. Kaynak: Hürriyet  
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek?
Google Glass, mobil bilgisayarları giyilebilir hale getirdiği için oldukça önemli bir adımdı. Ancak çoğu teknolojinin ilk neslinde olduğu gibi Google Glass da pek şık ve ince görünmüyor.


Google'ın 2012'de yaptığı, henüz yayınlanan bir patent başvurusu ise bildiğimiz Google Glass'ın yanında gözlüğü daha çok andıran bir çizim içeriyor. Patent buna ilave olarak bir de yukarıda gördüğünüz, tek kulağa takılan bir cihaza yer veriyor.

Patente göre cihazın kolu, şakağınıza ve kulağınızın üzerine oturacak şekilde ayarlanabiliyor. Kol içerisinde elektronik bileşenler, önde ise tanıdık gelen ekran yer alıyor. Patent bundan sonra kamera, touchpad ve fazlasıyla ilgili detaylara giriyor.

Patentteki çizimde yer alan bu cihazın bir sonraki nesil Google Glass olma ihtimali var.

Bugüne kadarki söylentiler, Google Glass 2'nin standart gözlüklere takılabilen bir aksesuar olarak karşımıza çıkabileceğini söylüyordu. Umarız Google bu kez daha iyi bir tasarımla karşımıza çıkar.

Kaynak: Hürriyet