Patentte Dünya Lideri Toyota Geçen yıl 18 global otomobil üreticisi tarafından alınan patentlerin yüzde 26'sına sahip olan Toyota, Patentte Dünya Lideri oldu.
Patentte Dünya Lideri Toyota
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Patentte Dünya Lideri Toyota

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Patentte Dünya Lideri Toyota Geçen yıl 18 global otomobil üreticisi tarafından alınan patentlerin yüzde 26'sına sahip olan Toyota, Patentte Dünya Lideri oldu. Patent Haberleri
Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, hibrit ve yakıt hücreli otomobiller konusunda uzun yıllardan bu yana büyük yatırımlar yapan Toyota, alternatif güç üniteleri konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öne çıkıyor.        Toyota, tescilli patentlerini bu yıl yüzde 11 artırdı. Çevreyi kirletmeyen yakıt hücresi teknolojisinin yaygınlaşması için katkı sağlamaya devam eden marka, 5 bin 680 yakıt hücreli otomobili ve bununla bağlantılı patent hakkını da bedelsiz olarak kullanıma açtı.   Almanya'nın Otomotiv Yönetimi Merkezi'nin yaptığı son araştırmaya göre, 2014 yılında 18 global otomobil üreticisi tarafından tescil ettirilen 57 bin patentin yüzde 26'sı Toyota'ya ait. Toyota, bu oranla patent konusunda dünyanın lider otomobil üreticisi konumunda bulunuyor.        Araştırma sonuçlarına göre, yeni güç ünitesi patentlerinin yüzde 85'i alternatif motor teknolojilerini içerirken, en büyük payı hibritler alıyor. Geleneksel içten yanmalı motorlar üzerine yapılan araştırmalar önceki yıllara göre azaldı, hibrit ve yüzde 100 elektrikli güç üniteleri konusundaki araştırma sayılarında ise artışlar gözlendi. Toyota'nın öne çıktığı bu araştırmaların yoğunluğu, diğer otomobil üreticilerinin de gelecekte hibrit güç üniteleri ve elektrikli araçlar konusuna ağırlık vereceklerine işaret ediyor.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin PatentToyota'dan yapılan açıklamaya göre, hibrit ve yakıt hücreli otomobiller konusunda uzun yıllardan bu yana büyük yatırımlar yapan Toyota, alternatif güç üniteleri konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öne çıkıyor.        

Toyota, tescilli patentlerini bu yıl yüzde 11 artırdı. Çevreyi kirletmeyen yakıt hücresi teknolojisinin yaygınlaşması için katkı sağlamaya devam eden marka, 5 bin 680 yakıt hücreli otomobili ve bununla bağlantılı patent hakkını da bedelsiz olarak kullanıma açtı.  

 Almanya'nın Otomotiv Yönetimi Merkezi'nin yaptığı son araştırmaya göre, 2014 yılında 18 global otomobil üreticisi tarafından tescil ettirilen 57 bin patentin yüzde 26'sı Toyota'ya ait. Toyota, bu oranla patent konusunda dünyanın lider otomobil üreticisi konumunda bulunuyor.        

Araştırma sonuçlarına göre, yeni güç ünitesi patentlerinin yüzde 85'i alternatif motor teknolojilerini içerirken, en büyük payı hibritler alıyor. Geleneksel içten yanmalı motorlar üzerine yapılan araştırmalar önceki yıllara göre azaldı, hibrit ve yüzde 100 elektrikli güç üniteleri konusundaki araştırma sayılarında ise artışlar gözlendi. Toyota'nın öne çıktığı bu araştırmaların yoğunluğu, diğer otomobil üreticilerinin de gelecekte hibrit güç üniteleri ve elektrikli araçlar konusuna ağırlık vereceklerine işaret ediyor.