Patent İtirazların Değerlendirilmesi Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir.İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır.
Patent İtirazların Değerlendirilmesi
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Patent İtirazların Değerlendirilmesi

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Başvuru Kılavuzu
Patent İtirazların Değerlendirilmesi Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir.İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır. Patent Başvuru Kılavuzu 11-07-2021
Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir. İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır.  Aşağıdaki bilgiler itirazla birlikte sunulmalıdır:  — Başvurunun yayınlandığı Bültenin sayısı ve tarihi  — İtirazı kanıtlayan belgeler  — İtirazı sunan tarafın ismi ve adresi  — Yurtdışında inceleme yapılacaksa,  itirazın yabancı dilde çevirisi İtirazın gerekçeleri olarak:  —patent verilebilirlik şartlarına uygun olmadığı  —tarifnamenin yetersiz olduğu ileri sürebilir. İtiraz eden tarafın itiraz gerekçesini destekleyen kanıtlar sunması gerekir.  TPE başvuru sahibine itirazı bildirir ve itiraz eden tarafın sunduğu belgeleri iletir. Başvuru sahibi itirazlara cevap verebilir ancak cevap verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvuru sahibi gerekli görürse, tarifname ve istemleri değiştirebilir. İtirazlara cevap verme süresi, araştırma raporunun yayınlandığı tarihten itibaren altı aylık süreyi müteakip üç aydır ve talep üzerine üç aylık bir uzatma da mümkündür. Üçüncü şahıslar başvurunun durumunu TPE'nin internet sitesinde dosya takibi ile çevrimiçi olarak ya da dosya inceleme talebi yoluyla takip edebilir.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin PatentÜçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir. İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır. 

Aşağıdaki bilgiler itirazla birlikte sunulmalıdır: 

— Başvurunun yayınlandığı Bültenin sayısı ve tarihi 

— İtirazı kanıtlayan belgeler 

— İtirazı sunan tarafın ismi ve adresi 

— Yurtdışında inceleme yapılacaksa,

 itirazın yabancı dilde çevirisi İtirazın gerekçeleri olarak: 

—patent verilebilirlik şartlarına uygun olmadığı 

—tarifnamenin yetersiz olduğu ileri sürebilir. İtiraz eden tarafın itiraz gerekçesini destekleyen kanıtlar sunması gerekir. 

TPE başvuru sahibine itirazı bildirir ve itiraz eden tarafın sunduğu belgeleri iletir. Başvuru sahibi itirazlara cevap verebilir ancak cevap verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvuru sahibi gerekli görürse, tarifname ve istemleri değiştirebilir. İtirazlara cevap verme süresi, araştırma raporunun yayınlandığı tarihten itibaren altı aylık süreyi müteakip üç aydır ve talep üzerine üç aylık bir uzatma da mümkündür. Üçüncü şahıslar başvurunun durumunu TPE'nin internet sitesinde dosya takibi ile çevrimiçi olarak ya da dosya inceleme talebi yoluyla takip edebilir.