Kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek otomobil yolda Yol bilgisayarı kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek aracı Türkiye Malezya ve İran ortak üretecek.
Kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek otomobil yolda
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Kıbleyi Ve Namaz Vakitlerini Gösterecek Otomobil Yolda

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
Kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek otomobil yolda Yol bilgisayarı kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek aracı Türkiye Malezya ve İran ortak üretecek. Marka Haberleri
 Yol bilgisayarı kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek aracı Türkiye Malezya ve İran ortak üretecek.Malezya, İran ve Türkiye'nin ortak üreteceği ilk 'İslami otomobil' 2011 yılında piyasaya sürülecek. Tüm Müslüman ülkelerde satışa çıkarılacak aracın fiyatı 8 bin dolardan başlayacak.Otomobil özel yol bilgisayarı sayesinde namaz vakitlerini gösterecek. Ayrıca araçta kıbleyi gösteren pusula, Kur'an-ı Kerim yerleştirmek için özel bölmeler gibi ilginç özellikler de yer alacak. Arabayı Türkiye pazarına kısa bir süre önce giren İranlı Khodro, Malezyalı otomobil devi Perusahaan Otomobil Nasional Sdn Bhd (Proton) ile Türkiye'den ismi açıklanmayan bir girişimci firma ortaklaşa üretecek.Khodro'nun üst düzey yetkilisi Manouchehr Manteghi, Malezya, İran ve Türkiye'nin projenin yatırım ve üretim sürecinde ortak hareket edeceğini söyledi. Araçların imalatında son teknolojiyi kullanacaklarını vurgulayan Manteghi, "2011'de küresel pazarlarda istenen bütün ölçülere uygun modellerimiz olacak. Müslüman olmayan ülkeler için de seçenekler geliştireceğiz. Ayrıca her İslam ülkesi, kendi geleneksel kurallarına ve ihtiyaçlarına göre değişik taleplerde bulunabilecek ve bizler bunu üretime yansıtacağız." dedi. Manteghi, projeye liderlik etmeleri için İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) tarafından seçildiklerini belirtti. İlk etapta Afrika, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya ülkelerinde satılacak arabaların fiyatları 8 bin 800 ile 11 bin 700 dolar arasında değişecek. Proje için 3 yılda 500 milyon dolarlık yatırım öngörülüyor. Otomobil projesini geliştiren İranlı Khodro, Ortadoğu'nun en büyük otomobil üreticisi konumunda. Malezyalı Proton ise 1982 yılında dönemin başbakanı Mahathir Muhammed tarafından kurulmuştu. Firmanın yüzde 52'si Malezya devletine, yüzde 48'i de yerel ve uluslararası yatırımcılara ait.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

 

Yol bilgisayarı kıbleyi ve namaz vakitlerini gösterecek aracı Türkiye Malezya ve İran ortak üretecek.

Malezya, İran ve Türkiye'nin ortak üreteceği ilk 'İslami otomobil' 2011 yılında piyasaya sürülecek. Tüm Müslüman ülkelerde satışa çıkarılacak aracın fiyatı 8 bin dolardan başlayacak.


Otomobil özel yol bilgisayarı sayesinde namaz vakitlerini gösterecek. Ayrıca araçta kıbleyi gösteren pusula, Kur'an-ı Kerim yerleştirmek için özel bölmeler gibi ilginç özellikler de yer alacak. Arabayı Türkiye pazarına kısa bir süre önce giren İranlı Khodro, Malezyalı otomobil devi Perusahaan Otomobil Nasional Sdn Bhd (Proton) ile Türkiye'den ismi açıklanmayan bir girişimci firma ortaklaşa üretecek.


Khodro'nun üst düzey yetkilisi Manouchehr Manteghi, Malezya, İran ve Türkiye'nin projenin yatırım ve üretim sürecinde ortak hareket edeceğini söyledi. Araçların imalatında son teknolojiyi kullanacaklarını vurgulayan Manteghi, "2011'de küresel pazarlarda istenen bütün ölçülere uygun modellerimiz olacak. Müslüman olmayan ülkeler için de seçenekler geliştireceğiz. Ayrıca her İslam ülkesi, kendi geleneksel kurallarına ve ihtiyaçlarına göre değişik taleplerde bulunabilecek ve bizler bunu üretime yansıtacağız." dedi. Manteghi, projeye liderlik etmeleri için İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) tarafından seçildiklerini belirtti.

 

İlk etapta Afrika, Ortadoğu ve Güneydoğu Asya ülkelerinde satılacak arabaların fiyatları 8 bin 800 ile 11 bin 700 dolar arasında değişecek. Proje için 3 yılda 500 milyon dolarlık yatırım öngörülüyor. Otomobil projesini geliştiren İranlı Khodro, Ortadoğu'nun en büyük otomobil üreticisi konumunda. Malezyalı Proton ise 1982 yılında dönemin başbakanı Mahathir Muhammed tarafından kurulmuştu. Firmanın yüzde 52'si Malezya devletine, yüzde 48'i de yerel ve uluslararası yatırımcılara ait.