Destek bulamayan Mucit ABD vatandaşı oluyor Geliştirdiği kurutma ve yakma teknolojisi ile emisyonsuz olarak yakılarak sadece 0.5 cent’lik bir maliyetle enerji ürettiğini savunuyor
Destek bulamayan Mucit ABD vatandaşı oluyor
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Destek Bulamayan Mucit Abd Vatandaşı Oluyor

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Destek bulamayan Mucit ABD vatandaşı oluyor Geliştirdiği kurutma ve yakma teknolojisi ile emisyonsuz olarak yakılarak sadece 0.5 cent’lik bir maliyetle enerji ürettiğini savunuyor Patent Haberleri
 Adı Şenol Faik Özyaman, iddiası ise hayalleri zorlar nitelikte… Geliştirdiği kurutma ve yakma teknolojisi ile kömür, bitümlü şist, evsel atık ve akla gelebilecek her türden yakıt kaynağının emisyonsuz olarak yakılarak sadece 0.5 cent'lik bir maliyetle enerji ürettiğini savunuyor. Özyaman'a göre, bu buluş sayesinde Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığı ortadan kalkacak… Dahası, bu yeni teknoloji aynı zamanda enerji savaşları üzerinden bir “barış projesi” anlamına geliyor. Özyaman, kurdukları kurutma/zenginleştirme tesislerinde ton başına sadece 2 dolar gibi son derece düşük bir maliyetle kömürün nemini yüzde 50'lerden yüzde 5'lere düşürebiliyor ve kalorisini de 2500 kg/cal artırabiliyor. Geliştirdiği kazan teknolojisiyle de tüm yakıtları sıfıra yakın bir emisyonla yakabiliyor. Türkiye ve ABD dahil 134 ülkede patentini aldığı buluşunu Türkiye'nin sahiplenmesini istiyor. Devletin ilgili tüm kademeleriyle teması ve görüşmeleri olmuş. Sonuçları bilimsel olarak kanıtlanan ve onaylanan çalışmalarıyla ilgili bakanlıklar ve bürokrasiyle büyük bir heyecanla başlayan çalışma ve işbirlikleri kendi ifadesiyle “sürekli olarak bir noktada tıkanmış…”Artık önünde tek yol kaldığını söylüyor Özyaman ve ekliyor: “Amerikalılar dört yıl önce bana, ‘Türkiye'de bürokrasiyi aşamazsın, geleceğin yer ABD'dir' demişlerdi ve haklı çıktılar. Artık ABD'ye yol göründü…” Türk mucit Şenol Özyaman son bir çare olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak istiyor sesini: “Ülkemizi enerji bağımlılığından kurtaracak bu projeyi millileştirin ve Türkiye'ye kazandırın…” (Talip Aktaş/Dünya)
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Adı Şenol Faik Özyaman, iddiası ise hayalleri zorlar nitelikte… Geliştirdiği kurutma ve yakma teknolojisi ile kömür, bitümlü şist, evsel atık ve akla gelebilecek her türden yakıt kaynağının emisyonsuz olarak yakılarak sadece 0.5 cent'lik bir maliyetle enerji ürettiğini savunuyor. Özyaman'a göre, bu buluş sayesinde Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığı ortadan kalkacak… Dahası, bu yeni teknoloji aynı zamanda enerji savaşları üzerinden bir “barış projesi” anlamına geliyor.

Özyaman, kurdukları kurutma/zenginleştirme tesislerinde ton başına sadece 2 dolar gibi son derece düşük bir maliyetle kömürün nemini yüzde 50'lerden yüzde 5'lere düşürebiliyor ve kalorisini de 2500 kg/cal artırabiliyor. Geliştirdiği kazan teknolojisiyle de tüm yakıtları sıfıra yakın bir emisyonla yakabiliyor. Türkiye ve ABD dahil 134 ülkede patentini aldığı buluşunu Türkiye'nin sahiplenmesini istiyor. Devletin ilgili tüm kademeleriyle teması ve görüşmeleri olmuş. Sonuçları bilimsel olarak kanıtlanan ve onaylanan çalışmalarıyla ilgili bakanlıklar ve bürokrasiyle büyük bir heyecanla başlayan çalışma ve işbirlikleri kendi ifadesiyle “sürekli olarak bir noktada tıkanmış…”


Artık önünde tek yol kaldığını söylüyor Özyaman ve ekliyor: “Amerikalılar dört yıl önce bana, ‘Türkiye'de bürokrasiyi aşamazsın, geleceğin yer ABD'dir' demişlerdi ve haklı çıktılar. Artık ABD'ye yol göründü…”

Türk mucit Şenol Özyaman son bir çare olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak istiyor sesini: “Ülkemizi enerji bağımlılığından kurtaracak bu projeyi millileştirin ve Türkiye'ye kazandırın…” (Talip Aktaş/Dünya)