Tasarım Haberleri » Etkin Patent Güncel, Ulusal ve uluslarası tasarım haberleri, tasarım tescil çekişme ve davalarını inceleyebilirsiniz.
Tasarım Haberleri » Etkin Patent
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Blog

Garip Laptop Tasarımları Görmeye Alıştık, Ama Bu Tasarım

asarım alanında aslında pek de fazla çılgın fikirlerin oluşmadığı laptop piyasasında bu sefer taşlar yerinden oynayacak. Devamı »

Gelecekte Otomobillerin Şehirlere Göre Şekillenecek

Gelecekte taşıtlar şehirlere göre uyum sağlayacak. Düşünülmesi gereken maliyet ve güvenlik olunca tasarımcılarda bu şekilde çalışmaya başlamışlardır Devamı »

Vücuda Ve Yatış Şekline Göre Özel Olarak Tasarlanan Yataklar

Evoteks hayatın uzun dönemini geçirdiğimiz yataklarla ilgili Dr Mattress markasıyla kişiye özel yatak tasarlıyor. Devamı »

Nokia Prism Koleksiyonu

Nokia, stil-odaklı tüketiciler için hazırladığı en yeni cep telefonları serisi olan Prism koleksiyonunun tanıtımını gerçekleştirdi.Kişisel stil ve en ileri teknolojinin senteziyle yaratılan Prism koleksiyonu, Nokia 7900 Prism ve Nokia 7500 Prism mode.. Devamı »

İstanbul Tasarım Sistemine Doğru

Alpay ErAslında İstanbul tasarım haftalarının 5.'sine tanık oluyor.2005'de İDW ismini alan bu sergi ve etkinlikler dizisi,her ne kadar ilki 2003 yılında düzenlenen tasarım fuarının mirascısı olarak bilinse,aslında kökleri ETMK 1994 ve 98 yıll.. Devamı »

Tasarım Eğitiminde Nitelik Ve Nicelik Meseleleri

10 yıllık süreçte tasarım alanlarının Türkiye'de geçirdiği niteliksel dönüşümün dikkate değer göstergelerinden birisi de eğitim boyutundaki gelişmeler oldu. Devamı »

Yeni Movisi Tasarımları

İddialı online mobilya perakendecisi movisi, sürekli gelişen portfolyosuna yeni bir paslanmaz çelik ürün serisi ekledi. Devamı »

Julien Cueff , Interior Motives Yılın Öğrenci Tasarımcısı

İngiltere Royal College of Art'tan Julien Cueff, bu yılın Interior Motives Yılın Öğrenci Tasarımcısı ödülünü kazandı. Devamı »

6. Alman Tasarım Konferansı

24 - 25 Ekim 2007 günleri arasında Berlin Uluslararası Tasarım Merkezi (IDZ Berlin) Alman Tasarım Konseyi ile birlikte Berlin, Haus der Deutschen Wirtschaft'ta düzenlenecek 6. Alman Tasarım Konferansı'na ev sahipliği yapacak. Devamı »

Görmezden Gelinemeyecek On Tasarım Trendi

Trendler, endüstriyel tasarım dünyasından tıpkı dokuma tezgahındaki iplikler gibi kayıyor.Oregon, Portland tabanlı Ziba Design idari yaratıcı direktörü Steve McCallion, "Bazı düzeylerde tasarım her zaman geçiş halinde," diyor."Bu süreç.. Devamı »

Nurus, Design Management Europe Awards Adayı

Avrupa Birliği 6. Çerçeve Projesi kapsamında tasarım yönetiminde innovasyonu kuvvetlendirmek amacıyla başlatılan ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa Tasarım Yönetimi - Design Management Europe (DME), ilk kez tasarım yönetimi stratejiler.. Devamı »

2015 Kentlerinin Oyun Bahçeleri

Çocuklar sosyal davranışlarının çok önemli bir kısmını diğer çocuklarla oynarken edinirler.Bu nedenle bu dönemde nelerle oynadıkları konusu oldukça önem taşır.Günümüzde, büyük kentlerde genellikle çocukların özgürce gidebilecekleri sayılı birkaç dış .. Devamı »

Endüstriyel Tasarımın Ekonomi Politiği Üzerine

Alpay ER Endüstriyel tasarımın tarihsel olarak ortaya çıkışı ve sanayi kapitalizmi ile ilişkisi gibi konular Türkiye'de ne eğitim süreçlerinde, ne de mesleki oluşumlarda yeterince tartışılmadığı için bu meslek ve disiplinin Türkiye koşullarındak.. Devamı »

Solarise Abajur, Pu Tai

"Solarise", üzerindeki desenle Londra silüetini betimleyen ve ışığı açıldığında gündoğuşu etkisi yaratan bir abajur.Baskılı termokromik katma Devamı »

Philips Gelecek İçin Tasarım Konseptlerini Tanıttı

Royal Philips Electronics, Londra'nın Earls Court 2 sergi merkezinde düzenlenen 2007 Philips Simplicity Etkinliği'nde şirketin "sense and simplicty" markasını temel alan yeni tasarım konseptini tanıttı.Üç günlük etkinlikte Philips, .. Devamı »

Maison Française Re-tabure Sergisi

Birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapan Kanyon, şimdi de ilginç bir sergiye kapılarını açıyor.Maison Française, 150. sayısını Kanyon koridorlarında sergilenecek "re-TABURE" adlı bir sergi ile kutluyor.Sergi için tasarımcılar Ikea'nın.. Devamı »

Tüm Dünyadan 18 Tasarımcı Türk Mermerini İşledi

34 dergisinin ve Haaz Galeri'nin kurucusu Murat Patavi, şu sıralar dünya tasarım devlerini biraraya getiren "Block" sergisinin küratörlüğünü Devamı »

Türk Olduğumu Osmanlı Motifleriyle Göstermeye Karşıyım

Koray Özgen, 16 yıldır Paris'te yaşayan bir Türk tasarımcı. Bugün uluslararası pek çok önemli firmaya tasarım yapıyor. Sadece ürün değil grafik, vitrin, stand ve sergi tasarımları üzerinde de çalışıyor. Koleksiyonları, ODC firması tarafından MoM.. Devamı »

4 Türk Firması Avrupada Tasarım Ödülü Kazandı

Avrupa'daki çeşitli ülkelerin organizasyonlarının ortak olarak yürüttüğü proje kapsamında düzenlenen yarışmada, 4 Türk firmasına tasarım yönetimi ödülü verildi. İzmir Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi'nden (ABİGEM) yapılan açıklamaya göre,.. Devamı »

Yeşil Güzellik

Kolombiyalı moda tasarımcısı Felipe Vergara kreasyonu kapsamında gerçekleştirilen ikinci Cali Biofashion 2007 gösterimi Kolombiya'da izleyicilere sunuldu. Ü Devamı »

Yeni Nesil Market Arabası Tasarımı

Market alışverişi sırasında bir çoğumuz arabalardan şikayet ederiz. Kullanırken zemine takılmaları, bilek ağrıtmaları, otoparkta otomobile çarpınca zarar vermesi çoğu kez sinir bozar. Avusturalya’da yaşayan Yeni Zelanda asıllı iç mimar ve pilot Mark.. Devamı »

Paşabahçe Tasarımlarında Varoluşun Simgesi 7

Tüm dinlerin ortak değeri olarak tanımlanan ’7’ rakamı Paşabahçe’nin geleneksel motiflerle işlenmiş el yapımı ürünleri ile camlara yansıdı. Yeni koleksiyon, 295 ile 1400 YTL arasındaki fiyatlarla Paşabahçe Butik mağazalarında satışa çıktı.Paşabahçe’n.. Devamı »

İşportacılıktan Dünya Markasına

Manhattan'ın orta yerinde ayakkabı satarak işe başlayan tasarımcı Kenneth Cole, Marka Konferansı için İstanbul'a geliyor. Cole, ticaretle insan sevgisini birleştirmenin sırrını anlatacak.. Amerikalı tasarımcı Kenneth Cole, Worldcard'ın sp.. Devamı »

Liseli Gençlerin İlginç Tasarımları

ERZURUM’da Atatürk ve Kazım Karabekir Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, her yıl düzenlenen proje tabanlı beceri yarışmalarına katılmak için birbirinden ilginç ürünler tasarladı. Hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışan çocukların yaptığı istihbarat.. Devamı »

Dizüstünde Rahatlık

Dizüstü bilgisayarı dizinizin üstünde kullanmak, kötü bilek duruşu ve dizüstü bilgisayarın sıcak tabanı nedeniyle rahatsız edici olabilir. CushTop ve PocketTop, bu sorunları çözerek dizüstü bilgisayarınızı evinizin herhangi bir yerinde kullanmayı dah.. Devamı »

Cepte Farklı Tasarım

Tasarımlarıyla aksiyon sporları, müzik, internet ve modanın algılanış şeklini değiştiren JeansLab mağazalarında satılan Diesel'in genç markası 55DSL, Sony E Devamı »

Usb Deyip Geçme

Çok sayıda üretici, bilgisayar teknolojisini kendi ürünlerinin teknolojileriyle birleştirerek enerjisini USB girişinden alan birbirinden ilginç tasarımlara imza atıyor.İşte bunlardan birkaçı: Menderes Özel Hayatımıza 2000 yılında giren USB’nin (Evren.. Devamı »

Sanatla Moda, Tasarımla Ticaret İç İçe

Sanatla moda, tasarımla ticaret günümüzde o kadar iç içe ki, büyük bir çağdaş sanatçının bir mücevhere imza atmasına kimse şaşmıyor. Üstelik çağdaş sanatçıların herhangi birinin bir heykeli, bir enstalasyonu veya bir videosu herkesin ulaşamayacağı ka.. Devamı »

Plazmanın Dekorasyona Etkileri

Plazma TV’ler son dönemin popüler ürünlerinden. Bu ürünler, evlerin dekorasyonunu da değiştiriyor. Plazma televizyonlar duvara hatta tavana monte edilebil Devamı »

Tasarım Oscarını Kutlayan Olmadı

Volitan adlı teknesiyle Uluslararası Tasarım Ödülü'nü kazanan Hakan Gürsu: "Bu ödül için 'Tasarımın Oscar'ı' diyorlar. Birçok kişiden defalarca 'Orhan Pamuk'un Nobel'i almasından sonraki en büyük ödül' sözünü duyd.. Devamı »

Tasarım Sektörünün Gizli Kalmış Kahramanı

Unique Art, Priapos Home, Verdi Home, Evita, Issimo ve Vakko’nun ev tekstil markalarını o yarattı. 15 yıldır bu alanda çalışıyor. Şimdi de Sarar’ın ev tekstil markası Sarev için çalışıyor. Markaya kimliğini kazandırdı ve ilk koleksiyonlarını tasarlad.. Devamı »

Keçe Tasarımcısıyım

Öykü Thurston (27), keçe ile 11 yaşında Japonya’da tanıştı. İç mimari okudu ama bitirme tezini bile keçe üstüne hazırladı. Hayalindeki evi keçe ile dekore etti. 2006’da keçeden şal, batik, battaniye, çanta, yastık üreterek işe başladı. 2007’de elbise.. Devamı »

Manken-tasarımcı Kankalar

Her şey Harper’s Bazaar dergisinde Marc Jacobs ve Naomi Campbell’la yapılan röportajı ve şahane fotoğrafları görmemizle başladı. Campbell ve Jacobs, manken ve modacı ilişkisinin dışında 20 yıllık arkadaştı. Birbirlerinin iyi ve kötü günlerini hiç sor.. Devamı »

Genç Tasarımcılardan İçimizdeki Dünya

Dünyada göğsümüzü gere gere konuşabildiğiniz sektörlerden biri iç giyim sektörü, zira dünyanın en büyük üçüncü iç giyim ihracatçısı konumundayız. Hal böyleyken, maalesef Agent Provocateur, Victoria's Secret gibi dünyayı sarsan bir markamız yok. A.. Devamı »

Tasarımla Mizah Yapıyor

Terzi bir annenin dikişe-kumaşa meraklı oğlunun hayatı, okuduğu liseye bir gün tasarımcı Esin Maraşlıoğlu’nun gelmesiyle değişir. Maraşlıoğlu’nun atölyesine gidip dikişi, kumaşı öğrenir genç adam. Ve erken kaybettiğimiz Ajlan Büyükburç’la tanışması h.. Devamı »

Ykmnin Vitrininde Bir Hafta Yaşayacak

YKM'nin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği 'Benim Vitrinim' adlı vitrin tasarım yarışmasının bir parçası olan Devamı »

Vitrine Hikaye Yazan Tasarımcılar

Müşteriyi mağazaya çekmenin en iyi yolu, ustaca tasarlanmış bir vitrin. Yoldan geçen birini iki saniye de olsa vitrine baktırmak çok önemli. Markalar artık profesyonel vitrin tasarımcılarıyla çalışıyor. Çünkü vitrinlerde mümkün olduğu kadar çok ürün .. Devamı »

51 Yıllık Divan Yeniden Tasarlandı

Çikolata, pasta ve lokum dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri Divan’dır. 51 yıllık bu marka şimdi değişim içinde. Personel kıyafetlerinden çikolataların gramajına, pastanelerdeki parkelerden kutularına kadar her şey değişiyor. Logosuyla bile oy.. Devamı »

İstanbuldan New Yorka Bir Tasarım Hikayesi

Bundan yaklaşık 6 ay kadar önce bir konserde, en son 15 yıl önce gördüğüm çocukluk arkadaşımla karşılaştım. Sonra Facebook'ta iletişim, telefon alışverişi derken iş bir röportaja kadar vardı! Çünkü ilkokul arkadaşım Aslı Filinta, aldığı ekonomi e.. Devamı »

2008 Vitrin Trendleri

Eski vitrinleri şöyle bir hatırlayalım; yerden yükseltilen, arkası kapalı platformun üzerine dizilmiş sıra sıra mankenler ve ürünler… Zaman içinde üründen ziyade moda felsefesinin sergilendiği alanlara dönüştü vitrinler. Hatta artık müşteriyle iletiş.. Devamı »

Tasarım Ödüllü Çamaşır Makinesi,

Giorgetto Giugiaro, küçük yaşlarından beri tasarım dünyasının içinde. İsmini Alfa Romeo Brera, Fiat Panda ve Maserati 5000 gibi otomobil tasarımlarıyla duyurdu. 1980’te kendi firması Giugiaro Design’ı kurdu. Bu şirket, İtalya’da hızlı trenleri tasarl.. Devamı »

2007nin En İyileri Bunlar

Tasarım tutkunlarının yakından tanıdığı Yanko Design adlı internet sitesinin okuyucuları 2007 yılının en iyi 10 ürününü belirledi. Zekice düşünülmüş, hayranlık uyandıran bu tasarımların tek üzücü yanı ise pek çoğunun prototip olması... Önümüzdeki gün.. Devamı »

Tasarım Nobeli Bir Türke Verildi

Tasarımın Nobeli sayılan ve dünyanın en prestijli yarışmalarından biri kabul edilen UTÖ yarışmasında bu yıl bir Türk ödül aldı.Ekim ayında New York'ta düzenlenen yarışmada Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Dr.Hakan Gürsu ve ekibi Volitan adlı tekne t.. Devamı »

Bu Kıyafetler Teknoloji Dünyasının Moda İkonu

Scottevest firması teknolojiyi her yerde kullanmak isteyenler için tüm mobil cihazlarınızı rahatça taşıyabileceğiniz yeni kıyafetler tasarlıyor. Yaptığı özel ce Devamı »

Yatakta Kolum Altta Kaldı İşkencesi Sona Eriyor!

Sevdiğiyle sarılarak uyumak isteyen, ancak altta kalan kolu uyuştuğu için uzak durmak zorunda kalanlar için yatak geliştirildiYatağın orta kısmı diğerl Devamı »

60 Tasarımcı Bir Arada

Ligne Roset, Oturma gruplarından yatak odalarına, aydınlatma elemanlarından tekstil ürünlerine kadar pek çok ürün satıyor. Devamı »

Googledan 23 Nisan Logo Tasarım Yarışması

Google'ın, 23 Nisan'da, ''www.google.com.tr'' adresinde yayınlanacak logoyu belirlemek üzere, Türkiye genelinde yarışma başlattığı bildirildi... Devamı »

Tasarımın Milli Takımı Bu Fuarda Kurulacak

Endüstriyel tasarımın duayeni Prof. Dr. Önder Küçükerman’ın başkanlığını yaptığı Türkiye’deki ilk uluslararası dekorasyon fuarı i-deco yarın sona er Devamı »

Halı Dediğin Tasarımıyla Uçurur

Türkiye bir halı ülkesidir. TV belgesellerinde halı dokuyan köylü kız görüntülerinden Kapalıçarşı’daki binbir maharetli esnafa, minyatür tezgáhlı hatıra halılardan aile hediyesi klasik modellere kadar aşinayızdır halı sanatına. .. Devamı »

İlginç Teknolojik Mont Tasarımı İle 6.000 Sterlin Ödül Kazandı

Motosiklet sürücülerine müjde: Teknolojik mont daha iyi görülmenizi sağlayacak.İngiltere'de yaşayan Michael Chen isimli genç mucit, geliştirdiği ilginç motosiklet ve bisiklet montu ile uluslararası bir tasarım yarışmasında tam 6.000 Sterlin kazan.. Devamı »

Hedef Tasarımla Katma Değer Sağlamak

Türk mermer ihracatçıları, İtalyanların tasarım gücüyle rekabet edebilmek için çıktıkları yolda ilk zaferi Milano’da kazandı.11 uluslararası tasarımcının Türk mermerinden yaptıkları eserlerden oluşan Block Sergisi Milano Design Week kapsamında Design.. Devamı »

Rahat Etmenizi Sağlayacak Çok Özel Bir Koltuk Tasarımı Geliyor.

New York'un ünlü tasarım stüdyolarından Humanscale, yeni koltuk konsepti Daybed ile bilgisayar kullanıcılarını rahat ettirmeyi amaçlıyor. Stüdyo, koltuğu tasarlarken "rahat etmeden konsantre olunmaz" mantığından yola çıkmış. .. Devamı »

En Lüks Ve En Pahalı Cep Telefonlarını Yaratmak Onun Fikriydi.

En lüks ve en pahalı cep telefonlarını yaratmak onun fikriydi. Frank Nuovo'nun eserleri New York Modern Sanatlar Müzesi dahil pek çok müzede sergileniyor Devamı »

Kahvaltıyı Kolaylaştıran Yeni Tasarımlar

Uzmanlar kahvaltının en önemli öğün olduğunu söylüyor. Ama sabah erken kalkıp işe yetişmek isteyen birçok kişinin kahvaltı yapmaya ayıracak zamanları yok. Tasarımcılar bu derde de çare buldu. Devamı »

2008 Yılının En İyi 100 Tasarımı

Amerika'nın en çok satan haftalık dergilerinden TIME, 2008 yılının en iyi 100 tasarımını belirledi. Teknoloji, mimari, web sitesi, moda gibi kategorilerde yapılan seçimlerden en ilginçlerini derledik.. Devamı »

Çocuklar Sandalye Tasarlıyor

Çocuklar, sandalyenin işlevi, malzemesi, estetiği ve kurulumu üzerine düşünerek Sarıyer'le kendi imzalarını taşıyan sandalyeler tasarladılar. Devamı »

Tasarımcılar,hayallerindeki Dekoratif Objeleri Tasarladı

Ressamlar Günseli Kato ve Şeyda Cesur ile moda tasarımcıları Gülin Özen ve Hande Sayın, hayallerindeki dekoratif objeleri tasarladı. Özen, renkli ve eğlenceli bir abajur; Kato varak bir koltuk; Cesur bir paravan; Sayın ise aşk temalı sandalye yaptı.... Devamı »

Yüz Tanıyan İnteraktif Ayna

Bir ayna düşünün ki, hava durumunu kontrol edip gardrobunuzdaki kıyafetlerden en uygunlarını seçiyor, giysileri görüntüleyerek üzerinizde nasıl duracağına bakmanızı sağlıyor. Devamı »

30 Tasarımcının, Alev Alev Renklerin Cama Yansıttıkları Sergi

Cam İşler Sergisi”nde bir araya gelen yedi ülkeden 30 cam ustasının ürünleri 29 Haziran'a kadar Koleksiyon Tarabya Kampüsü'nde görülebilir. Devamı »

Blaise Mautin, Oteller İçin Parfüm Tasarlıyor

Blaise Mautin, oteller için parfüm yaratıyor. Dünyanın her neresinde yeni bir Park Hyatt oteli açılacaksa o hemen devreye giriyor. Gidiyor, ülkeyi karış karış geziyor, halkı ile kaynaşıyor ve kokusunu tasarlıyor. Devamı »

Geleceğin Mesleği Tasarımcılık

Tasarım, moda, tüketim, küresel ısınma içinde yaşadığımız yıllarda belki de en çok duyduğumuz kelimeler, Trendler sürekli değişiyor. Peki hangi trendin peşinden gideceğiz, Devamı »

Kale Tasarım Merkezi Açıldı

KALE Grubu’nun markaları Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kalekim’in ’santralistanbul’ anasponsorluğu kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi programı ile birlikte oluşturduğu Kale Tasarım Merkezi açıldı. .. Devamı »

İtalya İle Kasım Ayında Gol! Adlı Tasarım Maçlarımız Var

Türkiye ve İtalya tasarım alanında dostluk maçları yapmaya hazırlanıyor. İki ülke arasındaki ilk dostluk maçı 4 Kasım'da Mimar Sinan Üniversitesinin Fındıklıdaki kampüsünde gerçekleştirilecek İtalyan tasarımı: GOL! Fabrikası Semineri. .. Devamı »

Türkiye, Tasarımı 360 Derece Kavramış Bir Ülke

İtalyan Ticaret Merkezi, burada, 4-10 Kasım tarihleri arasında GOL! isimli bir sergi düzenliyor. Devamı »

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasının Galipleri Belli Oldu.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin (MOSDER) bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nın galipleri belli oldu. Yarışmaya bu sene altı kategoride (yatak odası, aksesuvar, oturma grubu, kanepe, yemek odası v.. Devamı »

Volitan Adını Verdikleri Tekne Tasarımıyla,ünyanın En Prestijli Ödüllerini Aldılar

Dünyanın en prestijli ödüllerini alan Türk tasarım ekibi, yeni harikalar yaratmaya ve ödüle doymuyor. Devamı »

Edıda Tasarım Yarışmasının Türkiye Ayağında Yılın Tasarımcısı

uluslararası EDIDA tasarım yarışmasının Türkiye ayağında yılın tasarımcısı ödülünü getirmesi.Üstelik Çanakkale Orientile seramikleriyle, bir de duvar kaplaması kategorisinde ödül aldı Devamı »

Victoria Beckham Range Rover Evoqueun İç Tasarımını Yaptı

Şimdiye kadarki en çevreci Range Rover olan araba, ablası olan Range Rover Vogue'a (bu ismi almasının sebebi 1981'deki çekimlerinden birinde derginin Range R Devamı »

Ressam Şahin Paksoy,hermes Markasına Porselen Tasarımı Yapacak

15.08.2010Lüks Fransız markası Hermèsten bir ekip geçtiğimiz yıl bir Türk tasarımcı bulma arzusuyla Türkiyeye gelir. Tesadüfen yolları ressam Şahin Paksoyun atölyesine düşer; oradaki camaltlarını, hatları, halı-kilim, kumaş koleksiyonuna ait parçalar.. Devamı »

Ipadın Üç Katı Fiyatına Markalardan Özel Kılıf Tasarımlar

Dünyada adeta iPad çılgınlığı yaşanırken buna ünlü markalarda çanta tasarımlarıyla katılıyor. Chanel, Gucci, Burberry, Louis Vuitton'un da aralarında bulunduğu Devamı »

Art Vespa Tasarım Yarışması

Şimdi Vespa, Art Vespa adıyla kendine yakışır bir tasarım yarışması düzenliyor. Devamı »

İstanbul Design Week Eski Galata Köprüsünde

Türkiye'den ve dünyanın birçok ülkesinden tasarımcıların katıldığı, tasarım ve şehir kavramlarını birleştirmeyi hedefleyen İstanbul Design Week'te söyleşi ve at Devamı »

5 Yıldızlı İç Tasarım Ödülü Akmerkez E Verildi

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Sheraton Park Lane Otel'de düzenlenen ödül törenine, Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, Akmerkez'in iç tasarımı Devamı »

Çok İlginç Ayakkabı Tasarımları

Bu sıradışı ayakkabıları tasarlayan İsrailli tasarımcı Kobi Levi "giyilebilir heykel" dediği tasarımlarını kendi elleriyle stüdyosunda üretiyor. Devamı »

Ox Home Sihirli Aynalar Tasarımı Dünya Markası Yarattı

Dev bir aynayken televizyona dönüşen, düğmeye bastığınızda yeniden ayna olan bir icat bu. Bu sistemi tasarım estetiğiyle birleştirince ortaya ‘Ox-Home Sihirli Aynaları’ çıkmış. Soyadının Fransızca yazılışı Oxou’nun ilk iki harfini vermiş dokuz yıllık.. Devamı »

Bisikletçiler İçin Hava Yastığı Üretildi

İsveçli endüstriyel tasarımcılar Anna Haupt ve Teresa Alstin'in 6 yıllık çalışması sonucu geliştirilen hava yastığı, boyna fular gibi takılıyor. Bisikletçi, çar Devamı »

Nazar Boncuklu Mumluk, Meyvelik Ve Vazolar İznik Çinisiyle Üretildi

Türkiye'nin ilk uluslarası lüks tasarım markası Gaia&Gino'nun yaratıcısı Gaye Çevikel, Swarovski ile yaptığı işbirliği kapsamında, İngiliz tasarımcı Sebastian Bergne'e nazar boncuğunu yeniden yorumlattı. Bergne'in tasarladığı nazar bo.. Devamı »

Halı Tasarım Yarışmasını Duygu Şenol Kazandı

Türk halı sektörünün tasarım gücünü artırmak için İTKİB tarafından düzenlenen ‘Halı Tasarım Yarışması'nı Duygu Şenol kazandı. Finale kalan 8 tasarımcının da kadın olması üzerine İHİB Başkanı İbrahim Yılmaz, "Kadınların bu konuda bizden çok ö.. Devamı »

Üç Dilde Konuşan Sütyen

Japonyada tüketiciyle buluşan tasarımların ilginçliği her geçen gün katlanarak artıyor. Bu ilginç ürünlere artı bir ivme kazandıran yeni ürün ise Triumph adlı i Devamı »

Gelinlik Tasarım Yarışmasında İlk Eleme Sonuçlandı.

İZMİR 5. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamındaki Gelinlik Tasarım Yarışması'nda ilk eleme sonuçlandı.25 genç, yarı finale kaldı. Şimdi bu t Devamı »

İstanbul İçin Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent halkına daha konforlu ulaşım hizmeti verebilecek taksilerin tasarlanması amacıyla İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması düzenledi. Devamı »

İlk Üçe Giren Tasarımlar Gönüllü Sanayiciler Tarafından Üretilecek.

TÜRKİYE'nin alanında öncü sanayicilerini çatısı altında toplayan Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), markalaşmak için 7 yıldır düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda engelliler için özel kategori açtı. Bu tasarımlar MOSDE.. Devamı »

Havacılığın Tasarım Merkezi Olduk

Modernize ettiğimiz C-130, T-38 ve F-16 uçaklarının yanında Hürkuş Eğitim Uçağımız bu yıl sonunda fabrikadan çıkacak. Hedefimiz 2023'te kendi savaş uçağımızı yapabilmek" dedi. TAI'nin özgün projeleri arasında şunlar yer alıyor:İnsansız .. Devamı »

?deri Tasarım Ve Üretim Yarışması? Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Deri Sektörü'nün 2011-2012 Sonbahar-Kış Sezonu'na yönelik moda eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla düzenlediği yarışmada Narçın Yalçın, Fatma Ekin, Güler Devamı »

Atıl Kutoğlu, Avusturya İle Türkiye Arasında Köprü Gibi

VİYANA Belediye Başkanı Michael Haupl, Viyana'yı kendine merkez seçen ünlü moda tasarımcımız Atıl Kutoğlu'nu, "Harika bir tasarımcı" diye niteledi. "Atıl Kutoğlu, Viyana ekonomisine büyük katkı sağlayan, önemli bir marka. Bizi.. Devamı »

İphone 5 İle İlgili Bilgileri Toplayıp Photoshopla Kendileri Yarattılar.

Engadget editörü Joshua Topolsky de aynı şeyi yapmış ve hayal gücünü çalıştırarak iPhone 5i resimde gördüğünüz gibi tasarlamış.Bizim tahminlerimizin aksine Topo Devamı »

Erkekler İçin Son Damla Pedli Külot Tasarımı

TEKSTİL ve konfeksiyonda inovasyonla yeni pazarlar elde etme çabası, Mepeks Kimya Sanayi ve Ticaret ltd.'in sahibi Metin Pehlivanoğlu'na, erkeklerin en önemli hijyen sorunlarından biri olan ‘son damla' konusunda yeni bir ürün tasarlattı. .. Devamı »

Ağaçlar Sanatçının Eline Geçince Pahalı Kutulara Dönüşüyor

Her şey, Bursa'da iki ahşap meraklısının yollarının kesişmesiyle başladı. Makine mühendisi Adem Çakır (50) lisede verilen okul ödevi sonrasında, Orhan Bizim (44) ise yedi yaşında kendi için arabalar üreterek ahşapla tanıştı... Devamı »

Otto 312den Bardak Altlığı Tasarımı Ödül Aldı

Emre Çağlar, Emre Kılıç, Taha Kılıç ve Tolga Yılmaz'dan oluşan Otto 312, W-Hotel İstanbul tarafından hazırlanan "Genç Tasarımcılar Yarışması" için özel bir b Devamı »

Youtube Nin Tasarımı Yenileniyor

İnternetin en popüler video sitesi YouTube'un tasarımında bir yeniliğe gittiği anlaşıldı. Yeni tasarımın Google+ ile önemli bir bağının olacağı söyleniyor. Devamı »

Otomobilin Tasarımı Fiyattan Sadakatten Çevreden Ve Güvenlikten Önce Geliyor

Hollanda doğumlu otomobil tasarımcısı Laurens Van den Acker'in CV'si Bugatti'yle başlayıp Audi'yle devam ediyor. Bunları Ford ve Mazda izliyor. Ardından 2009'da Renault macerası başlıyor. şimdi markanın Tasarım Başkan Yardımcısı. .. Devamı »

Pınar Cam Şişe Tasarımını Yeniledi

Pınar'ın, Madran kaynağından gelen suyu ‘Yaşam Pınarım', yenilenen cam şişesiyle raflardaki yerini aldı. Şişe üstüne baskılı formda ve metal kapaklı olarak tasarlanan cam şişe su, Yaşam Pınarım ailesinin en şık ve zarif üyesi olarak tüketicil.. Devamı »

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Genç Yetenekleri Arıyor

Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması genç yetenekleri arıyor.Derneğin ev mobilyaları alanında gelecek vizyonunun geliştirilmesine katkı, mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Devamı »

Milano Tasarım Haftası Bu Kez Türk Karma Tasrım Grubunu Ağırlayacak

Dünyanın önde gelen kültür merkezlerinden İstanbul, tasarım çıtasını gün geçtikçe yükseltiyor ve tasarım platformlarının kapılarını birbiri ardına açıyor. Devamı »

Özel Tasarım Kütük Yatak

O esnada internette dolaşırken kütük evleri gördüm. 'Kütük evlerin dizaynını nasıl kullanırız?' derken 'Bunu bazaya niye yapmayayım?' dedim Devamı »

Dikişsiz Giysiler

Doç. Dr. Sedef Acar, tasarladığı dikişsiz giysilerin tanıtımını, Yenişehir Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda yaptı. Devamı »

Hublot Beşiktaş İçin Özel Hublot King Beşiktaş Titanium Saat Üretecek

Hublot King Power Beşiktaş Unique Piece' modeli, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. Devamı »

Görme Engelliler Tarafından Tasarlanana Özel Halı Koleksiyonu

Atlas Halı, ‘Düşler Engelsiz' adını taşıyan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, desenleri görme engelliler tarafından tasarlanan halıları, engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla üretti. Devamı »

Meme Kanseri İçin Hem Şık Hem De Feminen Sutyen Tasarladı

The Beatles üyesi Paul McCartney’nin kızı Stella McCartney, ameliyatla 2 memesi birden alınan kadınlar için hem şık hem de feminen sutyen tasarladı Devamı »

Ecosf Amblem Mühür Tasarım Yarışması Düzenleyecek

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Bilim Vakfı (ECOSF), üye ülkelerin bilim ve sanat dallarında eğitim gören öğrencileri arasında ECOSF amblem/mühür tasarım yarışması düzenleyecek. Devamı »

İşyerinde Siesta İçin Çek-yat Masa Tasarımı

Yunan NL tasarım şirketinin geliştirdiği ‘çek-yat masa' pratik bir çözüm olabilir. Daha verimli çalışmak için, işyerinde mesai arasında kısa bir siesta'nın faydalarını artık herkes kabul ediyor. Devamı »

Milli Otomobilden Sonra Milli Savaş Uçağında Da Konsept Belli Oldu

Milli otomobilden sonra milli savaş uçağında da konsept belli oldu. İki yıl önce üç farklı konsept üzerinde çalışmalarını sürdüren TAİ ve Hava Kuvvetleri sonunda çift motorlu uçakta karar kıldı. FX-1'in seri üretimi 2015'te başlıyor... Devamı »

Yat Tasarımcısına Ve Yat İç Mekan Tasarımı Yapabilen İç Mimarlara Duyulan İhtiyaç Büyük

İzmir Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İnanç Işıl Yıldırım ve Yat Tasarımı Stüdyosu derslerini birlikte sürdürdüğü Yat Tasarımcısı-İçmimar Ceren C. Tugay, öğrenciler eşliğinde Bodrum Ağanlar Tersane ve Mari.. Devamı »

Depremde Can Kaybını Azaltan Mobilya

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi İdil Kantarcı, olası bir depremde can kaybını en aza indirmek için 'jeodezik küre' adını verdiği bir mobilya tasarladı. Kantarcı, Kocaeli Üniversitesi Depremde Hayat Kurtaran Mobilyalar Tasarım .. Devamı »

Ar-ge Ve Tasarıma Yeni Teşvikler Geliyor

Ar-Ge ve tasarıma yeni teşvikler geliyor. Yapılacak değişiklikle tasarım harcamaları da Ar-Ge teşvikleri kapsamına alınacak. 2023 yılı sonuna kadar şirketlerin tasarım harcamalarının tamamı gelir vergisi ile kurumlar vergisi matrahından düşülecek... Devamı »

Kanadalı Mucit Charles Bombardier, Sesten 24 Kat Daha Hızlı Giden Bir Uçak Tasarladı

Kanadalı mucit Charles Bombardier, Antipode adı verilen sesten 24 kat daha hızlı giden bir uçak tasarladı. Antipode adı verilen uçağın 10 koltuklu olması ve saatte yaklaşık 20 bin kilometre kat etmesi planlıyor. Devamı »

Kumandalı Çamaşır Kurutma Askılığı

Tavana monte edilerek kumandayla aşağı yukarı hareket ettirilen çamaşır kurutmalığı balkonlarından dışarıya asılan çamaşırların görüntü kirliliğine son verecek. Devamı »