Patent Haberleri » Etkin Patent Dünyada ve Türkiye'de yeni buluş, patent ve faydalı model haber ve yorumları inceleyebilirsiniz.
Patent Haberleri » Etkin Patent
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Blog

Parmak İzinin Yok Olsa Bile Tespit Edebilen Yöntem

Suçlulara ait parmak izini çeşitli nedenlerle yok olması halinde bile tespit edebilen nanoteknoloji tabanlı bir yöntem geliştirildi. Devamı »

Googleın En İyi Fikir Yarışması Sonuçlandı

Googleın en iyi fikir yarışmasında,Beş proje ödüle ve desteklenmeye değer görülerek, bu projeler için 10 milyon dolarlık yatırım yapılmasına karar verildi.Googl Devamı »

Mıknatısları Kullanarak Yakıtsız Motor İcat Etti

Emekli teknisyen Ahmet Kolbaşı, mıknatısları kullanarak "yakıtsız motor" icat etti. Mucit, patentini aldığı motorun, "Çağın Buluşu" Devamı »

Artık, Su Altında Konuşmak Hayal Değil!

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) bir grup bilim adamının üzerinde çalıştığı sistem sayesinde, denizaltılar güvenle birbiriyle ve deniz üstünd Devamı »

Giyenin Suda Batmasını Önleyen Mayo Üretip 80 Ülkede Patentini Aldı.

Tekstilci Gökhan Yılmaz, teyzesinin oğlu Şile’de denizde boğulunca, kafayı ’batmayan mayo’ üretmeye taktı ve giyenin suda batmasını önleyen ma Devamı »

Tübitak Projesiyle Özel Bir Plastikten Arı Kovanı Yaptı

TÜRKİYE’de üretim yapan Mercedes, BMC, Ford, Isuzu gibi otomotivdevlerine 1978’den beri kamyon ve otobüslerin sert plastik aksamlarınıüreten Yıldırı Devamı »

Geleceğin Bilgisayarları Nasıl Olacak?

Gelecekte bilgisayar ve insan etkileşiminin değişmesi bekleniyor.Microsoft'un araştırma ve strateji kısmının başındaki yetkili kişi olanCraig Mundie, bilgis Devamı »

Yaraları İyileştiren Akıllı Yara Bandı

Vücutta oluşan küçük yaralar birkaç günde iyileşiyor. Oysa derin yaraların iyileşmesi daha uzun sürüyor. Yara bantı yapıştırılan derin yaralarda yaranın iltihap Devamı »

Elektromanyetik Radyasyonu Yutan Ve Yansıtan Perde

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik-Elektronik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Işıkın geliştirdiği ve seri üretimine yılbaşından sonra başlanar Devamı »

Benzinle Çalışan Çay Toplama Makina Buluşu

Çay toplama makinesi için 15 yıldır çalışan ve bugüne kadar yaptığı makinelerden 4üne patent alan demir ustası, son olarak geliştirdiği "Devrim 2011" ile çay Devamı »

Diyarbakırlı Çiftçi Sap Tolamalı Saman Makinesi İcad Etti

Diyarbakır'da çiftçilikle geçimini sağlayan ilkokul mezunu Abdurrahman Uludağ (52), biçerdöverin arkasına raylı sistemle monte edilebilen ''sap toplamalı saman makinesini'' icat etti. Devamı »

Mermer Gibi Görünen Plastik Mezar Taşına Patent Aldı

Mermer gibi görünen plastik mezar taşına patent aldı.Sönmez, polyester kullanarak tek parça olarak ürettiği mermer görünümlü mezara patent almayı başardığını söyledi. Devamı »

Omurilik Felçlilerinin İhtiyaçlarını Gideren Robot Buluşu

Genç mucit omurilik felçlilerinin ihtiyaçlarına göre bir robot icat etti: Tek RMC, bugüne kadar omurilik felçlilerine yönelik geliştirilmiş, bilinen en küçük boyutlara sahip tekerlekli ayakta taşıma cihazı. Devamı »

Batık Tırnak Tedavisinde Ödüllü Aparat

İsviçre'de ödül alan batık tırnak tedavisi için geliştirdiği tel-vida aparatıyla ilgili açıklamaları bulabilirsiniz. Devamı »

Damar Görüntüleme Spreyi İcat Edildi

YTÜ’ den Prof. Dr. İbrahim Işıldak, kan alma işlemi sırasında damar bulmakta zorlanılan hastalar için "damar görüntüleme spreyi" icat etti. Devamı »

Mermer Tozu Ve Kömür Külünden, Isıya Ve Suya Dayanıklı Beton Blok

Afyon Kocatepe Üniversitesinden bilim insanları, mermer tozu ve kömür külünden, inşaat sektöründe kullanılabilecek ısıya ve suya dayanıklı blok beton üretti. Devamı »