Patent Davaları » Etkin Patent Buluş, Patent ve Faydalı model davalarını, yurtiçi ve yurtdışı davalara ait başta Yargıtay olmak üzere içtihatları bulabilirsiniz.
Patent Davaları » Etkin Patent
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Blog

Patent İtirazlarında Eksik Belge Durumunda İtirazın Reddi

Patent İnceleme raporunda saptanan eksikliklerin verilen sürede gerekli belgeleri ve inceleme ücretini göndermeyen davacının davasının reddi gerekir. Devamı »

Haksız Rekabet Ve Rekabetin Korunması

Ön başvurudan davalının haberdar edilmiş sayılıp sayılmayacağının tartışılmaması ve bu olgunun hukuki sonuçlarının değerlendirilmemesi doğru bulunmamıştır. Devamı »

Bölünmüş Patent Başvurusu

YARGITAY 11. Hukuk Dairesi 2008/12664 E.N , 2010/4027 K.N. İlgili Kavramlar BÖLÜNMÜŞ PATENT BAŞVURUSU Özet BÖLÜNMÜŞ PATENT BAŞVURULARINDA İNCELEME RAPORU DÜZENLENMESİ İSTEMİNİN NE ZAMAN YAPILACAĞI KONUSUNDA YASADA BİR DÜZENLEME BULUNMAMAKTADIR. .. Devamı »

Faydalı Model Haklarına Tecavüz Emsal Karar

Kendisi ayrı bir Faydalı Model veya patent tescil ettirse bile bağlı patent söz konusu olduğu sürece öncekinin koruma kapsamı ve geçerliliğinin devam eder. Devamı »

Yenilik Niteliği Olmayan Faydalı Model Hükümsüzlüğü Davası

Mahkemece aralarında patent uzmanı bulunan bilirkişi heyetinden inceleme yapılarak görüş alınması ve hasıl olacak sonuca göre karar verilmesi gerekir. Devamı »

İncelemesiz Patentin Hükümsüzlüğü Davası

Anılan başvurunun sonucu davanın sonucunu etkileyebilecek durumdadır. Bu sonucu beklenilmesi gerekirken yazılı gerekçe ile hüküm kurulması doğru görülmemiştir. Devamı »