Marka Kütüphanesi » Etkin Patent Marka tescil ve itirazlara ilişkin mevzuat, yasa ve içtihatlar, olası risk ve çözümlere ilişkin yazılarımızı inceleyebilirsiniz.
Marka Kütüphanesi » Etkin Patent
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Blog

Türk Patent Enstitüsünce Bugüne Kadar 139 Ürün Coğrafi Olarak Tescil Etti

TPE verilerine göre, coğrafi tescili yapılan ürünler arasında en çok yöresel gıda ve lezzetlerimiz yer alıyor. Devamı »

Yöresel Lezzetlerimizi Hiçbir Ülke Sahiplenemeyecek

Coğrafi İşaretleme Sistemi belgesi alan yöresel lezzetlerimizi bundan böyle hiçbir ülke kendi ürünüymüş gibi sahiplenemeyecek. Devamı »

Geleceğin En Önemli Pazarlama Yöntemi Viral Reklamlar

RÜYA Toplumu ve Geleceğin Çalışan Aileleri kitaplarının yazarı, Saatchi&Saatchinin sahip olduğu Fahrenheit 212nin idari yöneticisi Liselotte Lyngso, geleceğin en önemli pazarlama yönteminin viral yani gizli reklamlar olacağını söyledi... Devamı »

Geleceğin Trendleri

İşleri; dünyanın genel tüketici trendlerini takip etmek... Siz henüz neye ihtiyacınız olduğunu bile bilmezken onlar tahmin ediyor. İlk kez duyduğunuzda yok artık diyebiliyorsunuz ama emin olun 1-2 seneye kalmadan tüm bu trendler dünyayı saracak, tabi.. Devamı »

İtalya Da Marka Patent Tasarım Tescil Ve Koruma

İşbu broşürün amacı, sınai mülkiyet konusunda bilgi sağlamak ve İtalyan Patent ve Marka Ofisi'nin sunduğu hizmetlerin oluşturduğu sistemin kullanılması hakkında açıklamalarda bulunmaktır. Devamı »

Safranbolu Safranı Coğrafi İşaret İlanı

coğrafi işaret tescil başvurusu, Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında ilgililerin hükümlere uygunluk açısından tescil talebinin geçersizliğine ilişkin Enstitü nezdinde itirazlarda bulunur. Devamı »

Mardin Taşı Coğrafi İşaret İlanı

Mardin Taşı coğrafi işaret ilanı; Mardin Taşının dayanıklılığı ile yüzyıllardan beri her türlü bilgiye daha rahat ulaşılmaktadır. Bunu taş işlemecilerine ve Mardin Taşına borçluyuz. Devamı »

Sivas Köftesi Coğrafi İşaret İlanı

Sivas il sınırı Coğrafi İşaretin Türü Mahreç İşareti ise Üretim Alanında Gerçekleşmesi Zorunlu Bulunan Özellikleri şunlardır. Devamı »

Yamula Patlıcanı Coğrafi İşaret İlanı

Yamula Patlıcanı Coğrafi işaret ilanı; Kayserinin Yemliha Kasabası ve çevresinde yayılım gösteren ve uzun yıllar bu yörenin insanının önemli bir geçim kaynağı olarak yetiştirilen, sevilen ve kültürüne yerleşen üründür. Devamı »

Geleneksel Türk Vişne Likörü Coğrafi İşaret İlanı

Türk Vişne Likörü Coğrafi İşaret İlanı;Türkiyede yetişen vişne meyvesinden, doğrudan kendisinin işlenmesi ile hiçbir aroma ve esans kullanılmadan, tarımsal kökenli etil alkolde 3 ay maserasyonu. Devamı »

Geleneksel Türk Ahududu Likörü Coğrafi İşaret İlanı

Türk Ahududu Likörü coğrafi işaret ilanı;Türkiye’de yetişen ahududu (ağaç çileği) meyvesinden çıkan usarenin tarımsal kökenli etil alkolde 3 ay maserasyonu sonunda filtre edilmesi ile elde edilen Ahududu Enfüzyonu. Devamı »

Geleneksel Türk Çilek Likörü Coğrafi İşaret İlanı

Türk Çilek Likörü coğrafi işaret ilanı;Türkiye’de yetişen çilek meyvesinin tarımsal kökenli etil alkolde 3 ay maserasyonu sonunda filtre edilmesi ile elde edilen Çilek Enfüzyonuna. Devamı »

Bergama Kozak Çam Fıstığı Coğrafi İşaret İlanı

Bergama Kozak Çam Fıstığı Coğrafi İşaret İlanı;Kozak Tipi Çam Fıstığı dolgun gövdeli, iri, açık krem renginde, yumuşak yapılı, sivri ucu krem renkli ve küt olan çam fıstığıdır. Devamı »

Konya Etli Düğün Pilavı Coğrafi İşaret İlanı

Konya Etli Düğün Pilavı coğrafi işaret ilanı;Konya etli Düğün Pilav ve Sunumunun KONYA’ya has özellikleri; içerdiği malzemeler, hazırlanış şekli ve sunum şeklinden kaynaklanmaktadır Devamı »

Karamürsel Sepeti Coğrafi İşaret İlanı

karamürsel sepeti coğrafi işaret ilanı;Kestane ağacının köklerinden çıkan ve yerel alanda şah denilen dal ve filizlerden yapılan, elde örülen sepettir. Devamı »

Türk Koruması Olan Markalar

Türk koruması olan markalar; Türk koruması olan ülkeler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Devamı »

Tanınmış Markalar Listesi

Tanınmış Markalar Listesi hakındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Devamı »

Tescilli Coğrafi İşaretler

Tescilli Coğrafi İşaretler ve merak ettikleriniz konular hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Devamı »

Farklı Sınıflarda Rte Marka Tescil Başvuruları

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2010 yılı marka, patent, coğrafi işaretler ve endüstriyel tasarım başvurularını ilişkin Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı. Devamı »

5833 Sayılı Khk Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

5833 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Devamı »

Markaların Uluslararası Tesciline İlişkin Madrid Anlaşması

Markaların Uluslararası Tesciline İlişkin Madrid Anlaşması Ve Bu Anlaşmaya İlişkin Protokolün Uygulanmasına Dair Yönetmeliği bulabilirsiniz. Devamı »

Madrid Protokolü Çerçevesinde Markaların Uluslararası Tescili

Markaların Uluslararası Tescili Konusunda Madrid Anlaşmasına İlişkin Protokol Çerçevesinde uluslararası marka tescil başvurusunda bulunmak isteyenlere yardımcı olmaktır. Devamı »

Marka Kanunu Antlaşması

27 Ekim 1994'te Cenevre'de kabul edilmiş olan Marka Kanunu Antlaşması hükümlerinin buradan inceleyebilirsiniz. Devamı »

Markada Kullanım Sonucu Kazanılmış Ayırt Edicilik

Bir marka tescil tarihinden önce kullanılmış ve tescile konu mallar veya hizmetlerle ilgili olarak bu kullanım sonucu ayırt edici bir nitelik kazanmış ise (a), (c) ve (d) bentlerine göre tescili reddedilemez. Devamı »

Khk 7 1- F Bendi Kapsamında Marka Red Nedenleri

7/1-(f) bendi "Mal veya hizmetin niteliği, kalitesi veya üretim yeri, coğrafi kaynağı gibi konularda halkı yanıltacak markalar"ın tescil edilmeyeceği hükmünü içermektedir. Devamı »

Khk.nin 7 1 E Bendi Kapsamında Marka Red Nedenleri

7/1-(e) bendi uygulamada sıklıkla kullanılan bir ret gerekçesi değildir. Bunun nedeni bent kapsamına girebilecek nitelikte başvurular ile sıklıkla karşılaşılmamasıdır. Devamı »

Khk.nin 7 1 D Bendi Kapsamında Marka Red Nedenleri

556 sayılı KHK'nın 7/1-(d) bendi Ticaret alanında herkes tarafından kullanılan veya belirli bir meslek, sanat veya ticaret grubuna mensup olanları ayırt etmeye yarayan işaret ve adları münhasıran veya esas unsur olarak içeren markaların tescil edilme.. Devamı »

Khk.nin 7 1 C Bendi Kapsamında Marka Red Nedenleri

Bent kapsamında yer alan ret durumları doktrin ve uluslararası literatürde genel olarak "tanımlayıcı markalar (descriptive marks)" olarak adlandırılmaktadır. Devamı »

Khk.nin 7 1 A Bendi Kapsamında Marka Red Nedenleri

556 Sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Çerçevesinde Düzenlenen Mutlak Ret Nedenleri 556 Sayılı Khk'Nın 7nci Maddesi Marka Tescilinde Red İçin Mutlak Nedenler Başlığını Taşımaktadır. Devamı »

Marka İncelemesinde Mutlak Ret Nedenleri

Mutlak Ret Nedenleri (absolute grounds for refusal): Mutlak ret nedenleri başvurusu yapılan kelimenin / şeklin kendisinden (anlam, görünüm, vs.) kaynaklanan ret nedenleridir. Devamı »

Marka Tescil 35 Sınıfın Yeniden Tanımlanması

Kısmi olarak belirtilmiş mal ve hizmetlerin kayıtlı olduğu marka başvurularının kabul edilmesi kararı alınmıştır. Devamı »

Denizliden Çıkarılan Doğal Taş Denizli Traverteni Adıyla Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Aldı

Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından, Denizli ihracatının yüze 10'unu karşılayan, Çürüksu Vadisindeki bölgede bulunan doğal taş ürünü mermere Denizli Traverteni adıyla coğrafi işaret belgesi alındı. Devamı »