Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor.
Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Bellek Teknolojisini Değiştirecek Çalışma

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor. Patent Haberleri
ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor. Teksastaki Rice Üniversitesi araştırmacılarının bu konudaki çalışmaları nihayet olumlu sonuçlar verdi ve bellek devriminin başlaması yönünde çok  Önemli adımlar atıldı. Projenin başında bulunan James Tour adlı  bir kimya profesörünün büyük katkılarıyla geliştirilen proje kurşun kalemlerde de kullanılan grafin maddesinin daha gelişmiş Flash bellekler üretimi için kullanılmasına olanak verecek hale geldi. Grafin temelli Flash belleklerin pek çok avantajı arasında en dikkat çekeni, daha düşük voltaj ihtiyacı duyması ve bu sayede okuma ve yazma işlemlerini çok daha hızlı gerçekleştirebilmesi. Bu konuda çok önemli adımlar atılmış olmasına rağmen yine de Tour, henüz tüm testlerin tamamlanmadığını ve bu teknik ile kaydedilen verilerin ne kadar uzun ömürlü olabileceklerinin araştırılmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin PatentABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor. Teksastaki Rice Üniversitesi araştırmacılarının bu konudaki çalışmaları nihayet olumlu sonuçlar verdi ve bellek devriminin başlaması yönünde çok  Önemli adımlar atıldı. Projenin başında bulunan James Tour adlı  bir kimya profesörünün büyük katkılarıyla geliştirilen proje kurşun kalemlerde de kullanılan grafin maddesinin daha gelişmiş Flash bellekler üretimi için kullanılmasına olanak verecek hale geldi. Grafin temelli Flash belleklerin pek çok avantajı arasında en dikkat çekeni, daha düşük voltaj ihtiyacı duyması ve bu sayede okuma ve yazma işlemlerini çok daha hızlı gerçekleştirebilmesi. Bu konuda çok önemli adımlar atılmış olmasına rağmen yine de Tour, henüz tüm testlerin tamamlanmadığını ve bu teknik ile kaydedilen verilerin ne kadar uzun ömürlü olabileceklerinin araştırılmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.