Asansör Tahrik Makinası Hizmet Yeterlilik Belgesi Asansör Tahrik Makinasına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.
Asansör Tahrik Makinası Hizmet Yeterlilik Belgesi
Etkin Patent
+90 212 212 35 18 bilgi@etkinpatent.com Nakit, Kredi Kartı veya Havale +905365803757 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Hakkımızda

E-Mağaza

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Hukuk

Blog

Asansör Tahrik Makinası Hizmet Yeterlilik Belgesi

Ana Kategori : Blog, Kategori : Kalite Makale
Asansör Tahrik Makinası Hizmet Yeterlilik Belgesi Asansör Tahrik Makinasına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Kalite Makale 11-07-2021
Asansör Tahrik Makinasına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.KRİTER ADI : Yetkili Servisler Asansör Tahrik Makinasına Hizmet Yeri Yeterlilik belgesi Verilmesine Esas KriterlerKAPSAM Asansör Tahrik Makinalarını (Makina - Motor) KapsarBU KRİTER TS 12361 “YETKİLİ SERVİSLER-GENEL KURALLAR STANDARDI İLE BİRLİKTE UYGULANIR.PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR Servisin Teknik Sorumlusu Makina veya Elektrik alanında eğitim veren fakülte mezunu servis Hizmetleri Konusunda imalatçı firmaca eğitilmiş ve yetkilendirilmiş olmalıdır. Servis diğer teknik elemanları görev ve sorumluluklarına göre yasal Ustalık,Kalfalık veya Çıraklık belgelerine sahip olmalıdır. İdari İşlerden sorumlu en az Lise Mezunu bir eleman bulunmalıdır.GENEL KURALLAR Düşük Akıma ve Yangına karşı tedbirler alınmış olmalıdır. Servis alanları kolay temizlenebilir yıkanabilir bir malzeme ile kaplanmış olmalıdır. İş yeri sigortası 3. Şahıs mallarını kapsayacak şekilde yapılmış olmalıdır Yedek parçalar özelliklerine göre kodlanmalı, raf veya dolaplarda muhafaza edilmelidir.SERVİSTE BULUNDURULMASI GEREKENMAKİNA TECHİZAT LİSTESİ El Takımları (Ağzıaçık ve Yıldız Anahtar) Takımı, Pense, Yankeski, Kargaburnu, Tornavida Takımları Allen Anahtar, Lokma Takımı vb.) Kompresör Muhtelif Çektirmeler Muhtelif Büyüklükte Çekiçler Testere (Demir Ölçme ve Kontrol Aletleri (Kumpas, Mikrometre, Komparatör) Segman Pensesi (İç ve Dış) Caraskal Balans Makinası Kaynak Makinası Yüksek Gerilim Test Cihazı Meger *Pens Ampermetke *Avometre Silikon Tabancası Eğe Takımı Takım Çantası Servis Aracı Havya (Isı Kontrollu)* İşareti olan Kalibrasyona tabi cihazlardır.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Asansör Tahrik Makinasına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

KRİTER ADI : Yetkili Servisler Asansör Tahrik Makinasına Hizmet Yeri Yeterlilik belgesi Verilmesine Esas Kriterler
KAPSAM Asansör Tahrik Makinalarını (Makina - Motor) Kapsar

BU KRİTER TS 12361 “YETKİLİ SERVİSLER-GENEL KURALLAR STANDARDI İLE BİRLİKTE UYGULANIR.

PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR
Servisin Teknik Sorumlusu Makina veya Elektrik alanında eğitim veren fakülte mezunu servis Hizmetleri Konusunda imalatçı firmaca eğitilmiş ve yetkilendirilmiş olmalıdır.
Servis diğer teknik elemanları görev ve sorumluluklarına göre yasal Ustalık,Kalfalık veya Çıraklık belgelerine sahip olmalıdır.
İdari İşlerden sorumlu en az Lise Mezunu bir eleman bulunmalıdır.
GENEL KURALLAR
Düşük Akıma ve Yangına karşı tedbirler alınmış olmalıdır.
Servis alanları kolay temizlenebilir yıkanabilir bir malzeme ile kaplanmış olmalıdır.
İş yeri sigortası 3. Şahıs mallarını kapsayacak şekilde yapılmış olmalıdır
Yedek parçalar özelliklerine göre kodlanmalı, raf veya dolaplarda muhafaza edilmelidir.


SERVİSTE BULUNDURULMASI GEREKEN
MAKİNA TECHİZAT LİSTESİ
El Takımları (Ağzıaçık ve Yıldız Anahtar) Takımı, Pense, Yankeski, Kargaburnu, Tornavida Takımları Allen Anahtar, Lokma Takımı vb.)
Kompresör
Muhtelif Çektirmeler
Muhtelif Büyüklükte Çekiçler
Testere (Demir
Ölçme ve Kontrol Aletleri (Kumpas, Mikrometre, Komparatör)
Segman Pensesi (İç ve Dış)
Caraskal
Balans Makinası
Kaynak Makinası
Yüksek Gerilim Test Cihazı
Meger
*Pens Ampermetke
*Avometre
Silikon Tabancası
Eğe Takımı
Takım Çantası
Servis Aracı
Havya (Isı Kontrollu)
* İşareti olan Kalibrasyona tabi cihazlardır.