Yasal Koşullar » Etkin Patent
Yasal Koşullar

Hakkımızda


ETKİN PATENT TİC.LTD.ŞTİ. 10 yıldır binlerce müvekkillerine Sınai Mülkiyet Haklar alanında hizmet veren TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ ne kayıtlı vekillik sirketidir.

Şirketin faaliyet alanları; Basta Markalar, Patentler, Faydalı Modeller, Endüstriyel Tasarımlar olmak üzere, Telif hakları, Coğrafi işaretler, Bitki Türleri ve Entegre Devrelerin Topografyaları da bulunmaktadır.
 
 
Yine şirketimiz başta ISO 9001, CE Belgesi, TSE Hizmet Yeterlilik belgesi, ISO 22000, Gıda belgeleri, Barkod olmak üzere Kalite sistem ve ürün belgelendirme, danışmanlık ve eğitim hizmetleri de vermektedir.
 
Şirketimiz, İştirak ve Markalarımızı ve ekibimiz hakkında ayrıntılı bilgileri BURADAN incleyebilirsiniz.

Gizlilik


etkinpatent.com ( Etkin Patent Tic.Ltd.Şti)  internet sitelerine girmeniz ve/veya işbu internet sitelerini kullanmanız aşağıdaki şart ve koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

 

etkinpatent.com  internet sitelerine girmeniz ve/veya işbu internet sitelerini ve/veya işbu internet sitelerindeki bilgileri kullanmanızdan kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müspet, her türlü zarardan her nam altında olursa olsun Etkin Patent Tic.Ltd.Şti. Yöneticileri, ortakları, çalışanları ve bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler sorumlu tutulamaz. 

 

etkinpatent.com  üyelik aşaması ve sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, etkinpatent.com ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler, Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

 

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, etkinpatent.com gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yarışmalarda, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

 

etkinpatent.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızca talep edilmediği sürece, günlük, haftalık, aylık   bilgilendirme mailleri, e-posta adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-postalarla ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-postaların içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürün ve/veya hizmetler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır. Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir.

 

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-posta gönderebilirsiniz.

 

etkinpatent.com web sitesinde yer alan, tüm malzeme ve dokümanlar Etkin Patent Tic.Ltd.Şti. mülkiyetinde olup, bu malzeme ve dokümanlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bu malzemeler ve dokümanlar, içerikler izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. 

 


Etkin Patent Tic.Ltd.Şti. işbu Gizlilik Sözleşmesi’nin şart ve koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen yada yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade eder.

 

etkinpatent.com üyelik iptal işleminizi online@etkinpatent.com adresine e-posta göndererek veya etkinpatent.com'da ‘Hesabım’ sekmesi altında yer alan ‘Üyelik İptali’ seçeneği üzerinden işlem yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

 

etkinpatent.com'a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.


Etkin Patent Tic.Ltd.Şti.


Adres:Şehit Ertuğrul Kabataş Cad. No: 14/8   Mecidiyeköy-Şişli/İstanbul
Telefon: 0 212 212 35 17  Müşteri Hizmetleri : bilgi @ etkinpatent.com

Güvenlik PolitikasıFikri ve Sınai Mülkiyet Hakları alanında 10 yıllık deneyime sahip etkinpatent.com üye ve müvekkillerinin online hizmet satın almayı güvenli bir hale getirmek için çeşitli güvenlik önlemleri uygulamaktadır. 

 

Sistemimizdeki 128 bit SSL sayesinde kredi kartı bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Sipariş işlemlerinin bütün aşamasında tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. SSL güvenlik protokolü sayesinde müşterilerimizin Web Sitemize verdiğin kredi kartı bilgileri şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bu bilgilere Etkin Patent Tic.Ltd.Şti.personeli dahi ulaşabilmesi mümkün değildir.

 


etkinpatent.com hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır. Bu sebepten dolayı kendi kredi kartı güvenliğiniz için, her sipariş oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir. 

İade ve İptal Koşulları


1.Marka tescil başvuruları dahil marka iş ve işlemleri Türk Patent Enstitüsü tarafından belirtilen normal doğrultusunda tamamen online olarak firmamız vasıtasıyla tescil edildiğinden iade kabul edilmemektedir.

 


2 Ödeme yapıldıktan sonra, tarafınıza e-posta ile bilgilendirilmek koşuluyla, benzer marka ve/veya bir şekilde markanızın tescil koşulları karşılamadığı gerekçesiyle başvurunuz yapılmadığı bilgisi üzerine yazılı talepte bulunmak koşuluyla ödediğiniz ücretlerden danışmanlık ücretleri düşülerek resmi ücretler, vergi ve sanal pos komisyon kesintileri düşülerek ödemenin yapıldığı hesaba iade edilir.

 


3- Alan adi tescilleri ICAN ve ODTÜ(.tr uzantılı) tarafından belirlenen normlar doğrultusunda tamamen online olarak firmamız ve/veya çözüm ortaklarımız vasıtasıyla tescil edildiğinden iade kabul edilmemektedir. Tescil ettiğiniz alan adi tescil süresi itibariyle tamamen kuruluşunuza yada şahsınıza ait olup firmamız tarafından aracılığı yapılmaktadır. isteğiniz doğrultusunda tarafımızdan sağlanan alan adını başka bir servis sağlayıcıya aktarma hakkına da sahipsiniz.

 

4- Aldığınız hosting hizmetiyle ilgili ödeme iptal ve iade talebiniz olduğu taktirde, paketi aldıktan sonraki 3 iş günü içinde bunu bize bildirmeniz durumunda paranız iade edilecektir. Bu 3 günlük kullanım için herhangi bir kesinti yapılmayacaktır. Hesap başlangıç tarihinden 3 günden fazla süre geçmiş olan müşterilere iade yapılmamaktadır. Ancak hesaplarını devredebilirler ve bu sorumluluk tamamen kendilerine aittir. 

 

5- Hosting dışındaki diğer ürünlerde  e-ticaret, firma sitesi, yazılım, yazılım kurulumu, şablon kurulumu ve diğer ek hizmetlerde geri iade istendiği takdirde, ilgili yazılımın kurulumu yapıldıktan sonraki 3 gün içerisinde iptal ve iade bildirimi yapabilirsiniz, başvurunuzdan sonra kurulum ücreti kesilerek kalan miktar 3 gün içerisinde iade edilir. 3. günden sonra yapılan ödeme iade talepleri kabul edilmez.

 


6- Yukarıda belirtilen hususlar doğrultusunda geri iade işlemi için müşterilerin bu isteklerini kullanıcı bilgileri ile birlikte yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak ücretin iadesi; tarafımızdan hizmet alındığında Havale/EFT ile yapılmışsa, Havale/EFT'nin yapıldığı banka hesap numarasına, kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına iade yöntemi ile yapılacaktır. Ödeme sırasındaki vergi ve sanal pos komisyon kesintileri iade bedelinden çıkarılır, geri iade işlemi tarafımızca onaylandıktan sonra takribi en geç 7 gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

 

etkinpatent.comEtkin Patent Tic.Ltd.Şti.

Kullanım Koşulları


KULLANIM KOŞULLARI


Bu internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 

Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Etkin Patent Marka Tasarım Fikri Ve Telif Hakları Ve Hukuki Hizmetler Ve Danışmanlık Tic. Ltd. şti. Tic.Ltd.Şti. sorumlu değildir. ETKİN PATENT, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

ETKİN PATENT işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

 

ETKİN PATENT, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

Bu internet sitesi ETKİN PATENT'in kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. ETKİN PATENT, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

 


ETKİN PATENT bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Etkin Patent markası ve diğer markalar, www.etkinpatent.com alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. ETKİN PATENT'in burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

 

ETKİN PATENT, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

Hizmet Sözleşmesi


Marka İş ve İşlemlere ait Marka Hizmet Sözleşmesi İçin Buraya Tıklayınız..