Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı » Etkin Patent Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı
Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı

Viacomun Googleye ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı Marka Haberleri
Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı +90 212 212 35 17

YouTube Google ın başını ağrıtmaya devam ediyor. Ama en azından bu kez Googlea mahkeme masrafları dışında bir zararı olmadı ve arama motoru devi tam 1 milyar dolar ceza ödemekten son anda kurtuldu.

Dünyanın en büyük dördüncü yayıncı firması olarak kabul edilen Viacomun YouTube üzerinde "on binlerce telif hakları korunan eserin yüz milyonlarca kez gösterilmesinin" sonucu olarak açtığı davaya bakan yargıç Louis Stanton davayı reddetti. Gerekçesi ise "Google ve YouTubeun videoların kullanıcılar tarafından yasa dışı şekilde gönderildiğine dair genel bir farkındalık sahibi olmalarının, telif yasalarını çiğnedikleri anlamına gelmeyeceğini" şeklinde açıkladı.

İçinden çıkılması zor gibi görünen bu konuda her ne kadar YouTube suçlu gibi görünmese de, dizilerin bölümlerinin tamamının da yayınlandığı site üzerindeki yayından asıl üreticilerin bir gelir elde etmiyor olması ciddi itirazlara neden olmaya devam edecek gibi görünüyor.
Kaynak:Hürriyet