Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

TL 9000 » Etkin Patent TL 9000-Telekomünikasyon; Amaç ve Faydaları hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. TL9000 Telekomünikasyon sektöründe kullanılmak üzere hazırlanmış ISO 9001 tabanlı bir standarttır.
TL 9000

TL 9000

Ana Kategori : Etkin Kalite, Kategori : Kalite
TL 9000 TL 9000-Telekomünikasyon; Amaç ve Faydaları hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. TL9000 Telekomünikasyon sektöründe kullanılmak üzere hazırlanmış ISO 9001 tabanlı bir standarttır. Kalite
Etkin Patent +90 212 212 35 17

TL 9000 (telekomünikasyon)HAKKINDA

TL 9000-Telekomünikasyon; Amaç ve Faydaları hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. TL9000 Telekomünikasyon sektöründe kullanılmak üzere hazırlanmış ISO 9001 tabanlı bir standarttır.


ISO 9001'in gereksinimlerini, "4.21 Müşteri Memnuniyeti ve Sürekli İyileşme" başlıklı ek bir element ve sektörün donanım, yazılım ve hizmetler alanlarındaki çeşitli gereksinimlerinden oluşan 83 eklentiyi birleştirmektedir. TL-9000 telekomünikasyon ürün ve hizmetlerinin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, sevkıyatı, kurulumu ve sürekliliği için kalite sistem gereksinimlerini tanımlar. Standart, telekomünikasyon hizmet sağlayıcılarına, tedarikçilerine ve abonelerine hizmet eder. Tüm belgeli firmalar belirlenmiş metrikleri çeyrekler bazında Teksas Üniversitesine bildirmek zorundadırlar. Metrikler sektördeki "en iyi uygulamaları" karşılaştırmak amacı ile kullanılmaktadır.


Amaç


Telekomünikasyon sektöründe tasarımda, üretimde, donanımda, hardware, yazılım ve serviste kalite sistem şartlarını sağlamaktır.


Faydaları


Bu standardın belgelendirilmesi ile hizmet kalitesinin artırılması, müşteri/tedarikçi ilişkilerinin geliştirilmesi, maliyetlerin azaltılması, rekabetin artırılması, inisiyatiflerin iyileştirilmesi için bir platform oluşturulması ve kalite sistem gereksinimlerinin dünya çapında standartlaştırılması amaçlanmıştır.


Bilgi için lütfen ETKİN PATENT ile irtibat kurunuz