Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı » Etkin Patent Standart karakterlerle ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar kural olarak 7/1(a) maddesi kapsamında ayırt edici nitelikte değildir.
Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı

Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Makale
Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı Standart karakterlerle ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar kural olarak 7/1(a) maddesi kapsamında ayırt edici nitelikte değildir. Marka Makale
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Standart karakterlerle ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar kural olarak 7/1(a) maddesi kapsamında ayırt edici nitelikte değildir.


Bununla birlikte bu tür işaretler özgün bir tasarımla ifade edilmesi halinde ayırt edici nitelik kazanarak marka olarak tescil edilebilir. Özgün tasarımlarla ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar, renk, tasarım ve stilize yazım şekli itibariyle yüksek derecede benzerlik ihtiva etmiyorsa 7/1(b) maddesi kapsamında değerlendirilmez. Örnek: (Ayırt edilemeyecek derecede benzer) (Ayırt edilemeyecek derecede benzer değil)