Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma » Etkin Patent Tasarım Tescil Sorgulama,Tasarım Tescil Araştırma,Tasarım Tescil Başvuru hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.
Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma

Tasarım Tescil Sorgulama

Ana Kategori : Tasarım, Kategori : Tasarım Sorgulama
Tasarım Tescil Sorgulama,Tasarım Tescil Araştırma,Tasarım Tescil Başvuru hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Tasarım Sorgulama
Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma +90 212 212 35 17

TASARIM TESCİL SORGULAMA HAKKINDA

Tasarım tescil sorgulama, Endüstriyel tasarım sorgulama ve araştırmaları aşağıdaki linklerden yapabilir ve uzmanlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz.


Tasarım tescil sorgulama yaparken, önceki tescilli tasarımlarla mevcut tasarımlarınız arasındaki benzerlik incelenmesi bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Sıklıkla tescilli olsun veya olmasın önceden var olan tasarımlarda küçük değişiklikler yapılarak tasarıma yenilik özelliğinin kazandırıldığıi gibi yanlış bir kanaat vardır. Oysaki temel koşul önceki ve sonraki endüstriyel tasarımlar arasında belirgin farklılıkların olması ve yenilik özelliğine sahip olmasıdır.


Diğer bir önemli konu ise tasarım tescilleri dışsal denetime tabi tescil sürecine tabidir. Yani endüstriyel tasarıma konu tekli ve çoklu tasarm başvurularınız tasarım bülteninde yayınlanarak üçüncü tarafların itirazına tabi tutulur. Herhangi bir itiraz olmamasıı halinde tasarım tescillenir. Ancak tasarım tescil belge ve hakkına dayanak sonradan yapılacak yasal takiplerde tasarımın yeni olmaması halinde hukuki süreç aleyhine dönebilir ve ciddi maddi ve manevi kayıplar yaşabilirsiniz.


Dolayısıyla tasarım tescil sorgulama işlemleri, tescil kriterlerini, size sağladığı haklar, koruma kapsamı, hukuki altyapının hazırlanması ve etkin bir şekilde yasal takip yapılması için Etkin Patent' in konusunda oldukça deneyimli danışman ve vekillerinden yardım ve destek almanızı öneririz.

Marka, Patent, Tasarım TescilSorgulama ve Araştırma
Marka SorgulamaTIKLAYINIZ
Patent SorgulamaTIKLAYINIZ
Tasarım Tescil SorgulamaTIKLAYINIZ
Marka Tescil AraştırmaTIKLAYINIZ
Yurtdışı Patent SorgulamaTIKLAYINIZ