Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

selfie’yi marka yapmak için üç girişimci geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu » Etkin Patent Bir girişimci 8 Ocak’ta, ‘selfie’yi radyo-televizyon yayın, haber ajansı ve haberleşme hizmetleri alanında marka olarak kullanmak için başvuruda bulundu.
selfie’yi marka yapmak için üç girişimci geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu

selfie yi marka yapmak için üç girişimci geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstitüsü ne başvurdu

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
Bir girişimci 8 Ocak’ta, ‘selfie’yi radyo-televizyon yayın, haber ajansı ve haberleşme hizmetleri alanında marka olarak kullanmak için başvuruda bulundu. Marka Haberleri
selfie’yi marka yapmak için üç girişimci geçtiğimiz günlerde Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu +90 212 212 35 17

Bir girişimci 8 Ocak'ta, ‘selfie'yi radyo-televizyon yayın, haber ajansı ve haberleşme hizmetleri alanında marka olarak kullanmak için başvuruda bulundu. Girişimcinin başvurusu kabul edilirken ‘selfie' koruma altına alındı. Bir başka girişimci de selfie için yine ocak ayında Türk Patent'in kapısını çaldı. Türk Patent'in başvuruyu kabul etmesi halinde ‘selfie' markasının giysilerde, çoraplarda, mücevherlerde, kravat iğnelerinde, biblolarda, saatlerde, çantalarda kullanılmasının önü açılacak. Başka bir girişimci de “selfie” için kapsamlı bir markalaşma başvurusu yaptı. Başvurunun kabul edilmesi halinde söz konusu girişimci ‘selfie'yi şu alanlarda kullanabilecek:

“SELFİE” MARKALI FOTOĞRAF

“Alkollü içecekler, maden suları, meyve suları, enerji içecekleri, makarnalar, arı sütü, domates sosları, kabartma tozları, kesme şeker, buzlu çaylar, çikolatalar, bisküviler, krakerler, gofretler, sakızlar, dondurmalar, kuru bakliyat, süt ürünleri, yumurtalar, oyuncaklar, suni yılbaşı ağaçları, bayraklar, bebekler için kundak örtüleri, mobilyalar, deniz yatakları, fıçılar, tuvalet kağıtları, tespihler, kornalar, market arabaları, tramvaylar, prezervatifler, biberonlar, parfümeri, kozmetik ürünleri, kişisel kullanım amaçlı koku vericiler, sabunlar, zayıflatıcı ürünler, güneş gözlükleri, lensler, fotoğraflar, tablolar, foto muhabirliği hizmetleri.”

Sosyal medyanın vazgeçilmezleri arasına giren ‘selfie' için yapılan marka başvuruları öncelikle Türk Patent tarafından inceleniyor. Başvurunun uygun görülmesi ve herhangi bir itiraz olmaması halinde marka tescillenerek altı ay içinde marka bülteninde duyuruluyor. Türk Patent'in kurallar gereği kamu düzenini bozucu ve bölücü ifadeler içeren markaları tescil etmeme hakkı bulunuyor.