Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Sanat ve Tasarım Eğitimi Sempozyumu, Başkent Üniversitesi Prof. Dr İhsan Doğramacı Konferans Salonunda gerçekleşti. » Etkin Patent Sempozyuma Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Araz, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Tepecik, Prof. Dr. Adnan Turanî, Prof. Dr. Ruşen Keleş, öğretim üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.
Sanat ve Tasarım Eğitimi Sempozyumu, Başkent Üniversitesi Prof. Dr İhsan Doğramacı Konferans Salonunda gerçekleşti.

Sanat ve Tasarım Eğitimi Sempozyumu, Başkent Üniversitesi Prof. Dr İhsan Doğramacı Konferans Salonunda gerçekleşti.

Ana Kategori : Blog, Kategori : Tasarım Haberleri
Sempozyuma Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Araz, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Tepecik, Prof. Dr. Adnan Turanî, Prof. Dr. Ruşen Keleş, öğretim üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı. Tasarım Haberleri
Sanat ve Tasarım Eğitimi Sempozyumu, Başkent Üniversitesi Prof. Dr İhsan Doğramacı Konferans Salonunda gerçekleşti. +90 212 212 35 17

Sempozyuma Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan Araz, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Tepecik, Prof. Dr. Adnan Turanî, Prof. Dr. Ruşen Keleş, öğretim üyeleri ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Sempozyumda konuşma yapan Yaşar, şehrin gelişmesinde sanat ve sanatçının büyük rolü olduğunu söyledi. Ülkemizde sanata ve sanatçıya yeteri kadar önem verilmediğini belirten Yaşar, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyetin ilk yıllarında kısıtlı bütçeye rağmen sanat için yaptığı çalışmalara değindi. Yaşar, "Ülkemizde sanatın dününü öğrenerek bugününü yaşayarak yarını ise planlayarak sanatın değerini, sanatçılarımızın kıymetini bilerek yaşamalıyız" diye konuştu. Kalkınmanın yalnızca ekonomi ile mümkün olmadığına değinen Araz ise, "Sanat dünya insanlarının ortak dilidir. Tarihsel geçmişe bakıldığında sanat ve bilimin yer aldığı dönemlerin tarihin en güzel dönemleri olduğunu görüyoruz. Sanat, iç gücümüzü zenginleştiren yaratıcılık açısından bize güven veren yaşamın en önemli olgularındandır" dedi.