Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Marka tescil ücreti » Marka tescil fiyatları » Etkin Patent Tek sınıflı marka başvuru ücretleri:180 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 613 TL, toplam marka tescil ücreti 969 TL'dir.
Marka tescil ücreti » Marka tescil fiyatları

Marka tescil ücreti

Ana Kategori : Marka, Kategori : Marka Tescil
Marka tescil ücreti Tek sınıflı marka başvuru ücretleri:180 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 613 TL, toplam marka tescil ücreti 969 TL'dir. Marka Tescil
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Marka tescil ücreti » Marka tescil fiyatları » Etkin Patent Etkin Patent Tek sınıflı marka başvuru ücretleri:180 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 613 TL, toplam marka tescil ücreti 969 TL'dir.
Tek Sınıflı Marka Tescil Ücreti :
1 Sınıflı: 180
Hizmet Ücreti:
149
Toplam Fiyat:
356
356 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Tek sınıflı marka başvuru ücretleri:180 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 613 TL, toplam marka tescil ücreti 969 TL'dir.


Yine marka yenileme, devir, TÜRKPATENT kararlarına itirazlar ve üçüncü tarafların yaptığı itirazlara karşı görüşler dahil tüm hizmet ücretleri oldukça uygundur. Aşağıdaki marka tescil fiyat tablosunda veya her marka iş ve işlemine ait başlıklar altında tüm marka iş ve işlem maliyetlerini inceleyebilir, uzman vekil ve danışmanlarımızdan her zaman yardım ve destek alabilirsiniz.

Öncelikle marka tescil ücreti kapsamında olan resmi harçlar ve hizmet ücretlerinin yanı sıra verilen danışmanlık hizmetleri; kapsamı, kalitesi, takibi, bilgi, birikimi ve muhtemel sonuçları başvuru öncesi raporlama yeteneklerinin bir arada değerlendirilerek karar verilmesini öneriyoruz.


2018 Yılı Marka Tescil Fiyat Tablosu


(Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT)' in, 05.09.2018 tarihinde yürürlüğe giren resmi ücretlerdeki İNDİRİMLERİN yansıtıldığı yeni marka işlem ücretleri listesi)


Hizmet Türü
Resmi Harç Bedeli
Hizmet Ücretleri
Toplam Maliyet
Tek sınıflı marka başvuru ücreti
180 TL
149 TL
356 TL (KDV Dahil)
Marka başvurusu ek sınıf ücreti
180 TL
50 TL
239 TL (KDV Dahil)
Marka yenileme ücreti
630 TL
50 TL
689 TL (KDV Dahil)
Marka tescil belge düzenleme ücreti
495 TL
100 TL
613 TL (KDV Dahil)
Marka tescil belgesi sureti düzenleme ücreti
185 TL
99 TL
302 TL (KDV Dahil)
Marka tescil sicil sureti düzenleme ücreti
185 TL
99 TL
302 TL (KDV Dahil)
Marka devir ücreti (Kısmi Devir aynıdır)
460 TL
199 TL
695 TL (KDV Dahil)
Unvan değişikliği kayıt ücreti

50 TL
59 TL (KDV Dahil)
Nevi değişikliği kayıt ücreti

50 TL
59 TL (KDV Dahil)
Rüçhan hakkı kayıt ücreti
195 TL
99 TL
312 TL (KDV Dahil)
Sınıflandırma listesi düzenleme ücreti
140 TL
99 TL
257 TL (KDV Dahil)
Rüçhan hakkı belgesi düzenleme ücreti
185 TL
99 TL
302 TL (KDV Dahil)
Marka başvurusu bölünme ücreti
475 TL
199 TL
710 TL (KDV Dahil)
Adres değişikliği kayıt fiyatları

50 TL
59 TL (KDV Dahil)
Koruma süresi sona eren marka yenileme ücreti
845 TL
50 TL 905 TL (KDV Dahil)


ÖNEMLİ NOT: Marka tescil fiyatları için Türk Patent 2016 ve 2017 yılında olduğu gibi, 2018 yılında da Çevrimiçi (online) işlemler ve Fiziki evrak ile yapılan işlemlere farklı ücretlendirme uygulamaktadır. Fiziki marka işlem ücretleri online işlemlerden ortalama % 50 daha fazladır. Örneğin online işlemlerde TEK sınıf ücreti KDV Dahil 180 TL, Fiziki başvurular için ise 270 TL' dir. Etkin Patent olarak tüm marka, Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım iş ve işlemler Çevrimiçi( online) yapıldığından İNDİRİMLİ online işlem ücretleri uygulanmaktadır.


Türk Patent fiziki marka işlem ücretlerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

Marka Tescil Fiyatları

Marka tescil fiyatlarını kıyaslarken, bilgi, deneyim ve en önemlisi başvuru öncesi risklerin belirlenmesi ve çözüm geliştirme yeteneklerine göre değerlendirme yapmak gerekmektedir.


Türk Patent ve Marka Kurumu' na (Eski İsmi TPE Türk Patent Enstitüsü ) her yıl yapılan binlerce (2017 yılında 110.000 üzerinde başvuru var) marka tescil başvurunun, (isim hakkı tescili) ortalama % 25-35 dolayında başvuru aşamasında, azımsanmayacak sayıda da markalar bülten yayınında yapılan itirazlar sonucu ret edilmektedir. Dahası her yıl tescilli binlerce marka birbirlerini, marka benzerliği, marka tecavüzü, haksız rekabet, vb. nedenler ile dava etmektedirler. Markanızın olası riskleri öngörülmemesi ve/veya bu risklerin başlangıç aşamasında bertaraf edilmemesi halinde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.


Oldukça yüksek oranlarda RET karalarının çıkması sektörümüzün itibarını maalesef zayıflatmaktadır. Uzman olmayan kişi ve kurumlar tarafından yapılan başvurular ve/veya tescil süreci ve sonrası olası bir takım sorunları öngörmeyen, kısacası yanlış veya hatalı başvuruları nedeni ile çok fazla marka başvurusu ret edilmektedir. Dolayısıyla sonradan telafisi güç zararlardan korunmak için başvuru öncesi bir kaç firmadan yazılı görüş almanızı ve ondan sonra aracı patent firmasının seçimini öneriyoruz.


Ayrıca Türk Patent fiziki ve online başvuru olmak üzere iki ayrı tescil ücreti uygulaması bulunmaktadır. Kimi kötü niyetli kişiler, başvuru dahil tüm işlemleri online yapmasına rağmen müşterilerden fiziki tescil ücreti almaktadır. Örneğin Türk Patent fiziki tek sınıflı başvuru ücreti 270 TL iken online tek sınıf ücreti 180 TL' dir. Etkin Patent olarak sadece marka tescil ücreti değil, diğer tüm işlemler yani marka yenileme ücreti, marka devir ücretleri, (noter onaylı marka devir sözleşmesi olması gerekir) marka itiraz ücretleri vs tüm işlemler online yapıldığından, aşağıdaki tablodan görebileceğiniz gibi ucuz olan resmi harç bedelleri uygulanmaktadır.


MARKA İŞLEM ÜCRETLERİ


Her bir marka başvuru ve tescil işlemlerinde sırasıyla; TÜRKPATENT' e sınıf sayısına göre belirlenen başvuru ücretleri, yine tescil kesinleştiğinde 10 yıl süreli marka tescil belgesi ücreti ve başvuru ve belgelendirme iş ve işlemlerini yapan danışman şahıs veya patent firmalarının talep ettiği hizmet ücretlerinden oluşmaktadır. Yukarıdaki tablo veya aşağıdaki konu başlıkların kolaylıkla marka işlem ücretlerini hesaplayabilirsiniz.


Ayrıca tescil süresince olası TÜRKPATENT' in re'sen RED kararlarına itirazlar ve marka bülten yayın aşamasında üçüncü tarafların yaptığı itirazlara istek halinde karşı görüş ücretleri marka işlem ücretleri kapsamına dahil ederek toplam maliyetlerinizi hesaplayabilirsiniz.


Etkin Patent başvuru öncesi re'sen ve/veya itiraz üzerine olası riskleri mutlaka müvekkiline yazılı olarak bildirmektedir.


Marka Başvuru Ücreti


Tek sınıflı marka başvurusu için Türk Patent' e ödenecek resmi marka başvuru ücreti KDV Dahil 180 TL, Etkin Patent' e ödenecek hizmet fiyatı ise 149 TL+KDV= 176 TL olmak üzere toplam marka tescil ücretleri 356 TL' dir. (KDV Dahil)

Marka başvurusuna ilave her sınıf için; resmi harç bedeli 180 TL, hizmet ücreti 59 TL olmak üzere toplam KDV Dahil 239 TL marka başvuru ücretine ilave edilmektedir.


Marka Tescil Belgesi Ücreti


Takriben 4-5 ay sonra marka tescil başvurunuz kesinleştiğinde Türk Patent' e marka tescil belgesi ücreti olarak 495 TL (KDV Dahil) ve marka tescili işlemleri, marka takibi ve belgenin teslim edilmesi dahil alınan hizmet ücreti 118 TL olmak üzere toplam KDV Dahil 613 TL' dir..(10. Yılda bir yenileme şartıyla başkaca ücret ödenmemektedir.)

Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadardır


Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadar olduğunu, marka tescil belgesi tarafınıza teslim edildiği güne kadar olan tüm maliyetler şunlardır.


Hizmet Türü

Resmi Ücret
| Harç Bedeli
Hizmet Fiyatları
Toplam
Tek sınıflı marka tescil başvuru ücreti
180 TL
149
356 TL (KDV Dahil)
Marka belge düzenleme ücreti (Tescil kesinleştiğinde ödenir.)

495 TL
100 TL
613 TL (KDV Dahil)
Toplam marka tescil maliyeti
969 TL (KDV Dahil)

Marka Tescil Ücreti Ödeme


Marka tescil ücreti ödeme süresi, Resmi Türk Patent harçları ne kadar, danışmanlık veya vekalet ücretleri nedir, nerede nasıl ve ne zaman ödendiğini aşağıda bulabilirsiniz.


Başvuru aşamasında sınıf sayısına göre marka tescil başvuru ücreti ödenir.

İstek halinde marka tescil ön yazı ücreti

İtirazlara karşı görüş ücreti, tebliğ tarihi itibariyle bir ay içinde ödenir.

TÜRKPATENT kararlarına itiraz ücreti ödeme süresi tebliğ tarihi itibariyle iki aydır.

Marka tescil onaylandıktan sonra marka tescil belge düzenleme ücreti, tebliğ tarihi itibariyle iki ay içinde ödenmektedir.

Tüm işlem ücretleri süresi içinde Türk Patent ve Marka Kurumu' na yatırılır veya vekil firma aracılığı ile ödenmek zorundadır. Aksi halde başvuru hükümsüz kalmaktadır.

Marka tescil işlem ücretlerindeki harçlara KDV uygulanmadığından muhasebe kaydının buna göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Marka yenileme işlemleri ise başvuru tarihinden sonraki 10 yılın bitimine 6 ay kala başlamaktadır. Süre bitiminden 6 ay sonra ise % 50 oranında cezalı ücret ödenerek marka tescil yenileme yapılabilir. Bu sürenin kaçırılması halinde ise marka hükümsüz kalmakta ancak iki yıl süresinde üçüncü taraf başvurularına, markayı kullanmak şart ve koşuluyla itiraz ve engelleme hakkı bulunmaktadır.


Marka Tescil Ücretlerine Dahil Hizmetler


Etkin Patent olarak, marka başvuru öncesi tescil ve hukuki kriterlerine uygun şekilde marka sorgulama yapılmaktadır.

Marka tescil başvuru sürecinde olası en küçük riskler ve varsa başkaca sorunlara yaratıcı çözümler geliştirmektedir.

Başvuru hizmeti verdiğimiz tüm müşterilerine, marka hukuku, konumlandırma ve marka stratejleri konularında da danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Marka tescil başvurusundan belgenin teslimine kadar olan süreçte tüm maliyetleri başvuru öncesi yazılı olarak müşteriye sunulmaktadır.

Marka başvuru öncesi ve sonrası tüm araştırma ve inceleme raporları ve hukuki mütalaa hizmetlerinde % 100 isabet sağlamıştır.

13 yıldır; binlerce müşterimize verdiğimiz hizmetlerden biriktirdiğimiz binlerce mutlu referanslarımız haklı olarak gururumuz olmuştur.
Marka, Patent, Tasarım, Kalite Belgelendirme ve Web Tasarım KAMPANYALARINIZI inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, marka tescil maliyetleri değil, markaya yapacağınız yatırımlar çok önemlidir.Ayrıntılı bilgi için İLETİŞİM adreslerimizden irtibat kurabilir, veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Marka Tescil sürecinde re'sen RED riskleri, olası itirazlar ve/veya tescil sonrası olası davalarının muhtemel sonuçlarını öngörmeden yapılacak marka başvuruların yaratacağı telafisi güç zararlardan korunmak için 12 yıllık deneyime sahip, binlerce markaya Hukuki Mütalaa ve Yol Haritası hazırlamış, konusunda uzman Avukat Marka Danışmanlarınızdan yardım almak için bize ulaşın.

Marka İşlem Maliyetleri


Marka işlem maliyetleri, herhangi bir itiraz ve/veya ret kararı olmaması halinde resmi başvuru ücreti, hizmet ücreti ve tescil kesinleştiğinde ödenecek olan marka tescil belge ücretlerinden oluşmaktadır.(Tek Sınıflı Toplam Tescil fiyatı KDV dahil 969 TL' dir.)

Marka başvurusuna üçüncü taraflarca itiraz olması ve istek halinde itiraza karşı görüş ücreti bulunmaktadır. Ayrıca yine başvurunuzun bir şekilde red edilmesi halinde bu red kararına itiraz halinde hem Türk Patent ve Marka Kurumuna hem de itirazı yapan vekil firma veya danışmana hizmet ücreti ödenmektedir.


Marka İtiraz Maliyetleri


Marka tescil sürecinde, marka itirazların olması halinde karşı görüş ücreti ve bir şekilde başvurunun kısmi/tümden ret edilmesi halinde, bu kararlara itiraz maliyetlerinden oluşmaktadır.(Karşı Görüş ve ret Kararlarına itiraz hizmet ücreti: 299 TL+KDV= 353 TL )


Türk Patent Kararlarına İtiraz ve Bülten Yayına İtiraz Fiyatları


Türk Patent ve Marka Kurumunun, marka tescil başvurusunun re'sen RED ve/veya itiraz üzerine RED kararlarına itirazlar ile, üçüncü taraflarca başvuru yapılan benzer marka başvurularının yayına itiraz ücretleri aşağdevirıdaki tabloda inceleyebilir, marka danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Hizmet Türü
Resmi Ücreti
Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Türk Patent kararlarına itiraz ücretleri
310 TL
299 TL
663 TL (KDV Dahil)
Resmi marka bülteninde yayımlanan marka başvurularına İtiraz ücreti
130 TL (KDV Dahil)
299 TL+KDV
483 TL (KDV Dahil)
Marka başvuru itirazlarına karşı görüş fiyatları
299 TL+KDV
353 TL (KDV Dahil)

Patent Fiyatları


Buluşların tescilini sağlayan Patent ve Faydalı Model Türk Patent ve Marka Kurumu başvuru ücretlerini, araştıma ve inceleme fiyatlarını, süreci ve süresini Patent Fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Marka Tescili Ne Kadara Mal Olur


Başvurudan marka tescil belgesinin tarafınıza teslim edilmesine kadar, üçüncü taraflarca olası benzer başvuruların takip ve izlenmesi dahil tek sınıflı marka tescil belgesi ücreti KDV Dahil 969 TL' dir. (İlave her sınıf KDV Dahil 239 TL' dir.)

Diğer Marka İş ve İşlem Ücretleri


Yurtdışı Marka tescil başvuru Wipo resmi ücretleri, lisans kayıt, intikal birleşme maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.


Hizmet Türü
Resmi Ücreti
Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Birleşme veya ayni sermaye koyma borcu kayıt ücreti
535 TL (KDV Dahil)
199 TL+KDV
770 (KDV Dahil)
Miras yoluyla intikal işlemi kayıt fiyatları
430 TL (KDV Dahil)
199 TL+KDV
665 (KDV Dahil)
Lisans kayıt ve lisans yenileme ücreti
635 TL (KDV Dahil)
199 TL+KDV
870 (KDV Dahil)
Rehin işlemi kayıt fiyatları
450 TL (KDV Dahil)
199 TL+KDV
685 TL (KDV Dahil)
Marka bilgilerine ilişkin resmi yazı düzenleme ücretleri
35 TL (KDV Dahil)
50 TL+KDV
94 TL (KDV Dahil)
Tanınmışlık talebi düzenleme ücreti
5.000 TL (KDV Dahil)
Teklif Alınız
Madrid protokolü uyarınca uluslararası marka başvurusunun WIPO'ya bildirilmesi ücretleri
300 (KDV Dahil)
Madrid protokolü uyarınca sonraki belirleme ve diğer taleplerin WIPO'ya bildirilmesi fiyatları
180 (KDV Dahil)
Madrid protokolü uyarınca yer değiştirme ve dönüştürme ücreti
180 (KDV Dahil)


Hukuki Mütalaa Niteliğinde Marka Sorgulama Fiyatları


Etkin Patent olarak, başvurusu tarafımızca yapılmak şartıyla marka tescil sorgulama ön araştırma ve incelemeler ÜCRETSİZ yapılmaktadır. Tescil sürecinde ve sonrası olası dava süreçlerinde Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde aynı/benzer mal ve hizmetlerde önceden tescilli markaların, re'sen ve/veya itiraz üzerine ret riskleri yazılı olarak sunulmaktadır.


Ancak , bir şekilde itiraz ve/veya marka yayına itirazların kaçırılması halinde olası dava süreçlerinde muhtemel sonuçları ve bu risklerin bertaraf edebilecek yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ücrete tabidir.


Marka tescil sorgulama ilişkin ayrıntıları marka sorgulama başlıklı yazımızı inceleyebilir, danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.