Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Marka Patent » Etkin Patent Marka Patent; Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Marka Patent Nedir; Çoğunlukla koruma ve tescil kavramı nedeniyle marka ve patentin ne olduğu karıştırılmaktadır.
Marka Patent

Marka Patent

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Makale
Marka Patent Marka Patent; Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Marka Patent Nedir; Çoğunlukla koruma ve tescil kavramı nedeniyle marka ve patentin ne olduğu karıştırılmaktadır. Marka Makale
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Marka Patent; Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Marka Patent Nedir; Çoğunlukla koruma ve tescil kavramı nedeniyle marka ve patentin ne olduğu karıştırılmaktadır.

Özellikle marka tescilin sağladığı koruma nedeniyle marka tescili patent olarak da adlandırılmaktadır.

Marka Nedir?

Özet olarak marka, bir işletmenin mal ve hizmetlerini diğer işletmenin mal ve hizmetlerinden ayırt etmeyi amaçlayan bir isim, terim, işaret, sembol, şekil ya da bunların kombinasyonudur. (Ayrıntılı bilgiler için Marka Nedir? Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Patent Nedir?

Patent, sınırlı bir yer ve süre için üçüncü kişiler tarafından buluşun izinsiz olarak üretilmesini, kullanılmasını veya satılmasını engelleme yoluyla sahibine tanınan tekel hakkıdır. Bu hakkın kullanabileceğini gösteren belgeye ise patent belgesi denir. (Patent ile ilgili ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.)