Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Marka Logo Tescil » Nasıl Alınır |Sorgulama, Fiyatlar » Etkin Patent Marka logo tescil ücreti, sorgulama, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
Marka Logo Tescil » Nasıl Alınır |Sorgulama, Fiyatlar

Marka Logo Tescil

Ana Kategori : Marka, Kategori : Marka Tescil
Marka Logo Tescil Marka logo tescil ücreti, sorgulama, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. Marka Tescil
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Marka Logo Tescil » Nasıl Alınır |Sorgulama, Fiyatlar » Etkin Patent Etkin Patent Marka logo tescil ücreti, sorgulama, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
Tek Sınıflı Marka Logo Tescil Ücreti :
1 Sınıflı: 180
Hizmet Ücreti:
149
Toplam Fiyat:
356
356 Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Marka logo tescil ücreti, sorgulama, araştırma, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. Marka Logo tescili nasıl yapılır? Logo veya simgeler Marka kelimesiyle birlikte veya tek başına logo tescil başvurusu yapılabilir.


Dikkat! logo tescili dışsal denetime tabi tescil sürecine tabi olduğundan oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Markaların simge ve logo görselleri müşterilerin hayal gücüne ve hafızasındaki kalıcılığına önemli ölçüde etki yaptığından logo ve simgelerin öncelikle iyi seçilmesi, pazarlamada avantaj sağlayacak nitelikte olması ve mutlaka marka kelimesiyle birlikte veya tek başına marka logo tescil başvurusu yapılması gerekir.

Kimi durumlarda logo ve simgeler tek başına markayı çağrıştırmaktadır. Dahası sadece logo (şekil) niteliğinde tanınmış markalar da vardır. Örneğin Twiter simgesi artık nerede ve ne şekilde görülürse görülsün, aynısı veya benzeri dahi mutlaka ilk akla twiteri getirmektedir.

Marka logo ve simgelerin, ürün veya hizmet ile özdeşleşecek niteliklerde olması markanın da akılda kalıcılığına önemli ölçüde etki edeceği gibi yanlış bir marka logo veya simge tercihi marka imajına da zarar verebileceği de unutulmalıdır.

Marka Logo, simge vb. görseller dışsal denetime tabi tescil sürecine tabidirler. Yani harf, kelime ve bileşke kelimelerden oluşmuş markaları önceden tescilli markalarla karşılaştırmak mümkün ve sonuç alıcı olduğu gibi görsellerin aynı şekilde bir veri tabanında araştırma (şimdilik) imkan olmadığından marka logo, marka simge vb. görseller dışsal denetime tabi tescil sürecine tabidir.

Tek başına ve/veya bir kelime vb. kombinasyonla başvuru yapılan marka logo TPE tarafından uygun görülerek markalar bülteninde yayınlanmasına müteakip üç aylık yayın süresince herhangi bir itirazın olmaması halinde marka logonuz tescil edilir.

Ancak her ne kadar bilerek veya bilmeden takip edilmemesi nedeniyle önceden tescilli ve/veya kullanılmış ve ayırt edici diğer marka logoların aynısı veya benzeri olması halinde ve bunun dava konusu olması halinde marka logo tescilinin hükümsüz kalma riskinin yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Dahası bilindiği gibi internet aracılığıyla elde edilen ücretsiz binlerce logo küçük değişiklikler yapılarak düşük ücretlerle yüzlerce firmalara satılmakta ve bunlar çoğunlukla tescil edilmektedir.

Öncelikle logolar üzerinde yapılan küçük değişiklikler logoları ayırt edici hale getirmemektedir. Karşılaştırma yapılan logoların ve/veya görsellerin sıradan bir kullanıcı gözüyle değil de işin uzmanı tarafından her iki şekil arasında belirgin farklılıkların olması halinde ilgili marka logoların benzer olmadığı sonucuna ulaşılır.

Dolayısıyla sonradan her hangi bir hükümsüzlük davasıyla karşılaşmamak ve marka logolarınıza yapılan yatırımların heba olmaması ve olası prestij kayıplardan korunmak için marka logo ve kurumsal kimlik tasarımı yapılan şahıs ve firmaların öncelikle titizlikle seçilmesini öneriyoruz. Dahası ister ajans olsun isterse bireysel tasarımcılarca tasarlanan marka logolarınız için hizmet veren şahıs veya firmalardan ilgili marka logo görselinde olduğu antetli kağıda logonun sadece size özel yapıldığı ve özgün olduğu, aynı ve/veya benzerinin bir başkasına yapılmayacağı vb. ifadelerin yer aldığı taahhütname alınması oldukça yararlı olacaktır.

Etkin Patent tasarladığı marka logo ve kurumsal kimlik tasarımlarını şahıs veya firmaya özgün tasarlamakta ve farklı bir sektör dahi olsa aynı veya benzeri hiçbir şekilde bir başka üçüncü tarafa verilmemektedir.

Zamanla firmaların toplam varlıklarından fazla bir değere ulaşabilen marka veya logoların tasarlanmasında Etkin Patent' in bilgi, deneyim ve uzmanlığından yararlanmanızı öneriyoruz.

Marka logo referanslarımız için iletişim formumuzu kullanabilir veya telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.