Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

MARKA Konferansı bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak » Etkin Patent 17 yıldır kalıpları zorlayan MARKA Konferansı, bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak bir vizyona imza atmaya hazırlanıyor.
MARKA Konferansı bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak

MARKA Konferansı bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
MARKA Konferansı bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak 17 yıldır kalıpları zorlayan MARKA Konferansı, bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak bir vizyona imza atmaya hazırlanıyor. Marka Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

17 yıldır kalıpları zorlayan MARKA Konferansı, bu yıl da iş dünyasına sıçrama yaşatacak bir vizyona imza atmaya hazırlanıyor.


Yürekli tarafından 17 yıldır düzenlenen ve tam 15 yıldır Yapı Kredi World'ün ana sponsorluğunu üstlendiği, iş dünyasının en önemli etkinliği MARKA Konferansı, 14 - 15 Aralık'ta Hilton İstanbul Bomonti'de her zamankinden daha çarpıcı ve gelecek için umut aşılayan bir organizasyonla, 1500'ün üstünde iş ve marka liderini ağırlamak üzere kapılarını açacak. İki gün boyunca 40'ı aşkın seans ve alanında lider 50'yi aşan konuşmacının sahne alacağı konferans, güçlü içeriği ve sıra dışı sunumlarıyla iş dünyasına yeni vizyonlar katmaya hazırlanırken yepyeni deneyimler de yaşatacak.


MARKA 2016'nın gündeminde bu yıl ağırlıklı olarak Türkiye odağı yer alıyor. Ülke ekonomisinin en önemli lokomotif gücü olan markaların içinde bulunduğu koşullar, büyük bir dikkatle incelenerek ve Türkiye'nin geçirdiği hassas dönemin etkileri gözetilerek hazırlanan MARKA 2016 gündemi, Türkiye ekonomisini yakın gelecekte çok boyutlu bir yüselişe taşıyacak en etkili güç ve motivasyon kazanma platformu olarak dizayn ediliyor.


MARKA Konferanslarının yaratıcısı, Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, MARKA 2016'nın önemini anlattı:


“Zor bir yılı geride bırakıyoruz. Buna karşın, artık çok yakın gelecekte büyük bir sıçrama ve yükseliş döneminin eşiğinde olduğumuzu görüyoruz. Türkiye iş dünyası 2017 ile birlikte yepyeni bir döneme giriyor; bu yeni dönem uzun soluklu bir yükselişin başlangıcı olacak. Bu inancı bütün markalarımıza yayma misyonuyla hazırlandık, çünkü MARKA Konferansları sadece Türkiye'nin en güçlü bilgi ve fikir zirvesi değil, aynı zamanda eşsiz bir motivasyon platformu. Bu farkındalıkla, MARKA 2016'nın her zamankinden daha büyük bir umut ve motivasyon etkisi yaratması için çalıştık. Markalarımızı güçlendirecek, sıçrama etkisi yaratacak, yakın geleceğin gündemini avucumuzun içine almamızı sağlayacak olağanüstü bir içerik hazırlığımız var. Çok detaycı bir çalışmanın sonucunda ufuk açıcı, güven verici, doğru hedeflere odaklanmamızı sağlayacak, yön bulduran bir gündem ile Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek bu yeni yükseliş döneminin “başlangıç vuruşunu” MARKA 2016'da iş dünyasının tüm liderleriyle birlikte büyük bir kutlama ruhuyla yapacağız.”


EN ÇARPICI ULUSLARARASI KONUŞMACI MOZAİĞİ


MARKA 2016'nın birbirinden renkli konuşmacı ve çarpıcı konuları arasında ‘Hip Hop Shakespeare' hareketinin lideri, protest müzisyen, dünyaca tanınan rapçi Akala; netlik ve sadelik kavramları üstüne dayalı felsefesiyle öne çıkan ünlü Fransız tasarımcı Christophe Pillet; dünyayı yeniden ağaçlandırmak üzere yola çıkan ve Paris iklim konferansında eşsiz enstalasyonuyla büyük ses getiren çevreci sanatçı Naziha Mestaoui; sosyal medyayı iyi okuyarak, Y jenerasyonunu başarıyla elinde tutan myflashthrash.com adlı takı markasının kurucusu genç ve başarılı girişimci Amber Atherton; tasarım dünyasının ikonik dergisi Wallpaper'ın Genel Yayın Yönetmeni Tony Chambers; algı yönetimi, şöhret iletişimi ve PR alanlarında Avrupa'nın en itibarlı iletişimcilerinden Mark Borkowski; çağın dahi mimarları arasında anılan, Stirling Prize nişanıyla ödüllendirilmiş sayılı isimlerden Amanda Levete; geleceğin yaşam senaryolarını yazan, teknoloji donanımlı çağdaş fütürist Alexandre Codain; tasarım alanında Avrupa'nın en itibarlı projelerinde imzası olan, Londra Tasarım Festivali Direktörü Ben Evans; dünyaca ünlü DJ, radyo programlarının vazgeçilmez yıldızı Goldierocks; GQ dergisinin efsane Genel Yayın Yönetmeni, erkek modasının büyük konesörü Dylan Jones; moda markalarının İngiltere'deki hamisi, British Fashion Council İcra Kurulu Başkanı Caroline Rush, sihirli dokunuşlarla köklü markalara gençlik aşısı yapan yaratıcı direktör Ramdane Touhami, “cool” trendlerin ve yeniliklerin yakın takipçisi Lady Kinvara Balfour, araştırma sektörünün duayenlerinden Peter Walshe gibi alanında lider, birbirinden çok farklı profillerde, çok değerli konuşmacılar yer alıyor.
MARKA Konferansı, Türkiye'den de hem iş dünyasının dikkat çekici isimlerini hem de sosyal alanlarda birçok önemli ismi bu yıl sahnesinde ağırlıyor.

Öne çıkan seanslar arasında en değerli ortak hazinemiz Türkçe'ye sahip çıkmanın öneminin vurgulanacağı Bülent Eczacıbaşı ve Gülse Birsel'in seansı, Türkçe “Yıkılıyooo!”; psikiyatr, yazar, Prof. Dr. Kemal Sayar'ın toplumsal yaralarımıza merhem olacağı Kolektif Travmanın Açtığı Ruh Yarası başlıklı seans; iş dünyasının ilham veren kadın liderlerinden Ümit Boyner'in Sosyal Girişimcilik temalı konuşması, Hint Astrolojisinin Türkiye'deki en önemli uzmanı Ebru Cinek'in Türkiye'nin Yakın Geleceğine Astroloji Penceresinden Bakış adlı seansı, oyuncu ve sosyal medya fenomeni Aslı İnandık ile Kramp reklam ajansı ortağı Ahmet Akın'ın “Sosyal Medya Fenomeni ve Marka İlişkisi” başlıklı sunumu, TBWA Worldwide Ortadoğu, Afrika, Orta ve Doğu Afrika Bölgesi Başkanı Cem Topçuğlu'nun “Eyvah Şirketim Zirvede!” başlıklı sunumu, TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener'den Kriz Yönetiminin Püf Noktaları, Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman'dan Cesaret, İnanç ve Liderlik; Rıfat Elhadef'ten Toms Markasının Hikayesi; tekne tasarım ve üretimleriyle deniz üstünde yeni bir yaşam stili tasarlayan Rıza Tansu'dan Tutkuyu Seçmek başlıklı sunum, bir yaşam tavrı olarak genç yaşında haddini bilmemeyi seçen Tuba Ünsal'dan “Haddini Bil!”; Fatma Turgut'tan Duygular Üstüne Bir Söyleşi adlı sunumlar göze çarpıyor. Konferansın moderatörlüğünü 17 yıldır hiç aksatmadan başarı ile bu görevi yürüten ünlü marka danışmanı BJ Cunningham yapacak.


SANAT DÜNYASINDAN SÜRPRİZ İSİMLERLE “ÖZEL SEANSLAR”


MARKA 2016 konuşmacıları arasında sanat dünyasından sürpriz isimler de var… Müzik hayatında 50. yılını kutlayan Zülfü Livaneli, çok yakında yeni filmi “İstanbul Kırmızısı”nı izleyicisiyle buluşturacak olan ünlü yönetmen Ferzan Özpetek ve yıllar içinde marka değerini daima yükselten oyuncu Nebahat Çehre'nin konuk olarak yer alacağı “özel seanslar” merakla bekleniyor.


MARKA VE PAZARLAMA LİDERLİĞİNDE KADIN GÜCÜ


MARKA 2016‘nın konuşmacıları arasında mesleklerinde zirveye ulaşmış kadın profesyonellerin ağırlığı dikkat çekiyor. Oya Ünlü Kızıl Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Grup Direktörü, Zeynep Yalım Uzun Unilever Dünya Başkan Yardımcısı–OMO, Lale Saral Develioğlu Yıldız Holding Pladis Global Pazarlama Başkanı, Tülin Karabük Arçelik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Neyran Bahadırlı UBER Türkiye Genel Müdürü, Gamze Çuhadaroğlu Danone Türkiye Genel Müdürü MARKA 2016'ya kendi markalarının bakış açısını ve deneyimlerini taşıyacaklar.


MARKA Konferansları, içerik dizaynını önceliklendirdiği kadar, bilgi ve fikirlerin sunulduğu formatı da önemseyen bir platform. Teknolojiyi, tasarımı ve gösteri sanatlarını buluşturduğu yaratıcılığıyla seyircisini her yıl şaşırtmayı başarıyor; her yıl onları bambaşka bir deneyimin içine sürüklüyor. Müzik konferans deneyiminin ayrılmaz bir parçası. Paris'ten gelen Jaz sanatçısı Sarah Lancman'ın performansı merakla bekleniyor.


MARKA Konferanslarının bir diğer özeliği de konuşmacıların ellerindeki hazır sunumlarla değil, aldıkları özel brief'ler doğrultusunda MARKA seyircisi için özel geliştirdikleri sunumlarla katılımları. Konuların seçimi kadar, seçilen konulara yaklaşım farkı da MARKA Konferansı'nı ayrıştırıyor. Diğer taraftan 15 dakikayla sınırlı olan seanslar konferansın büyük bir dinamizm ve süreklilik içinde geçmesini sağlıyor.
Kaynak: Hürriyet