Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili » Etkin Patent Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.İlçe
Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili

Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.İlçe Marka Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel'i makamında ziyaret eden Sancar, burada yaptığı açıklamada Bandırma ve çevresinde yetişen Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi. Bandırma ve mahallerinde toplam 400 arıcının bulunduğunu vurgulayan Sancar, şunları kaydetti: "400 arıcıda bulunan 10 bin kovandan yılda 150 ton bal üretilmektedir. Bandırma ve çevresinde üretilen Kestane Balı ile ilgili Coğrafi İşaretler kapsamında marka tescili alınması konusunda gerekli çalışmayı başlattık.

Kamuoyunda arıcılık emekli mesleği olarak algılanıyor. Bu algıdan kurtulmak ve gençlerimizin aracılığı meslek olarak sahiplenmeleri konusunda Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa arı yetiştiriciliği kursları da düzenlemeyi planlıyoruz." Sonel de konuyla ilgili kaymakamlık olarak gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Kaynak: Radikal