Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

İphone ekran koruma patenti » Etkin Patent Teknoloji devi Apple, iPhone ekranlarını korumak için oldukça tuhaf bir patente güveniyor.
İphone ekran koruma patenti

İphone ekran koruma patenti

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
İphone ekran koruma patenti Teknoloji devi Apple, iPhone ekranlarını korumak için oldukça tuhaf bir patente güveniyor. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Yeni bir teknoloji iPhone'ların düştükten sonra kırılmasının önüne geçebilir. Apple tarafından dosyalanan yeni bir patent, düşüş algılandıktan sonra iPhone ekranının korunması için amortisör benzeri özel bir mekanizmanın açılmasını sağlıyor.


Patent, telefon ekranındaki çerçevede yer alan dört adet küçük tamponu gösteriyor. Bunlar ekran kısmının zeminle temas etmemesi için tehlike anında hızlıca açılarak darbenin emilmesini sağlıyor.

Apple iPhone serisini daha dayanıklı hale getirmek için çalışıyor. Bendgate bükülme skandalından sonra şirket iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'da daha güçlü 7000 serisi alüminyum kullanmıştı.


Bu teknoloji şimdiye kadar hiç gün ışığına çıkmamış olsa da bu durum Apple'ın şimdiye kadar hiçbir telefonda görmediğimiz bir teknoloji için çeşitli patentlere sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor.


Kaynak: Hürriyet