Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia » Etkin Patent Son cepleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeterince sorun yaşayan Apple'a bir darbe daha geldi.
iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia

iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia

Ana Kategori : Blog, Kategori : Tasarım Haberleri
iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia Son cepleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeterince sorun yaşayan Apple'a bir darbe daha geldi. Tasarım Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Apple'ın başı bir türlü dertten kurtulmuyor. Son cepleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeterince sorun yaşayan Apple'a bir darbe daha geldi. Önce iPhone 6 Plus'ın "bükülme" problemi, ardından iPhone 6'nın kamerasını yerinden "çıkması" gibi dertlerle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Apple, bu defa, çoğu zaman kendisinin başkalarına yönelttiği bir suçlamayla, "patent hırsızlığı" suçlamasıyla karşı karşıya.

İddia , Çinli üretici Digione'dan geldi. Çinli akıllı telefon üreticisi eylül ayında iPhone 6'nın ortaya çıkmasıyla birlikte avukatları aracılığıyla Apple'ın merkez ofisine bir mektup gönderdi. Mektup, patent ihlaline ilişkin endişeleri içeriyordu. Zira iPhone 6'nın tasarımı Digione'ın 100+ adındaki akıllı telefonuna oldukça benzer yapıda. 100+'ın patentini temmuz ayında alan Digione, bu cebiyle Android çatısı altında 5.5 inç ekran ve 8 çekirdekli MediaTek işlemci gibi donanım sunuyor.


Şu an için Apple'dan patent ihlaline karşı bir cevap gelmedi. Bakalım, son zamanlarda başı bir türlü dertten kurtulmayan Apple, bu konuda nasıl bir yol izleyecek.

İşte Çinli telefon... iPhone 6'nın tasarımıyla hemen hemen aynı...

Kaynak: Radikal