Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir » Etkin Patent Ege Üniversitesi 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı açılış etkinlikleri programı kapsamında düzenlenen, Ülkemizde inovasyon neden gecikiyor? adlı panelde konuşan Jan Nahum, İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir dedi.
İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir

İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir Ege Üniversitesi 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı açılış etkinlikleri programı kapsamında düzenlenen, Ülkemizde inovasyon neden gecikiyor? adlı panelde konuşan Jan Nahum, İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir dedi. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Ege Üniversitesi 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılı açılış etkinlikleri programı kapsamında düzenlenen, "Ülkemizde inovasyon neden gecikiyor?" adlı panelde konuşan Jan Nahum, "İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir" dedi.


Fen Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele Heksagon Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Karsan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Jan Nahum, Türk Patent Dairesi Başkanı Ahmet Koçer, Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Emin Kansu konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Emin Kansu, "Bilimsel düşünce nasıl oluşturulmalıdır" konusunu ele aldı. Prof. Dr. Kansu, "Bilimsel bilgi, bilimi önemsemeli ve önemsetmeli. Teknoloji yatırımları ve AR-GE çalışmalarının Gayri Safi Hasıla'daki oranı arttırılmalı" dedi.


Maddi desteklerin yeterliliği ile de bilimsel bilgi ve inavasyon çalışmalarının arttırılamayacağına değindi. Jan Nahum ise konuşmasında "İnovasyon insanın sınırlarını aşmasına izin verir. Değişik seviyedeki ihtiyaçları karşılamak için vardır. İnovasyonun bunu yapabilmesi içinde bilgiye erişebilmesi önemlidir. Artık ürün yapmamız gerekmiyor, artık yeni teknolojilerle sınırlarımızı aşmalıyız" dedi. Nahum "Biz var olan bilgi ve beceriyi dünyanın ihtiyaç duyduğu hizmetlerin gerçekleştirilmesi için kullanmalıyız" diye konuştu. Türk Patent Dairesi Başkanı Ahmet Koçer de konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Hürriyet