Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

İkinci nesil Google Glass gözlük » Etkin Patent Basına sızan bilgiye göre Google yeni bir patent başvurusu yaptı. Bu başvuru, hologram ile görüntü aktaran bir cihaza ait.
İkinci nesil Google Glass gözlük

İkinci nesil Google Glass gözlük

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
İkinci nesil Google Glass gözlük Basına sızan bilgiye göre Google yeni bir patent başvurusu yaptı. Bu başvuru, hologram ile görüntü aktaran bir cihaza ait. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Google, 2013 yılında Glass isimli ilk giyilebilir teknoloji ürünüyle karşımıza çıkmış ve tüm dünyayı şaşırtmıştı. Eşi benzeri olmayan ürün, sağ göz kısmında ufak ve hologram benzeri bir efekte sahip ekran kullanıyordu. Şimdi ise bu ekranın geliştirilmesi söz konusu.Basına sızan bilgiye göre Google yeni bir patent başvurusu yaptı. Bu başvuru, hologram ile görüntü aktaran bir cihaza ait. Google tarafında bu teknolojiyi kullanan tek ürün Google Glass olduğu için akıllara ilk olarak ikinci nesil Google Glass geliyor.Söz konusu yeni teknolojide çoklu hologram kelimesinin geçmesi dikkat çekiyor. Geliştirilen yeni teknolojide birden fazla görüntü aktarıcı hologram parçası kullanılabilir. Daha büyük bir alanda görüntüyü göstermek ise sanal gerçeklik veya 360 derece görüntüleme teknolojileriyle ilgili olabilir.İkinci nesil Google Glass, teknoloji dünyası tarafından zaten bekleniyor. Bu süreçte piyasaya çıkan akıllı saatler, Android Wear işletim sistemi ve sanal gerçeklik teknolojilerinin gelişimiyle birlikte, ikinci nesil Google Glass, bizleri ilk nesilden daha fazla şaşırtabilir.


Kaynak: Posta