Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Facebook fikri meğer çalıntıymış! » Etkin Patent Facebookun kurucusu Mark Zuckerbergun başı, ünlü websitesi fikrini arkadaşlarından çaldığı iddiası ile dertte.
Facebook fikri meğer çalıntıymış!

Facebook fikri meğer çalıntıymış!

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
Facebook fikri meğer çalıntıymış! Facebookun kurucusu Mark Zuckerbergun başı, ünlü websitesi fikrini arkadaşlarından çaldığı iddiası ile dertte. Marka Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Facebookun kurucusu Mark Zuckerbergun başı, ünlü websitesi fikrini arkadaşlarından çaldığı iddiası ile dertte. Zuckerbergin anlaşma için kapalı kapılar ardında 65 milyon doları gözden çıkardığı açıklandı.

ConnectU kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss okul için hazırladıkları sosyal ağ web sayfasının yazılım kodlarını tamamlaması için, Harvardda okurken, Mark Zuckerbergle işbirliği yaptıklarını ancak Zuckerbergin kodları ve fikri çalarak Facebooku Şubat 2004te hayata geçirdiğini iddia ettiler.

Facebook fikri ve isim hakkı üzerinde hak iddia eden ConnectU sahipleri ve avukatları Mark Zuckerberg ve avukatları ile anlaşma için masaya oturdu. Anlaşma gereği ConnectU, Facebook tarafından satın alındı ancak şatışta gerçekleşen nakit ve hisse senedi oranları mahkeme tutanaklarına göre gizli tutuluyor.