Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Depremi önceden uyaracak alet » Etkin Patent Tayvanlı bir bilim adamı, heyecan yaratan bir buluşa imza attı. El büyüklüğündeki alet bilgisayara takıldığında 15 saniye öncesinde depremi haber verecek.
Depremi önceden uyaracak alet

Depremi önceden uyaracak alet

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Depremi önceden uyaracak alet Tayvanlı bir bilim adamı, heyecan yaratan bir buluşa imza attı. El büyüklüğündeki alet bilgisayara takıldığında 15 saniye öncesinde depremi haber verecek. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Tayvanlı bir bilim adamı, heyecan yaratan bir buluşa imza attı. El büyüklüğündeki alet bilgisayara takıldığında 15 saniye öncesinde depremi haber verecek. Wu Yih-min isimli Tayvanlı bilim adamı, geliştirdiği alarm sisteminin, başarıyla çalıştığını açıkladı. Standart laptopların üçte biri ebatlarında olan bu özel cihaz, bilgisayarlara bağlandığında deprem gerçekleşmeden 15 saniye önce ekran karşısındakileri uyarabiliyor. Böylece deprem gerçekleşmeden kısa bir süre önce ev ve iş yerlerinin tahliye edilebilmesi mümkün olabiliyor. Dikey ve yatay hareket eden sismik dalgaları baz alan sistemin mimarı olan Yih-Min, ürünün test aşamasından geçmesinin ardından sadece 300 Dolarlık bir fiyat etiketiyle en geç 2 yıl içerisinde ABD pazarında satışa sunulacağını belirtti.