Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Marka Makale » Marka Tescil Konulu Makaleler » Etkin Patent Marka tescil başvuru öncesi sorgulama, süreç içinde olası riskleri ve sonrası olası hukuki süreçleri ve çözümleri konusundaki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.
Marka Makale » Marka Tescil Konulu Makaleler

Blog

Marka Makale

2017 Marka Patent Vekilliği Sınavı Başvuruları Başladı. Başvurular 9-18 Ekim 2017 tarihinde, birinci aşama sınav ise 11.Kasım 2017 günü yapılacaktır.

2017 Marka Patent Vekilliği Sınavı Başvuruları Başladı

Marka Benzerliği; Aynılık veya Ayırt Edilemeyecek Derecede marka Benzerliğin Tespiti ve re'sen ve/veya itiraz üzerine ret gerekçelerini inceleyebilirsiniz.

Marka Benzerliği ve Marka Karşılaştırma

Kelime markaların tescili, herhangi bir ilave ve şekil olmaksızın tek başına kelime veya kelime kombinasyonların tesciline ilişkin bilgileri bulabilirsiniz.

Kelime Markaların Tescili

Tanınmış Marka Tescil Başvuru İncelenmesi kriterleri, kabul ve ret kriterleri, gerekli olan belgeleri buradan inceleyebilirsiniz.

Tanınmış Marka Tescil Başvuru İncelenmesi

Marka Sloganları Tescili nedir ve nasıl tescil edilir, markaların sloganlarının tescil kriterleri ve kabul görmüş örnek içtihatları buradan inceleyebilirsiniz.

Marka Sloganları Tescili

Şekillerin Marka Tescilleri, logo, geometrik şekiller, mekan şekilleri, iki boyutlu figüratif şekillerin marka tescil başvuru ve tescil kriterlerini inceleyebil

Şekillerin Marka Tescilleri » Logo Tescil

Renk ve Renk Kombinasyonların Marka Tescili nedir, nerede ve nasıl yapılır, renk tescil kriterlerinin neler olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.

Renk ve Renk Kombinasyonların Marka Tescili

Harf ve Sayıların Marka Tescili nedir nasıl yapılır, harf veya sayıların tek başına veya bunların kombinasyonundan oluşan marka tescil koşullarını inceleyebilir

Harf ve Sayıların Marka Tescili

Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri, başvuru ve tescil kriterleri, marka karşılaştırma ve inceleme kriterlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Etkinlik Adından Oluşan Marka İsimleri

Hareket Markalarının Tescili nedir ve nasıl yapılır, hareketli marka tescil kriterleri ve koşullarına dair ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Hareket Markalarının Tescili

Ses Markalarının Tescili nasıl ve nerede yapılır, ses markalarının tescil kriterleri ve koruma kapsamlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Ses Markalarının Tescili

Tanımlayıcı İşaretler nelerdir, genel herkesin kullandığı veya kullanmak durumunda olduğu ifade ve şekillerin marka tesciline ilişkin bilgileri bulabilirsiniz.

Tanımlayıcı İşaretler

Ticaret Alanında Ortak Kullanıma Açık İşaretlerin Marka Tescilinin yapılıp yapılmayacağı, re'sen ret gerekçeleri ve tescil kriterlerini inceleyebilirsiniz.

Ticaret Alanında Ortak Kullanıma Açık İşaretlerin Marka Tescili

Malın Özgün Doğal Yapısından Ortaya Çıkan Şekillerin Marka Tescil Başvuruları

Dini Değerleri ve Sembolleri İçeren Marka Tescil Başvuruları re'sen ret gerekçelerini, neden tescil edilmeyeceği ve diğer ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz

Dini Değerler ve Sembollerin Marka Tescil Başvuruları

Kamu Düzenine ve Genel Ahlaka Aykırı Marka Başvurularının yapılıp yapılmayacağını, re'sen ret gerekçelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Kamu Düzenine ve Genel Ahlaka Aykırı Marka Başvuruları

Tescil garantisi verdiğimiz marka başvurularının Türk Patent tarafından RED edilmesi halinde alınan hizmet bedeli İADE edilir.

Etkin Patent'ten Tescil Garantisi

Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu, Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım tescil ve korumaya ilişkin önemli değişiklikleri özetini aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Sınai Mülkiyet Kanunun Getirdiği Önemli Değişiklikler

Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır; isim, logo başvurusu nerede yapılır, gerekli belgeler, fiyatlar dahil önemli bilgileri burada bulabilirsiniz.

Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır; nereden alınır, tescil belgesi örneği dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır

Online Marka Sorgulama, online marka tescil, marka patent sorgulama online yapabileceğiniz yurtiçi ve uluslararası web sayfalarını burada bulabilirsiniz.

Online Marka Sorgulama

Marka Tescili Nasıl Yapılır; Marka ismi tescil başvurusu nasıl yapılır, logo ve isim tescili nasıl alınır, tüm ayrıntılar Etkin Patent’ te bulabilirsiniz.

Marka Tescili Nasıl Yapılır

Marka Tescili Sorgulama, Patent, İsim Hakkı, marka tescil araştırmaları online buradan yapabilir, Etkin Patent uzmanlarından ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Marka Tescili Sorgulama

İsim hakkı alma, isim patenti alma, web site ismi, fikir telif hakkı alma marka tescili yoluyla korunması olup, ayrıntılar aşağıda inceleyebilirsiniz.

İsim Hakkı Alma

Spor, Kadın, Erkek Yazlık, Kışlık Ayakkabı, Giyim, Elbise, İç Çamaşırı vb. Modaya yön vermiş dünyaca tanınmış Markalar listesini burada bulabilirsiniz.

Ünlü Markalar

Marka Patent Sorgulama nedir nasıl yapılmalı hususlarını ayrıntılı incelediğimiz aşağıdaki linkleri yazılı yazılarımızı dikkatlice incelemenizi öneriyoz.

Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı

Marka tescil başvurusu için gerekli evraklar, belgeler, formlar ve bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Marka Tescili İçin Gerekli Evraklar Belgeler

Marka Patent; Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Marka Patent

En Ucuz Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılabileceğini görebileceğiniz hizmet ve kampanya paketlerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

En Ucuz Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır

Online Marka Başvurusunu, en ucuz ve en uygun ücretlerle, üstelik kredi kartı ile ödeme yaparak BURADAN yaparak markanızı hemen koruyabilirsiniz.

Online Marka Başvurusu

Etkin Patent’ in İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Gaziantep, Mersin, Adana, Denizli dahil 18 ildeki patent firma, ofis ve şirketlerimizi arayabilirsiniz.

Marka Tescil Firmaları Ofisleri ve Danışmanları

Marka Bülteni; Marka başvurularının iki aylık süre ile yayınlandığı bültendir. İtirazlar bu süre içinde yapılmaktadır.

Marka Bülteni

Marka Kısmi Veya Tümden Red Kararına İtiraz iş ve işlemlerine ait ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Marka Kısmi Veya Tümden Red Kararına İtiraz

Tescilli markalar isim listesini, Online TPE ' nin veritabanı üzerinden BURADAN yapabilir veya marka danışmanlarımızdan ücretsiz destek alabilirsiniz.

Tescilli Marka

Tanınmış marka esasları nedir, tanınmış marka tescil başvururu için istenen belge ve diğer ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Tanınmış Marka Esasları

Türk Patent ve Marka Kurumu Yurtiçi ve yurtdışından yapılan marka başvuruları ve tescillerin aylık, yılllık sayılarını buradan inceleyebilirsiniz.

Marka Tescil Başvuru İstatistikleri

Tescil sorgulama; Türk Patent nezdinde İsim, Marka Tescil Sorgulama, Patent Sorgulama ve araştırma işlemlerini buradan online yapabilirsiniz.

Tescil Sorgulama

TPE Marka sorgulama, Türk Patent, nedir nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli, Vekillerimizden marka patent isim araştırma için Ücretsiz yardım alabilirsiniz.

TPE Marka Sorgulama

Marka tescil süreci ve sonrası oluşan, re'sen ve itiraz üzerine ret riskleri ve tescil sonrası dava konusu nolması halinde olası sorunlar ve çözümler anlatılmak

Marka Tescil İşlemlerinde Yaşanan Sorunlar

Marka isim sorgulama, marka, Patent, Adı, İsmi, İsim Tescil sorgulamayı online buradan yapabilir, Etkin Patent' ten ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Marka İsim Sorgulama