Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma » Etkin Patent ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor.
Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma

Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Bellek teknolojisini değiştirecek çalışma ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

ABD li bilim adamlarının doğada bulunan grafin adlı bir maddeyi kullanarak bellek teknolojisinde büyük bir aşama kaydetmek için çalışmalarını sürdürdüyor. Teksastaki Rice Üniversitesi araştırmacılarının bu konudaki çalışmaları nihayet olumlu sonuçlar verdi ve bellek devriminin başlaması yönünde çok Önemli adımlar atıldı. Projenin başında bulunan James Tour adlı bir kimya profesörünün büyük katkılarıyla geliştirilen proje kurşun kalemlerde de kullanılan grafin maddesinin daha gelişmiş Flash bellekler üretimi için kullanılmasına olanak verecek hale geldi. Grafin temelli Flash belleklerin pek çok avantajı arasında en dikkat çekeni, daha düşük voltaj ihtiyacı duyması ve bu sayede okuma ve yazma işlemlerini çok daha hızlı gerçekleştirebilmesi. Bu konuda çok önemli adımlar atılmış olmasına rağmen yine de Tour, henüz tüm testlerin tamamlanmadığını ve bu teknik ile kaydedilen verilerin ne kadar uzun ömürlü olabileceklerinin araştırılmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.