Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Apple ve Samsung arasındaki iMessage patent davası sonuçlandı » Etkin Patent Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi.
Apple ve Samsung arasındaki iMessage patent davası sonuçlandı

Apple ve Samsung arasındaki iMessage patent davası sonuçlandı

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi. Patent Haberleri
Apple ve Samsung arasındaki iMessage patent davası sonuçlandı +90 212 212 35 17

Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi.


Apple ve Samsung arasındaki patent davasına da bakan hakim Lucy Koh, Apple'ın iMessage sohbetlerini engelleyerek Android kullanıcılarına ulaşmasının yolunu kapattığı iddialarının doğru olmadığına karar verdi.
Kararda davanın neden reddedildiğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.


Sorunun Apple'ın iMessage'ları kontrol edip engellemesinden değil, firmanın iPhone'unu iMessage'ı devre dışı bırakmadan terk eden kullanıcılara bu mesajları ulaştıracak bir yol bulamamasından kaynaklandığı anlaşılıyor.
Taşındığınızı ve postacının mektuplarınızı eski evinize getirdiğini düşünün - yeni adresinizi bildirmediğiniz sürece postacı, eski evinizde bulunduğunuzu sanacaktır. Bunlar, iOS'u terk edenlerin sorununu çözmek için geçerli bir mazeret olmayabilir ancak davanın pek şansının olmadığı anlaşılıyor.


Kaynak : Hürriyet