Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Apple markalı elektrikli otomobiller 2019' da yollarda » Etkin Patent Wall Street Jounal'ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirket bir yıldır Apple markalı Elektrikli otomobil için çalışmalarını sürdürüyor.
Apple markalı elektrikli otomobiller 2019' da yollarda

Apple markalı elektrikli otomobiller 2019' da yollarda

Ana Kategori : Blog, Kategori : Marka Haberleri
Apple markalı elektrikli otomobiller 2019' da yollarda Wall Street Jounal'ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirket bir yıldır Apple markalı Elektrikli otomobil için çalışmalarını sürdürüyor. Marka Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Bu amaçla Apple, ABD Kaliforniya'da hükümet yetkilileriyle de görüştü. Titan adlı proje grubunun liderlerine otomobil geliştirme ekibinde 600 olan kişi sayısını üç katına çıkarma izni verildi.

Apple, sürücüsüz otomobil uzmanlarını da işe almaya başladı. Ancak firmaya yakın kişiler, Apple'ın henüz tam bağımsız ve insansız bir araç üretmeyi planlamadığını belirtiyor. Bu özellik otomobilin uzun dönemli planları arasında yer alacak. Apple'ın yeni projesi, otomotiv sektöründe de etkin olmaya çalıştığının bir göstegesi.


ÜRETİMİ NASIL YAPACAK?


Ancak Apple'ın otomobil hamlesinde hala cevabı alınamamış pek çok soru var. Firmanın üretim konusunda başka bir ortakla işbirliği yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Apple, iPhone marka telefonlarını Tayvanlı firma Foxconn'a ürettiriyor. Bu tarzda herhangi bir şirketle ortaklık kuracaklar mı? 2019 tarihi de bir hayli iyimser gözüküyor.

Çünkü bir otomobili geliştirmek bu alanda deneyimsiz bir firma için uzun süreçler gerektiriyor. Apple, tasarım ve prototipi bitirse de araç pek çok test sürecinden geçmek zorunda.


Kaynak: Hürriyet