Hakkimizda

Online Tescil

Marka

Patent

Tasarım

Kalite Belgelendirme

Blog

Haberler

Apple katlanabilir bir iPhone için patent aldı » Etkin Patent Katlanabilir telefon konseptine Samsung'un gösterdiği dikkat çekici ilginin ardından Apple'ın de katlanabilir bir iPhone için patent aldığı ortaya çıktı.
Apple katlanabilir bir iPhone için patent aldı

Apple katlanabilir bir iPhone için patent aldı

Ana Kategori : Blog, Kategori : Patent Haberleri
Apple katlanabilir bir iPhone için patent aldı Katlanabilir telefon konseptine Samsung'un gösterdiği dikkat çekici ilginin ardından Apple'ın de katlanabilir bir iPhone için patent aldığı ortaya çıktı. Patent Haberleri
Etkin Patent +90 212 212 35 17

Samsung'dan sonra Apple'ın da bu katlanabilir akıllı telefon konsepti üzerinde çalıştığı ortaya çıktı!
Katlanabilir telefon konseptine Samsung'un gösterdiği dikkat çekici ilginin ardından şimdi de Güney Koreli firmanın en büyük rakibi Apple'ın katlanabilir bir iPhone için patent aldığı ortaya çıktı.
Apple Insider'da ortaya çıkan ve "esnek ekranlı cihazlar" için olduğu belirtilen patent ekranın ortasında bir menteşeye sahip olması sayesinde ortadan ikiye katlanabiliyor.

Aslında eski kapaklı telefonların yüksek teknolojili bir versiyonu olarak da değerlendirilebilen bu tasarımın birden fazla versiyonu mevcut. Bunlardan birisi cihaz kapalı durumdayken ekranı gizliyor ve koruyor, diğeri de katlanmış durumdayken cihazın boyutunu ikiye bölse de ekranı görülebilir durumda bırakıyor. Bir başka versiyon ise katlandığında kullanıcının giysilerine tutturulabiliyor.
Belki günün birinde, ancak şimdi değil


Henüz sadece patent aşamasında olan konsepti muhtemelen yakın bir gelecekte gerçek bir ürün olarak karşımızda görmemiz mümkün olamayacak. Bununla birlikte iPhone 8'in ise katlanabilir değilse de kavisli bir ekranla geleceği yönündeki söylentilerin oldukça yoğun olduğunu hatırlatalım.


Kaynak: Hürriyet